Choď na obsah Choď na menu
 


Kvantovanie v kocke

V poslednom čase sa od vás roztrhlo vrece s otázkami ohľadom kvantovania. Nesťažujem sa, to nie, som rada, že vás to zaujíma, že ste zvedaví a pýtate sa. Pousmiala som sa skôr nad tým, že kým doteraz som mávala otázky ohľadom anjelov, kariet, karmalógie, mnoho ľudí chcelo riešiť vzťahy, momentálne sú vaše dotazy monotematicky zamerané. Vzhľadom k tomu, že neverím na náhody, začala som uvažovať, čím to asi môže byť. Nuž, exaktnú odpoveď nemám. Uvedomujem si však, že duchovný rast ľudí sa zvyšuje a jednotlivci hľadajú v tomto svete, kde sa veci dejú takpovediac bezprecedentne, nejaký záchranný bod, nádej, vieru, pomoc.

V poslednom čase sa od vás roztrhlo vrece s otázkami ohľadom kvantovania. Nesťažujem sa, to nie, som rada, že vás to zaujíma, že ste zvedaví a pýtate sa. Pousmiala som sa skôr nad tým, že kým doteraz som mávala otázky ohľadom anjelov, kariet, karmalógie, mnoho ľudí chcelo riešiť vzťahy, momentálne sú vaše dotazy monotematicky zamerané. Vzhľadom k tomu, že neverím na náhody, začala som uvažovať, čím to asi môže byť. Nuž, exaktnú odpoveď nemám. Uvedomujem si však, že duchovný rast ľudí sa zvyšuje a jednotlivci hľadajú v tomto svete, kde sa veci dejú takpovediac bezprecedentne, nejaký záchranný bod, nádej, vieru, pomoc.

Tak som sa rozhodla, že zrejme bude potrebné napísať nejaký článok, kde by som sa pokúsila vysvetliť aspoň zhruba to, čo sa ma pýtate, pretože relatívne dosť dotazov sa týka podobných vecí. Náhody neexistujú a možno je to signál pre mňa, že sa mám viac venovať kvantovaniu a nezanedbávať ho ak študujem aj niečo iné.

Najviac vás zaujíma metóda dvoch bodov, ako s ňou pracovať, čo máte pri tom cítiť, čo znamená vlna a jej zrútenie, čo všetko sa dá kvantovaním liečiť, zadávanie zámeru, pole srdca a kedy ste v ňom. Poďme teda na to.

Na úvod – práve som si otvorila kvantové pole a tento článok „kvantujem“, aby som mohla čo najlepšie vysvetliť to, čo chcete vedieť, hoci neviem, čo dokážem uspokojiť na 100 % vašu neutíchajúcu (našťastie) zvedavosť.

O kvantovaní toho veľa písať nebudem, je k tomu celkom dostatok literatúry, hoci jej autori sa môžu v istých bodoch odlišovať, v princípe ale aj tak všetci hovoria o tom istom.

Kvantové pole a pole srdca

Kvantové pole je niečo, čo nás obklopuje, môžete si ho predstaviť ako len chcete. Neviditeľný plášť, z ktorého je všetko stvorené a preto sme akýmsi zvláštnym spôsobom všetci prepojení, preto môže fungovať kolektívne vedomie (podvedomie). Môžete to brať ako lúče slnka, ktoré v svetle všetko spájajú, prípadne si nemusíte predstavovať nič. Jednoducho je tu nejaká kvantová fyzika, kvantová mechanika, veci, ktoré fungujú, sú vedecky dokázané, jestvujú, ale ani vedci to ešte nevedia exaktne a uspokojivo vysvetliť. Pre samotné kvantovanie nazvime to bežného človeka, to vlastne ani nie je potrebné plne chápať. Jediné, čo je dobré mať na zreteli je to, že to AKCEPTUJEME. Kvantové pole by sme mali brať ako súčasť nášho života, ako vzduch, ktorý dýchame a nevidíme, ale napriek tomu vieme, že je, lebo bez neho by sme neprežili. Akceptujeme stromy ktoré nevidíme, ale vieme, že niekde sú, akceptujeme energie, akékoľvek... Nejde o to, aby ste VERILI a hľadali a skúmali, kde a ako kvantové pole funguje. Nepodstatný detail, ktorý vás zbytočne brzdí. Kvantum je INTELIGENCIA, ktorú my svojim obmedzeným ľudským rozumom nepochopíme. Nemôžeme, lebo rozum to skrátka nedá. Ale vieme ho vnímať srdcom. Vieme ho prežívať emóciami, vieme pozorovať SEBA. Keď toto píšem pri otvorenom poli srdca, vnímam, čo to so mnou robí, ako moje telo reaguje, ako reaguje moja duša, emócie, city, čo sa deje vo mne. Cítim teplo, cítim tú radosť, čo sa vo mne rozlieva, cítim spokojnosť, možno chuť súčasne sa smiať a aj plakať, nadšenie, že môžem písať pre vás a pomáhať vám. S pokorou a láskou, s nadšením a spokojnosťou samej so sebou. Ešte aj ten pes čo vedľa mňa spí na toto pole reaguje. Spinká a podľa toho, ako sa cezo mňa kvantum prevaľuje, búcha s chvostom o gauč.

