Choď na obsah Choď na menu
 


Gayatri

  O GAYATRI sa hovorí, že je to „matka všetkých mantier“. Je univerzálnou modlitbou vyzývajúcou Božské Slnko Života, aby nás očistilo a osvietilo.

 O GAYATRI sa hovorí, že je to „matka všetkých mantier“. Je univerzálnou modlitbou vyzývajúcou Božské Slnko Života, aby nás očistilo a osvietilo. Gaya znamená životnú silu a Tri znamená “ochranca”. Jej spievaním sa aktivujú všetky čakry a obklopuje spievajúceho mocným ochranným štítom. (Má to silu, naozaj.)

Ide o starú a veľmi silnú védsku mantru. Mala by nám pomôcť rozpustiť negatívnu karmu. Ochraňuje, očisťuje a vedie k osvieteniu. Jej pôvod je spojovaný s s počiatkom Času. Pomáha nám naplniť svetlom všetky zložky nášho života. Pomôže rovnako otvoriť srdce aj myseľ večnému žiariacemu zdroju. Jej opakovanie očisťuje a dodáva nám vitalitu, zdravie... Ak sa nemýlim, s ňou pracujeme na všetkých čakrách. 
Jej slová:


Om Bhur Buvaha Suvaha
Thath Savithur Varenyam
Bhargo Devasya Dheemahi
Dhiyo Yonaha Prachodayath


A teraz fonetický prepis, aby sa vám to ľahšie mantrovalo: Om bur buva svaha, tat savitur varenjam, bargo devasja dimahi, dijojona pračodajat.
Okrem toho, že táto mantra pomôže nám, vraj pomáha vzostúpiť aj Zemi. Nuž, spievajte, vyberte si svoju verziu.

Pokúsim sa o preklad:

Meditujme o OM, o božskom prazvuku, z neho povstali tri ríše. Hrubá zemská, jemnejšia éterická a nejjemnejšia nebeská. Uctievajme najvyššie neopísateľné božské bytie, tvorivú, životodárnu silu, ktorá a prejavuje aj v slnku. Meditujme o žiarivom svetle Božom,, ktoré zničí všetku tmu, nevedomosť a necnosti. O Bože, vrúcne ťa prosíme, nech tvoje svetlo osvieti našu myseľ.

Alebo si to môžete pozrieť aj na videu a spievať to aj takto:

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< január >>
<< 2020 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Štatistiky

Online: 3
Celkom: 623561
Mesiac: 22577
Deň: 693