Choď na obsah Choď na menu
 


Surfovanie na kvante

 Celé sa to spustilo, keď klasická fyzika dostala nadstavbu – kvantovú fyziku. V tomto článku nejdem riešiť čo veda vyskúmala a ani to, aké to malo pre samotných vedcov následky vo význame, že sa podkopali základy niečoho, čo sme považovali za pevné, stabilné a nemenné a odrazu to bolo spochybnené. Vedci vyskúmali veci, ktoré sa nedali vysvetliť. Vedeli, že to tak je, lebo empirické pokusy vychádzali stále rovnako, ale prečo je to tak – nuž, vysvetlenie už tak typicky vedecké nebolo. Čo nie každý možno do dnešného dňa aj prijal. Ale uzavrime v tomto článku vedcov vyjadrením, že vďaka za to, že to vedecky vyskúmali a stále skúmajú a že sa nenechajú odradiť paradigmami vedeckej komunity. A že možno celé ľudstvo (možno aj práve my) stojíme na začiatku niečoho úžasného.

Kvantovanie.

 Celé sa to spustilo, keď klasická fyzika dostala nadstavbu – kvantovú fyziku. V tomto článku nejdem riešiť čo veda vyskúmala a ani to, aké to malo pre samotných vedcov následky vo význame, že sa podkopali základy niečoho, čo sme považovali za pevné, stabilné a nemenné a odrazu to bolo spochybnené. Vedci vyskúmali veci, ktoré sa nedali vysvetliť. Vedeli, že to tak je, lebo empirické pokusy vychádzali stále rovnako, ale prečo je to tak – nuž, vysvetlenie už tak typicky vedecké nebolo. Čo nie každý možno do dnešného dňa aj prijal. Ale uzavrime v tomto článku vedcov vyjadrením, že vďaka za to, že to vedecky vyskúmali a stále skúmajú a že sa nenechajú odradiť paradigmami vedeckej komunity. A že možno celé ľudstvo (možno aj práve my) stojíme na začiatku niečoho úžasného.

Aj keď som si nie celkom istá tým, kde a ako sa vzalo kvantové liečenie, skrátka tu bolo. Ak ma pamäť neklame, autor knihy Matrix energetics tvrdí, že na to prišiel náhodne. Rovnako aj Kinslow v knihe Kvantové liečenie. A tak vznikli systémy (neviem, ako to mám inak pomenovať, tak systém mi príde najbližšie) ako je spomínaný Matrix energetics, Quantum Entrainment, Metóda dvoch bodov a tak podobne. Z toho prvé dva systémy sú patentované.

Osobne som naštudovala všetko, čo sa dalo. Dokonca som na Matrix energie bola osobne na seminári, čo mi dalo neskutočne veľa. Úžasné na tom je, že v podstate aj keď sa systémy od seba líšia, pointa celého je rovnaká – kvantové pole. Konkrétne, práca s ním. V podstate ide o niečo, čo dokážeme všetci, stačí nám to naozaj len kniha a viera, že hranice neexistujú a zázraky sa dejú každý jeden deň. Hlavné dva systémy (Bartlett a Kinslow) sú rozdielne v tom, na čo je potrebné sa zamerať, ako to urobiť, ale kostra celého postupu je rovnaká.

Kinslow odporúča cvičiť čisté vedomie a dostať sa do stavu, kde je NIČ, pretože len v NIČ je čisté vedomie. Na pochopenie by som použila také kratučké cvičenie – ak si v duchu položíte otázku - Aká bude moja najbližšia myšlienka? – a budete sa sústrediť na to, čo má prísť, možno zistíte, že na zlomok sekundy, možno celú sekundu, sa nedeje NIČ. Myseľ jednoducho ustala. A to je to, kam sa podľa Kinslowa treba dostať a čo treba rozvíjať. Ponúka cvičenia na uvoľnenie, trénovanie vedomia, ktoré je okolo nás. Inými slovami, mali by ste sa naučiť vnímať vlastné vedomie, ktoré je všade okolo, nie je koncentrované len v našich hlavách. V svojich knihách píše presný návod, ako sa tam dostať a ako začať tento stav využívať na hľadanie eucitov a následne vďaka tomu otvárať kvantové pole, ktoré umožňuje napríklad liečiť ľudí.

Bartlett na svojich seminároch učí to isté, len inými slovami, učí presmerovať vedomie do oblasti srdca a odtiaľ otvárať kvantové pole. Má z toho nesmiernu srandu, lebo úprimne, celé kvantovanie humorné je. Ak ho teda beriete vážne. Paradoxne. Lebo s ním sa naozaj treba HRAŤ ale pritom pred ním mať zdravý rešpekt.

Seminár, na ktorom sa zúčastnila, bol vedený človekom, ktorý sa učil priamo u Bartletta (učil asi nie je to správne slovo, ale dajme tomu, bol na viacerých jeho seminároch) aby tak ako všetci ostatní pochopil, o čo vlastne ide a ako to funguje. Lenže ono sa to celé vysvetliť tak naozaj vedecky nedá. Zvyčajne vám títo ľudia povedia (vrátane samotného Bartletta), že do dnešného dňa sami nevedia, čo robia, ale funguje to! Túto skúsenosť môžem potvrdiť.