Inteligencia kvanta reaguje práve na náš momentálny duševný stav, na emočnú vyrovnanosť. Ak ste nahnevaní, nemôžete byť v poli srdca, nemôžete kvantovať, to len čerpáte odniekiaľ energiu. Pri kvantovaní by sa vám nemalo stať, že budete vyčerpaní. Teda, môže, aby som bola plne presná. Na jedom zo seminárov, kde bolo cca 20 ľudí a všetci mali otvorené polia srdca, na konci sme boli všetci takí nejakí unavení, jeden kolega sa vyjadril, že je úplne vyčerpaný. Bolo to prirodzené. Ale. Ide o malý celkom jemný odtienok v chápaní únavy. Ak ste celý deň v tom poli, ak úplne stačí, že na niekoho len ukážete prstom a on už klesá k zemi, je to o tom MNOŽSTVE kvanta, ktoré sa okolo vás vyskytuje, vnímate tú silu, ktorá v tej miestnosti je. Osobne som mala čo robiť, aby som to ustála, lebo na mňa kvantum pôsobí ako zmena tlaku a v jednom kuse som mala pocit, že odpadnem. Jednoducho je to SILA. Ale taká krásna, kedy sa cítite ako v úplne inom svete, svete zázrakov, nemožného.

Lenže keď ste s kvantom sami, keď pracujete len so svojim vlastným poľom, tá sila nie je taká veľká, intenzita je menšia, slabšia, ale postupom času to viete vypracovať. Momentálne je moje pole jediné a je dosť silné na to, aby som samu seba knokautovala. Ale nie som z toho unavená, pretože kvantovanie je hra. A ak sa hrám, som šťastná, ak som šťastná, nie som vyčerpaná. Príjemná únava, vyčerpanosť áno, niečo, čo je príjemné. Ak pociťujete únavu či vyčerpanosť, ktorá je pre vás nepríjemná, zaťažujúca, pracovali ste s kvantom? Nie som si istá, koniec koncov, NEEXISTUJE podľa mňa človek, ktorý by presne vedel povedať, že je to tak a nijako inak. Lebo kvantum je nekonečné množstvo možností, realít, ktoré nedokážeme pochopiť, nieto ešte prijať. Kvantovanie nie je dogma, je to hranie sa s tvorením inej reality.

Do svojho poľa srdca sa viete dostať akokoľvek. Výťahom, schodmi, zavretím očí a spomienkou na niečo krásne. V minulom roku za mnou prišiel človek, ktorý s kvantom pracoval, ale mal v práci veľa problémov, pociťoval nervozitu, podráždenie, skoro až agresiu. Nevedel sa dostať do svojho vlastného poľa srdca. Tak sme skúsili pole otvoriť. Narazila som na tvrdý blok. Evidentne sám seba vyblokoval a aj sám mi potvrdil, že to cíti. Podarilo sa to. Pole sme otvorili, blok sme dali preč a zmena? Trvalo to nejaký ten čas, ale nakoniec sa to zlepšilo. Aj  vnútorná harmónia a pohľad na svet sa zmenili. Práca ho už tak nevytáča, našiel si svoj zmysel života a je so sebou spokojný. A o to ide. Byť vyrovnaný. Spokojný sám so sebou.

