Choď na obsah Choď na menu
 


O mne

 119.gifEzoterika sa so mnou ťahá celý život, len som to nevedela. 

 Táto osobná výpoveď sa vôbec nerodila ľahko. V hlave som mala množstvo myšlienok a nevedela som, kde začať. 

Ezoterika sa so mnou ťahá celý život, len som to nevedela. Mala som pocit, že to tak má byť, že sú to len moje zvláštne záľuby. 
Začalo sa to zháňaním kníh o horoskopoch, neskôr o okultizme. Zaujímalo ma čítanie z dlane, veštenie z kariet, rôzne kamene – polodrahokamy a ich účinky. Stále som to brala ako koníček, ktorý nikomu neublíži a nemala som čas venovať sa tomu naplno, navyše tých záujmov bolo toľko, že mať v malíčku všetko bolo priam nemožné. Tak som to brala len tak – lážo plážo.
Ale čím som bola staršia, tým viac nepokoja som pociťovala. Stále som niečo hľadala a nevedela som čo. Bola som vychovávaná ako ateista, až v dospelosti som sa rozhodla, že chodiť do kostola je v móde. Sama si doteraz kladiem otázku, či som v Boha verila naozaj, alebo to bol len módny trend. 
Nech je ako chce. V niečo som určite verila. V to záhadné medzi nebom a zemou, vo veci, ktoré sa nedajú vysvetliť. Fascinovali ma anjeli, duchovia, UFO, minulé životy a všetko čo k tomu patrí. 
A potom m do života anjeli poslali ľudí, ktorí ma mnohému naučili, či už v tom dobrom alebo aj negatívnom zmysle a samozrejme naopak. Nič v živote nedostanete zadarmo. Neznamená to, že sa za to platí, ale rovnováha musí byť. Ak niečo dostaneš, musíš aj niečo dať. Stačí úsmev, podpora, možno rada. Každý na to príde sám.
Vtedy som prechádzala naozaj ťažkým obdobím v mojom živote. Bola som niekde dole a nedovážila som sa hľadieť hore. Odrazu som mala pomocné ruky. Najlepšie na tom celom bolo, že aj pomocné ruky zároveň potrebovali moju pomoc. Zdá sa to komplikované? Nie. Je to prosté. 
Odvtedy je môj život iný. 
Začala som sa viac venovať výkladu kariet, kameňom, meditovať. Stále som síce nechápala, prečo to robím a čo ma k tomu tak ťahá. Ľudia sa na takéto veci zvyčajne pozerajú divne, nuž som sa naučila hovoriť, že je to len zo zábavy. To sa akceptovalo ľahšie.
A potom mi do života vstúpila istá žena. Momentálne sa na tom celom musím smiať, lebo ona bola nakoniec ten katalyzátor, ktorý ma nielenže posunul poriadny kus vpred, ale hlavne odhalil, prečo to všetko je. A kde je ten prvok humoru? Asi tam, že sa so mnou pokúšala nadviazať priateľstvo asi tri roky (ak sa nemýlim v tom, čo vravela) a ja som ju v jednom kuse odpinkávala. Lenže táto  žena vedela, že je nám súdené byť kamarátkami. 
Môj záujem o ezoteriku dostal v tej chvíli iný rozmer. Predo mnou sa začal črtať nový svet, do ktorého som do tejto chvíle len nakukovala spoza rohu. Odrazu bol môj život hore nohami. Jedna vec bola myslieť si, že medzi nebom a zemou sú sily, ktoré nechápeme, sú tajomné a fascinujúce, možno zaujímavé, ale nič pre život neznamenajú. Úplne iná vec ale bola, keď mi aj z minulosti niektoré zážitky začali dávať zmysel a to čo bola iba zábava si zrazu našlo iný význam v mojom živote. Objavila som to, čo som hľadala - seba.
Pomohla mi k tomu aj kniha od Doreen Virtue POZEMSKÍ ANJELI. 
Prvýkrát som ju prečítala veľmi rýchlo a hltavo. Neskôr pomaly a pokojne a zrazu sa skladačka poskladala a mnohé veci, ktoré mi dovtedy neboli jasné odrazu dávali zmysel.
Vynorili sa veci z detstva, strednej školy, pochopila som moje konanie, znechutenia, dokonca aj príčiny niektorých fóbii. Odrazu som vedela, že som doma. Kde to je? Poviem vám, ale chce to čas a hlavne otvorené myslenie, aby ste to nielen pochopili, akceptovali, ale sa s tým aj stotožnili. Domov si každý nesie so sebou. Máme ho v sebe. Všetko je v nás. Láska, emócie, rozhodnutia, pokoj. Všetci sme plamienkom v Božej vôli.
Chcem podotknúť, že aj keď tu spomínam Boha, nemám na mysli Bohov všetkých cirkví. Myslím na univerzálnu silu, lásku, múdrosť. To, čo nosíme v sebe, je kúsok toho najmocnejšieho z celého vesmíru. 
Ďakujem všetkým, ktorí mi pomohli nájsť pokoj, ktorí mi ukázali dvere k vlastnej intuícii a tým, čo pri mne stoja v dobrom aj v zlom. 

Posielam veľa lásky a svetla....

 
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< január >>
<< 2020 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Štatistiky

Online: 14
Celkom: 623988
Mesiac: 22587
Deň: 637