Choď na obsah Choď na menu
 


Žeby koniec?

Všetko sa raz začne a raz skončí. Alebo tak nejako sa to hovorí, ale nie je to tak celkom pravda. V skutočnosti sa nič nezačalo a ani sa neskončilo. Je len kolobeh a ukončenie etapy, po ktorej príde ďalšia etapa a tak ďalej a tak ďalej.

Všetko sa raz začne a raz skončí. Alebo tak nejako sa to hovorí, ale nie je to tak celkom pravda. V skutočnosti sa nič nezačalo a ani sa neskončilo. Je len kolobeh a ukončenie etapy, po ktorej príde ďalšia etapa a tak ďalej a tak ďalej.

Ani môj let tarotového blázna nebol začiatkom. Bol len logickým a prirodzeným pokračovaním na mojej ceste. Akurát som zmenila dopravný prostriedok, formu, neviem. Vedela som, že k cieľu vedie aj táto cesta a tú som si vybrala. Mohla som aj inú... Ale to by pre mňa nebolo to kokosové. Všetko má svoj čas a miesto. Mohla by som polemizovať aj nad slovom CIEĽ. Naozaj ak dôjdem do cieľa, je koniec? Žeby?

Nie, nie je to koniec. Je to len dosiahnutie istej méty, po ktorej má človek nárok na kúsok oddychu, ale kým žijeme, kým dýchame, naša cesta pokračuje, náš cieľ končí – vlastne nekončí ani potom, keď príde to biblické - prach si a na prach sa obrátiš, tak ani vtedy sa to nekončí. Skončí len naše hmotné telo, ale duša, tá si pôjde svojou cestou ďalej. Či sa to niekedy končí? Neviem, ale možno sa opäť nekončí, len zmení forma... V to verím, intuitívne si myslím, že je to tak.

Dnešná seansa stála za to. Pomohla mi uvedomiť si, kde vo mne drieme strach, ktorý ma každé ráno v poslednom čase zobúdzal. Ktorý začal v inej situácii ale pretavil sa nakoniec do ďalšej. Tak, ako má mnoho podôb láska, tak má mnoho podôb aj strach. Ten môj, ten bubácky, je za mnou a mne sa konečne uľavilo. Už nemám pocit viny, ktorý ma ničil.

Ostal ale iný strach, ktorý som dnes pochopila a ktorý súvisel len a len so mnou. S obavou, zraniteľnosťou a uvedomiť si ho bolo oslobodzujúce. Uvedomiť si iné veci bolo tiež oslobodzujúce.

Pochopiť, že skrátka v živote a trase učenia našej duše sú isté lekcie, ktoré musíme prežiť, precítiť, ktoré nás majú posunúť  ďalej nechodia do nášho života náhodne, veď náhody predsa neexistujú. Že nemá zmysel sa tým trápiť, analyzovať to, lebo ono sa to vráti. Bude sa to vracať dovtedy, kým to človek skrátka nepochopí. Kým nezloží skúšku života. FX tu skrátka nemôže byť... A ja chcem áčka...

Horská dráha sa konečne zastavila. Nevypadla som z nej, dôstojne a s úsmevom a láskou som z nej vykročila a som šťastná, že to je tak, ako je.

Včera som ešte frflala anjelom, že isté energie v mojom živote by bolo dobré presmerovať inam. Necítiť to, odstrihnúť. Hundrala som ako chorá vrana, keď moja žiadosť bola odignorovaná.

Dnes ma Škorpiónka naviedla na istú cestu a ja som pochopila, že toto je o lekcii mojej duše. O tom, čo si ona sama vybrala a moje ego sa môže ísť akurát tak pásť. Jednoducho zasadla anjelská rada a vybrala mi učiteľa, žiaka, kolegu, skrátka všetko v jednom - poslala mi draka. A kopec malých trpaslíkov. Ochotných bojovať do posledného dychu. Hm, až teraz keď to píšem, mi dochádza symbolika toho všetkého.

Áno, drak s rytierom v sedle, bojovník, niekto, kto pôjde a bude bojovať za to, čo potrebuje, trpaslíci, ktorí sú malí, ale vytrvalí, nebojácni... To len my máme strach, bojíme sa. Duša sa teší.

Tak dobre.

Ďakujem.

Svoj strach voči sebe viem zvládnuť. Ak viete čo to je, dokážete s tým pracovať. Niekedy by som možno povedala, že s tým BOJUJEM. Ako ten drak či trpaslík. Teraz nebojujem, teraz viem, že ten strach dokážem chytiť za ruku, posadiť sa s ním na priedomí a len tak pozerať na západ slnka. Cítim, že strach nie je pán, ale kamarát. Alebo dieťa, ktoré mi občas spôsobí bolesť, ale inak mi prinesie len radosť.

Paradoxné, ale v tomto mojom stave pravdivé a reálne.

Budem rada, ak sa mi tento pocit, tá mágia vo mne ukotví a stane sa trvalou súčasťou môjho života, lebo tento postoj ma posúva v živote oveľa ďalej iným, tým lepším spôsobom.

Ďakujem za všetky požehnania, ktoré som dostala. Požehnania duše, ego si už užilo dosť.

Dnes moja duša tancovala oslavný tanec.

Žeby to bol koniec letu tarotového blázna?

Žeby to bol koniec jednej etapy a začiatok inej, zaujímavejšej?

Lebo svoj čiastkový cieľ vidím. Len potrebujem ísť postupne, nič nepreskočím a ani anjelov neoblafnem.

Teším sa na všetky ciele v mojom budúcom živote. Teším sa na každú lekciu ktorú sa mám naučiť, na všetkých tých, s ktorými si to prežiť mám. Tešte sa... Bude to nádherné. 

 
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< apríl >>
<< 2020 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


Štatistiky

Online: 17
Celkom: 670104
Mesiac: 23402
Deň: 872