Nedá sa preto kvantovať ak sme nahnevaní, nešťastní. Keď sa neviem dostať do toho krásneho stavu, nemôžem nič robiť, lebo kvantum mi skrátka nerozumie. Preto si nemôžem pomôcť, ak ma niečo bolí a neviem sa cez tú bolesť dostať, lebo vtedy sa konformne necítim. Ale to neznamená, že niekto, kto s kvantom cvičí každý jeden deň, to nedokáže. Lebo tu je možné naozaj všetko, ale vždy to chce to správne pole srdca, so správnym jazykom, ktorému kvantum rozumie. Inak je to len debata bez tlmočníka, ktorej nerozumie nik a preto z toho ani nie je žiaden úžitok.

Metóda dvoch bodov

Hm, ono sa tá metóda uvádza, často sa jej chytáte ako vodítka, ukazovateľa, ako na to. Problém je, že vlastne aj samotný Bartlett časom prišiel na to, že dva body je len pomôcka, nie návod. Nie je presný postup ako na to. Vlastne ja ju už ani nepoužívam, hoci keď sa na to pozriem pri samotnom kvantovaní, tak vždy nájdete nejaké dva body ktoré dokážete prepojiť. Keď píšem, keď cítim vlnu, moje prsty behajú po klávesnici, tak nedržím fixne nejaké dva body, ale ak vám to pomôže, považujte za dva body svoje ruky, dlane, prsty, čokoľvek... Najlepšie je aj tak spojenie srdca s niečím – ruky, telo, dva body...Mne sa napríklad celkom dobre osvedčila metóda otvárania poľa srdca cez dva body. Jednoducho si sadnem, pokojne sa vydýcham, usmejem sa, zavriem oči a dlane položím na stehná. A nerobím nič, nič, len sa sústredím na to, čo cítim na dlaniach. Podľa toho, ako sa cítim, viem, že pole srdca je otvorené. Cítim sa skrátka inak. Cítim sa tak dobre, spokojne, vnímam niečo čo je okolo mňa a prevaľuje sa to cezo mňa. Je to fakt ako keď máte v sebe neviem koľko pohárikov dobrého alkoholu, ešte nie ste opití ale už nie ste ani triezvi. No a toto je podobné. Akurát s tým rozdielom, že triezvi ste, vnímate všetko jasne. Ospravedlňujem sa, že tu spomínam niečo, čo pre ľudský organizmus nie je vhodné, ale neviem momentálne nájsť iné vhodnejšie prirovnanie. Sorry. Alebo ako keď sa vám točí hlava, chce sa vám odpadnúť.

Takže ak ste v tom poli srdca, to je vlastne všetko. To čo cítite je vaše kvantové pole, je to tá vlna. Alebo mala by byť. Popisujem vám moje pocity, iní to naozaj môžu mať inak. Mravčenie rúk, brnenie na treťom oku, neviem, to musíte intuitívne vycítiť, čo je u vás iné, čo sa objavilo a predtým tam nebolo.

Metóda dvoch bodov sa síce dá cvičiť, ale neviem, či sa to oplatí. Na druhej strane, len cvičenie z nás robí majstrov. Lebo keď si otvoríte svoje pole srdca a idete kvantovať napríklad nejakého človeka, úplne postačí, keď ho len tak jemne chytíte za obe ruky a nerobíte nič, len prežívate to svoje pole a ono sa pekne prenesie na partnera. Lebo ho zameráte jeho smerom, lebo budete sledovať, ako to pôsobí na vás a či sa niečo nezmenilo u vás. Kvantovať môžete na diaľku, môžete si dať ruky oproti sebe a len si danú osobu predstavíte medzi svojimi dlaňami, prípadne vám stačí len zavrieť oči a nechať to na srdce a emócie. Osobne mi niekedy pomáha práve akoby metóda dvoch bodov, keď kvantujem na diaľku. Vezmite si neviem, hračku, vankúš, niečo, čím nahradíte danú osobu fyzicky. Otvorte si pole srdca a potom jednu ruku dajte na predmet, sústreďte sa a druhú ruku intuitívne posúvajte buď niekde okolo predmetu alebo si nájdite (zas intuitívne) nejaký konkrétny bod na predmete a vnímajte čo sa deje. Postup je potom stále rovnaký. Vnímate seba. Vnímate zmenu, či vlna cez vás prešla.

