Choď na obsah Choď na menu
 


Mystérium čísel - cesta k mojej osobnej gnóze

page1.jpgŽivot má naozaj zvláštne chodníčky ak ide o to, ako nás posunúť ďalej. Krídlatí sa hore možno usmievajú nad tým, akú mám radosť z mojej osobnej gnózy. Ale je to pochopiteľné. Nič tak nepoteší človeka ako vlastné osobné poznanie a duchovný rast.

Tento článok bude zložený z dvoch rovín. Tá prvá pojednáva o informáciách, ktoré som získala štúdiom rôznych kníh a hľadaním materiálu k téme o číslach. Tá druhá je ale o mojej ceste na ktorú ma dané poznatky vyslali. O náhodách, ktoré náhody nie sú. To, na čom som prišla ja sama je pre mňa osobným objavom. Možno som nevymyslela teplú vodu a ani nič prevratné, len som sa k tomu dopracovala sama bez toho, aby som sa o tom niekde dozvedela. Mala som len vodítka a pocit, že syntézou vedomostí sa niekam dopracujem. Roviny nie sú oddelené, budú sa prelínať podľa toho, ako mi pobežia prsty po klávesnici – myšlienky zo šedej kôry mozgovej a duše krídlatej.

Pamätáte sa ešte na článok o chaldejcoch a mágii v číslach? Nuž, mystérium stále pokračuje...

Celé vianočné sviatky som mala také, že som chtiac nechtiac musela chodiť do lesa a objímať stromy. Potrebovala som sa uzemňovať a vybíjať a nabíjať a regenerovať. Stromy majú tú úžasnú schopnosť, že vás dokážu správne vyrovnať. Dávno pradávno som v čase jednej obrovskej životnej krízy pri jednom strome skoro dušu vyplakala ale pomohlo. Gaya je matkou všetkých, netreba ju podceňovať. Ale aby som neodbehávala od témy. Takže pri jednom takom uzemňovaní a krátkom meditovaní som obdržala odkaz. Uvidela som symbol, ktorý je pre mňa. Môj osobný symbol, určený len mne, aby mi pomáhal na ceste ktorá ma v budúcnosti čaká. Veľmi ma to potešilo. Bolo to pekné, jednoduché, účelné a ja som sa nevedela dočkať, kedy to dám na papier. Pri jeho kreslení mi trklo (dík), že nie som ničím limitovaná. Je to moje a môžem si to upraviť ako chcem. Začala sa moja púť kreativity pri osobnom amulete, symbole, nazvite si to ako chcete. Dopracovala som sa k výslednej verzii. Ale stále som nebola úplne spokojná. Tak krídlatí zaúradovali opäť. Podstrčili mi do tabletu (čuduj sa svete, sú aj technicky zdatní) výtvarnú aplikáciu určenú v prvom rade pre deti, svoj účel ale splnila. Lepšie povedané stále plní. Podľahla som jej a kreslím o dušu... Vraj cielene, ako som dnes počula. Darmo, dieťa vo mne sa nezaprie.

page2.jpgSúbežne s tým (nepíšem tu o jednej hodine svojho života) som sa dozvedela, že moja duša vteleného anjela prechádza k zasvätencom (alebo len skrátka ide domov, čo mi sedí viac), do rúk sa mi dostali zaujímavé knihy o mágii, kabale, Pythagorasovi, kresťanstvu, o dogmách a doktrínach, ktoré zahmlievajú a bránia v slobodnom učení... Zdôrazňujem slovo slobodnom, pretože môj osobný názor je, že pravé učenie zrejme neexistuje. Je to vec, ktorá úzko koreluje s vnútorným mikrosvetom každého jedinca. A všetci nakoniec smerujeme k Pravde Univerza. Koniec koncov, moja obľúbená veta – každý z nás je originál. A tak som sa od kreatívneho kreslenia mandál a hľadania tej najlepšej verzie môjho symbolu zasvätenca dostala k tomu, že určité veci sú už tu. Že možno by stálo za to sa pohrať aj s nimi. Začala som pentagramom, pokračovala hexagramom.  Skúšala, kreslila, spájala a zisťovala, že geometria nedostala nadarmo prívlastok posvätná. To, čo mi z mojich kresieb vychádzalo (časom sa zlepšujem a preto je to stále lepšie a lepšie) sa mi veľmi páčilo a bez akejkoľvek namyslenosti sa mi aj páčiť bude. Asi mi anjelská karta kreativity veľmi dobre sadla. A v tomto význame sa k slovu dostala Pythagorova numerológia.