Po pokusoch a učení sa samostatne doma na základe literatúry som došla k záveru, že seminár budem potrebovať. Mala som pocit, že aj keď sa to dá zvládnuť ako samouk, chýbala mi skúsenosť odlišnosti. Aby som to vysvetlila, nevedela som, či to čo robím alebo čo pri tom cítim je to, čo cítiť mám. Chcela som skrátka na začiatku nejakého Guru, ktorý ma postrčí. Ukáže a vysvetlí. Stalo sa. Mala som tú možnosť a neľutujem ani jednu sekundu z celého dňa, pretože som sa viezla na kvantovej vlne, príjemne som si zasurfovala a teraz viem, kedy tá vlna prišla.

Každý to vníma zrejme inak, ale o tom to je. O možnostiach, nekonečných, o tom, že v kvante, alebo Univerze, alebo na nebesiach u Boha, alebo na Krídlach anjelov, nech si to nazvete ako chcete, ale tam skrátka žiadne hranice nie sú! Je tam všetko.

Vypočula som si, čo všetko sa môže stať, keď budeme s kvantovým poľom pracovať, čo nás čaká a úprimne, niekoľko účastníkov sa rovno opýtalo, že ako to majú robiť, aby nevyzerali ako blázni, prípadne, že sa bláznami stať nechcú. Medzi nami, všetci sme svojim spôsobom akosi „postihnutí“, tak so s tým osobne ťažkú hlavu nerobila, či budem alebo nebudem vyzerať ako blázon. Naopak, teším sa na to všetko čo príde, pretože viem, že raz to príde. To úplné otvorenie poľa so všetkým, čo k nemu môže patriť.

Momentálne moje kvantovanie so sebou prináša to, že ak môžem, dokážem ľuďom pomôcť. Možno sa tu vyjadrujem o liečení, ale nebudem tvrdiť, že JA som ten liečiteľ. Nie som. Kinslow to pekne popísal. Ľudia, čo pracujú s kvantom, sú len akýmsi katalyzátorom, ktorý otvára pole, aby umožnil samotné liečenie. A to, čo sa vylieči a či sa vylieči, to je mimo nás. Takže aj keď možno niekedy poviem, že som vyliečila to či ono, nemyslím to tak, že som liečiteľ. Nie som. Naozaj nie. No viem, ako domôcť k tomu, aby sa to liečenie spustilo. Záruky však nie sú. Došla som k záveru, že občas skrátka pomôcť nejde. Mám na to vlastnú teóriu, myslím, že celkom reálne aj pravdivú, ale ostaňme pri tom, že je to moja teória a preto jej veriť môžem.

Na samotnom začiatku mojej cesty ku kvantovaniu bola metóda dvoch bodov, ktorú som veľmi dlho nevedela pochopiť, čo mám vnímať, čo mám cítiť a podobne. Navyše – a to bol môj najväčší problém, občas sa s ním borím aj teraz, mávam očakávania. A vtedy  to skrátka nefunguje. Vtedy nepoužívam ten správny jazyk. Lebo kvantum (dosaďte si za to slovo naozaj čo chcete) s nami komunikuje. Len musíme hovoriť rovnakým jazykom. Tak ako počítač vníma jednotky a nuly, teda binárnu sústavu, tak kvantum vníma naše emócie. Na tie reaguje, to nám plní. Tam niekde vznikli aj rôzne knihy o pozitívnom myslení, sile rezonancie a ako si do života pritiahnuť šťastie, bohatstvo, zdravie a lásku.

Možno si poviete, aké jednoduché, až také, že to nemôže byť pravda. Asi vás sklamem, ale funguje to práve vďaka tej jednoduchosti. A funguje to úplne presne. Až tak, že s tým vždy nemôžeme súhlasiť, lebo ak by sme boli k sebe úplne úprimní, zistili by sme, že za svoje problémy si môžeme sami.

Pre mňa osobne je fakt, že za svoje problémy si človek môže sám hotová vec. Viem to z rôznych zdrojov, chápem to aj z pohľadu Karmalógie, ktorú regulérne študujem, chápem to naozaj z viacerých uhlov a pohľadov. Je mi to jasné  aj z pohľadu numerológie. Deň, kedy sme sa narodili, nie je náhodný. Naša duša si ho vybrala, lebo vedela, že to informačné DNA ktoré potrebuje vyriešiť v tomto živote je ukryté práve v číslach nášho narodenia. Ale to už je na inú diskusiu.

Takže aj keď neexistuje kvantový liečiteľ, neexistuje kvantové liečenie, predsa len liečenie prebieha, zázraky sa dejú a pár takých úspešností mám aj na svojom konte. Vyliečené koleno, nádcha, alebo len navodenie príjemného pocitu. Lebo všetci na kvantum reagujeme nejako. Niekto ho necíti vôbec, iný len mrkne očami, ďalší na chvíľu stratí rovnováhu, niekto sa rozplače, prípadne dostane záchvat smiechu. Osobne som pekne klesla k zemi a mala som pocit ako po požití nejakého toho množstva vína. Pri kvantovaní som napríklad moju mamu dostala do stavu, kedy na mňa vyslovene „čučala“, že čo sa deje, kde je... A to šlo naozaj len o pár sekúnd. Nuž, kvantovanie a surfovanie na tejto vlne je naozaj úžasné. 

 

 
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< marec >>
<< 2020 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


Štatistiky

Online: 16
Celkom: 670056
Mesiac: 23393
Deň: 860