Zadávanie zámeru

Niekto tvrdí, že ten zámer je potrebný, ďalší, že je nepodstatný, lebo kvantum si samo nájde to, čo je pre človeka najpotrebnejšie bez ohľadu na to, čo si myslí človek sám. Ako to je? Aj tak aj tak. Pri kvantovaní naozaj neexistujú presné návody ktoré je nutne striktne dodržať. Existuje tu len jedno nemenné pravidlo. Byť v poli srdca a vysielať lásku. Nezameriavať sa na negatívne veci. To už sa vlastne potom možno ani nebavíme o kvantovaní ale skoro o čiernej mágii. Nekvantujeme ale deti!!! POZOR!!! Tie sú na kvantum vysoko citlivé a hlavne bábätká môže kvantovať VLASTNÝ BIOLOGICKÝ rodič, nie starý rodič, nie sused a podobne.

Zámer je vlastne to, s čím chceme pomôcť. Nedávno som kvantovala bolesť nôh spôsobenú kyselinou mliečnou a mikrotrhlinkami na svalových vláknach, inými slovami - silnú svalovicu. Zámer nebola svalovica. Boli to zdravé a neboľavé nohy. Nerobila som nič, len som otvorila pole srdca, zamerala sa na daného človeka, v hlave mala jasný zámer, že nohy sú úplne zdravé a nebolia a už som len preciťovala to, čo sa okolo mňa dialo. Kvantovaný človek hlásil, že mu je od nôh teplo, že sa začínajú potiť, teplo stúpa. Bolesť o pár minút trocha poľavila a na druhý deň konečne mohol chodiť bez bolesti. Tak som rada. Potešilo...

Nesústredíte sa na to, čo chcete, len to vyšlete. Tak, aby to rezonovalo s vami. Môžete si napríklad za šťastie dosadiť slnko, za bohatstvo konkrétneho bohatého človeka a podobne. Ak máte herpes na ústach, tak vašim zámerom sú nádherné bezchybné pery... Rozumieme?

Na záver

Hrajte sa s kvantom, milujte ho, prežívajte, nesnažte sa niečo meniť, vy to aj tak nezmeníte, ono sa to musí udiať samé, na základe toho, čo vyšlete. Lebo zámer musí vychádzať zo srdca, nie z hlavy, nesmiete mať OČAKÁVANIA. Vtedy to skrátka nepôjde. Vrátim sa k tej vyššie spomínanej svalovici. Tú som už kvantovala niekoľkokrát a malo to rôzny účinok. Keď som to robila prvýkrát, pomohlo to okamžite a boli sme z toho v šoku obaja. Druhýkrát sa to nepodarilo, nech som robila čo som robila, svalovica nie a nie prejsť. Potom som prišla na to, prečo to nefungovalo. Už som OČAKÁVALA, že to pomôže, že to bude také, ako predtým. Namiesto zámeru som vysielala očakávanie opakovaného faktu. Naposledy som neriešila to, či pomôžem alebo nepomôžem, ale len zámer zdravých nôh... Pomohlo. Super. V tomto je teda najväčší zádrheľ. Očakávame, že keď sa nám to podarilo raz, podarí sa znova... Potom sme sklamaní a frustrovaní, že to nevychádza... Lebo sa nehráme, riešime.

Nuž, hádam som aspoň trocha objasnila to, čo vás najviac zaujíma. Trocha, lebo kvantum je tak krásne plné tajomstiev a môže nám pomôcť minimálne v tom, že si zmeníme vlastný pohľad na svet...

Veľa šťastia prajem.

S láskou a svetlom... 

 
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< apríl >>
<< 2020 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


Štatistiky

Online: 14
Celkom: 670113
Mesiac: 23404
Deň: 874