 Aby tento článok nebol na jednu knihu, zostručním. Podľa neho stavebným kameňom celého vesmíru je tetraktys. Tetraktys alebo inak povedané štvrtina, ktorú tvoria prvé štyri čísla. Vygooglite si ho, v grafickom znázornení je veľmi pekný a tak jednoduchý. Jednotka, dvojka, trojka a štvorka. Jednotka je monad, dvojka dualita alebo niečo, čo sa vynára práve z jednotky, polarizácia monadu a potom trojka, ktorá je podľa Pythagora prvým skutočným číslom. Štvorka je vesmírny poriadok. Tetraktys svojim spôsobom obsahuje všetky čísla vrátane desiatky  - čísla úplnosti, dokonalosti, čísla, ktorým sa vraciame k počiatku a aj posvätnú dvanástku. Ako? Verte mi, úžasne....

1+2+3+4 = 10

Desať samozrejme rozkladáme a dostávame sa k jednotke. Ak začnete s číslami „čarovať“ otvorí sa vám úžasný svet. Možno nie celkom pochopiteľný, ale o to viac nútiaci ísť svojou cestou vpred za poznaním. Nie všetko je nám súdené pochopiť, isté veci skrátka tajomné ostanú. Dôležité ale je uvedomiť si túto skutočnosť a nechať sa ňou ovplyvniť na svojej ceste za duchovnom.

Pythagorova rovnica teda je: 4 = 1+2+3+4 = 10 = 1

Nič iné som nepotrebovala vedieť. V hlave som odrazu mala zápalnú šnúru a moja osobná cesta za mystériom čísel začala. Pospájala som si v hlave všetko  čo viem o jednotlivých číslach z viacerých pohľadov, či už od Lindy a Chaldejcov, od duchovnej numerológie, kolesa čísel, karmickej spojitosti, tarotu, pohľadala som si význam čísel ako symbolov   a žasla som. Budem musieť k tomu raz sadnúť a spraviť si vlastný číselný manuál. Navyše sa mi do toho zamontovala aj hebrejčina a obávam sa (v dobrom), že týmto spôsobom si časom budem môcť dovoliť napísať aj vlastnú numerologickú príručku. Pre vlastnú potrebu, aby ste to nebrali, že sa chválim. Jednoducho som fakt zistila, že toho je toľko, že ak to všetko dám dokopy, bude to trvať nejaký ten čas, ktorý teraz pre skúškové obdobie nemám a do budúcnosti to pre mňa bude dobrý odrazový mostík. Ak sa skrátka krídlatí rozhodli, že v rámci môjho sebaspoznávania potrebujem vedieť aj toto, tak prosím.

Nuž, začala som sa s číslami hrať. Zvedavosť bola silnejšia a tak som namiesto spánku počítala. Chcela som vedieť, kam sa dostanem, ak sa budem držať vyššie uvedenej rovnice a dosadím do nej každé jedno číslo. Myslím, že chudák Pythagoras to tak nemyslel, keď toto vymyslel, ale veď prečo by som nemohla počítať ako chcem ja?

Na počudovanie, vyšiel mi zaujímavý vzor. 1-3-6-1-6-3-1-9-9.

Ak ešte stále čítate tento článok, tak ste dobrí. Ak ste doteraz rozumeli, dúfam, že budete aj naďalej, hoci sa obávam, že tu nie je priestor na to, čo všetko mám v hlave a preto vypichnem len výsledky a aj to bez toho, aby som to, čo v tom vidím ja, dokázala aj predať tak nejak zmysluplne, nuž, verím len, že máte bujnú fantáziu a možno vás aspoň v malej miere zaujme to, čo mňa pri pohľade na čísla fascinovalo. Nevidela som len suché čísla numerického systému. Videla som symboly, pozadie, kombinácie, významy, vzájomnú koreláciu ale aj kohéziu. Ak si spomínate, už Linda písala, že čísla 3-6-9 sú nerozlučné. Má pravdu.

Osobne som jednotke priradila prívlastok alfa a deviatke omega. Možno nejaký iný skúsený a študovaný a certifikovaný numerológ sa teraz chytí za hlavu ale viete čo? Je mi to jedno. Je to moja vlastná cesta a ja si na nej budem tancovať s radosťou ktorú moja duša pri všetkom tom čo vidím za číslami pociťuje a nebudem sa podriaďovať vopred určeným tanečným krokom. Je to môj tanec.

Neostala som ale len pri základnom vzorci a vymyslela som si nejaký vlastný vzorec delenia čísel a každé jedno číslo som rozložila všetkými možnými spôsobmi ako sa dá. Za klasické čísla som potom dosadila to, čo mi vyšlo podľa pôvodného vzorca (och) a opäť zoradila. Dobre, vysvetľovanie mi v tomto prípade veľmi nejde. Poďme radšej k samotným výsledkom.

V podstate by sme mohli čísla tak nejak kategorizovať. V prvej kategórii je jednotka. Tá je samostatná, s monadom sa nedá nič. Je to počiatok. Z dvojky ako duality mi vyšla rovnica života. Ak teda naozaj vidíte symboliku. Dopracovala som sa k Lindinej trojnožke a následne k Venuši. Láska je láska...

Do druhej kategórie by som dala čísla, ktoré sú zrejme svojim významom o niečo vyššie než ostatné. A to je trojka, štvorka, šestka, sedmička a deviatka.  Mojou metódou som sa dopracovala k tomu, že každé jedno z týchto čísel sa nakoniec vráti k monádu. K alfe. Niektoré čísla podľa toho, akým spôsobom som ho rozdelila došlo ale aj k omege – deviatke. Ide o štvorku, sedmičku a samozrejme deviatka sa k sebe vrátila tiež (dopracovala sa k nej aj päťka). No a k Venuši to ťahá okrem dvojky aj šestku, ktorá sa nakoniec predsa len vráti sama k sebe ak teda nejde k monádu. Inak veľmi záleží od toho, z ktorej roviny začnete tie čísla vykladať v rámci symbolov (hoci podľa mňa je to krásny príbeh od samého začiatku, nech už počítate akokoľvek). Zo šestky, teda čísla ženy a lásky som sa tak dopracovala k duchovnej sedmičke, vesmírnemu poriadku – štvorke a posvätnej dvanástke. Pri štvorke je opäť jednotka, deviatka ale aj sedmička. A sedmička sa vracia k sebe, štvorke a deviatke a samozrejme v konečnom súčte opäť k jednotke.

V druhej kategórii boli päťka a osmička a tam v tom konečnom výslednom mojom zlučovaní a dosádzaní som sa dopracovala k samým trojkám. A jednej láske, ktorá vznikla opäť z trojky. Zaujímavý vzorec. Ja viem, neviete aký ale berte to tak, že všetko má svoje poučenie. 

Aké je z tohto tu celého? Poučenie (ako by možno povedala pani Halina z Banánových rybičiek) je:

Každý z nás máme tú svoju cestu. Učíme sa, trápime sa, tvoríme. A ak vás matematika nebaví (mňa absolútne nie) to ešte neznamená, že čísla nemajú aj iné čaro. Čaro mystéria, ktoré odkryjú tomu, kto je ochotný vstúpiť na cestu vlastnej gnózy a búrať hranice, byť tarotovým bláznom a nebáť sa riskovať. Byť dieťaťom na slnku a nebáť sa hrať. Ak začnete s číslami kúzliť, ak začnete zbierať informácie, ak si nájdete tie svoje „vzorce“ zistíte, že život nie je náhodný. Je to presne nastavený a precízne fungujúci mechanizmus, kde chaos je presne usporiadaným zhlukom „náhod“, ktoré náhodami nie sú. Sú tu pre nás a len my samotní rozhodneme o tom, ako s tým naložíme, ktorou cestou pôjdeme.

page3.jpgKeď tak po sebe čítam čo som napísala, je mi jasné, že pri tých číslach sa zrejme budete strácať. Odpustite mi to prosím. Ono tie čísla sú dôležité pre mňa, aspoň v tejto chvíli. Lebo mi ukazujú, že je niečo, kde sa vraciame, kde začíname, že takisto je bod, kde získavame moc, že láska sa objavuje všade, že trojka ako začiatok, priebeh a koniec sa nestratí, je to ako symbol rodiny, že ak sa hráte s číslami a vidíte za nimi to nenápadné vibrovanie ich energie, tak pri kreslení kadejakých hviezd, pentagramov, hexagramov začnete vidieť v geometrii niečo iné než len štvorce či trojuholníky. Pôjdete pod povrch a je na každom z nás, kam ho tá jeho cesta povedie. Moja ma vedie k mystériám a som za ňu vďačná. Viem, že nie je ľahká ale netrápim sa tým. O to je pre mňa hravejšia a lákavejšia.

Nič nie je len biele alebo čierne, svet je pestrofarebný, má mnoho uhlov pohľadu a mágia je nakoniec sivá. Prajem vám, aby ste našli svoju farebnú cestu ktorá dušu nielen pohladí ale aj naplní. Aby ste našli hravosť v číslach, tak obyčajných a predsa tajomných. 

 
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< september >>
<< 2019 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            


Štatistiky

Online: 12
Celkom: 531240
Mesiac: 19346
Deň: 762