Choď na obsah Choď na menu
 


Týždeň v kocke (20.3. - 26.3.2017)

img_20170319_112406.jpgMarcový týždeň, ktorý začína číslom 20 symbolizuje zmenu z JA na TEN DRUHÝ. Začína sa kartou Cisárovná, ktorá je symbolom Matky Zeme. Je to Matka všetkého tvoriaceho, kreatívneho, všetkého, čo je potrebné vyniesť na svetlo a nechať to rásť a žiť. Symbol matky pre nás značí, že začiatkom týždňa budeme schopní dať najavo svoje pocity, dokážeme sa postarať o záhradku, kvety, zvieratká či deti. Je to symbol dieťaťa, ktoré si vyžaduje našu pozornosť a lásku. Ak teda vo vás je niečo, čomu ste nevenovali dostatočný prejav milujúcich emócii, je čas to napraviť. Hľadajte v sebe to dieťa, ktoré žiari. Cisárovná je v astrológii prisúdená Venuši a tá je o milovaní, hodnotách, o hmotnom majetku. Je to žena každým cólom (aj v mužoch je Venuša obsiahnutá) a je preto aj márnivá ako ochraniteľská. Ktorú polohu využite je na vás. Z numerológie by som pridala Jupitera, ktorý pomôže veci rozširovať, dodá im istú uletenosť.  Ponorte sa do Meditácie, ktorú anjeli ponúkajú. Hľadajte v sebe. Lebo aj keď Cisárovná ukazuje svetu čo dokáže, napriek tomu všetky zárodky pochádzajú z nej. Je to dar tvorenia, dar impulzu k práci.

 

Po Cisárovne prichádza karta Veža. Zdá sa, že to, čo sme začali budovať, na čom sme pracovali a kde sme chceli spraviť zmenu, padne, bude náhle zbúrané. Veža v nás vyvoláva pocit chaosu, zbytočnosti, že naša práca vyšla nazmar, že stačí akákoľvek malá chvíľka a je po všetkom. Pokojne by sme sa ešte mohli vrátiť k Cisárovnej, lebo ona, ako Matka Zeme život nielen dáva tým, že nám poskytuje obživu, ale vie byť aj nahnevaná búrkami, živelnými pohromami. Možno aj v karte Veža ide o niečo, čo sa nepáči Matke Zemi. Možno je to znak toho, že sme sa príliš sústredili na niečo o čom sme si mysleli, že je to najsprávnejšie a najlepšie, čomu sme prikladali obrovský význam, postavili sme si vežu zo zlata. A stačil jeden jediný blesk, ktorý to všetko zbúral a núti nás prijať alebo minimálne sa zaoberať okamžitou zmenou. Nie je čas na postupný prerod, je čas na konanie tu a teraz. S tarotom pracujem roky a osobne tvrdím, že žiadna karta nie je len pozitívna alebo negatívna. Aj Veža, hoci sa zdá, že je skôr deštruktívna, má v sebe pozitívny prvok. Ukazuje nám a dáva nám v svetle blesku poznanie kde sme urobili chybu, na čom záleží a na čom nie. Dáva nám príležitosť urobiť zmenu. Hneď, pretože toto nie je o postupnosti, toto je o okamžitom účinku, o pomoci ako svoj život riešiť neodkladne, pretože ak to nespravíme, opäť sa môžeme dostať do kolotoča, kedy si vybudujeme novú vežu s pocitom nadradenosti, vežu postavenú na vratkých základoch. Veža je Mars a ten bojuje.  Je akčný a energický a aj o tom je energia tejto vibrácie.   Z numerológie by som tejto karte prisúdila aj Neptúna a preto je táto karta istým spôsobom aj citlivá, boľavá ale aj zahmlená. Anjeli hovoria o Odovzdaní. Hovoria o tom, že tieto veci, ktoré sa nám budú zhruba uprostred týždňa diať, by sme mali prijať. Ak budú boľavé, nechajte bolesť prejsť a vyskúšajte si ju, prijmite ju a nechajte tak. Ak príde poznanie, že veci treba zmeniť tak alebo onak, prežite to a riaďte sa tým a to staré nechajte vzadu. Potlačovaním nič nevyriešime, len si pripravíme pôdu na neskorší excelentný výbuch na nevhodnom mieste a s nevhodnými ľuďmi.

 

Koniec týždňa nám do života priveje energiu Pážaťa mečov. Je to zvedavé dieťa, ktoré chce všetko vedieť, čím viac tým lepšie a nie je nutné to ovládať do hĺbky. Pre nás to teda znamená, že je to čas kedy sme ochotní prijímať nové myšlienky, podnety, kedy sme zvedaví a chceme sa učiť. Kedy by sme mali viac pozornosti venovať tomu, čo sa k nám dostáva či už z médií, internetu, vzájomnej komunikácie. Znamená ale aj pocit, že stojíme pred istým rozhodnutím a potrebujeme k tomu informácie. Otázka v prípade tejto karty môže znieť aj tak - je niekto, kto o mne šíri klebety? Možno áno a možno nie. A možno sme to my, kto sa necháme uniesť kritikou voči iným.  Anjeli hovoria, že je to čas Božského načasovania. Nech už sa deje čokoľvek, do vášho života sa dostanú len tie veci a osoby, ktoré majú. Univerzum presne vie, kedy sme na čo pripravení, ale ako s tým naložíme alebo či s tým niečo urobíme, to je už na nás.

 

Vo vzťahoch na tento týždeň synchronicita priviala kartu Skutočnosť. Začnem citátom: "Pravda túžobne čaká na to, až si z očí dáme dole klapky."  Nie vždy sme totiž ochotní vidieť pravdu alebo skutočnosť takú, aká je a je pre nás výhodnejšie sa na ňu pozerať idealisticky, cez závoj ilúzii či s ružovými okuliarmi. Niekedy by sme vo vzťahoch alebo vo svojom živote chceli niečo inak ako to máme. Túžobne hľadíme inam, snívame o tom, ako by to malo byť a absolútne nevidíme to, ako to máme. Neberieme seba takých, akí sme, máme strach vidieť pravdu a strkáme hlavu do piesku, tvárime sa, že to skrátka neexistuje. Vidíme na partnerovi len to pozitívne, lepšie povedané, chceme vidieť a možno na ňom vidíme aj to, čo absolútne nemá a je to len naša predstava, že taký je, pretože vnútorne možno cítime, že to tak vôbec nie je. Táto karta nám hovorí, že je načase aby sme prestali mať hlavu v oblakoch a pozreli sa aj na zem. Aby sme stáli pevne na zemi a pozreli sa realite do tváre. Prijali ju takú aká je, inak nikdy nemôžeme dosiahnuť to, po čom tak veľmi túžime, ale pritom to máme len v svete ilúzie. Na strane druhej nie je zas celkom dobré prejsť do extrému, že síce nebudeme vidieť realitu úplne jasne, ale v svojej mysli sa "zabetónujeme" do pocitu, že všetko je čierne, že len prízemné veci sa môžu diať, vytesníme zo seba ten prvok snenia, ktorý je do istej miery v každom vzťahu dôležitý. Jednoducho nedá sa byť len na jednej či druhej strane, inak vytvárame vždy len nerovnováhu.

 

Orákulum Symbolonu hovorí o Starostlivosti. Vždy ma fascinuje, ako karty spolupracujú, ako z nich sála múdrosť a snaha pomôcť nám, ak dokážeme byť chápaví. Všimnite si kartu samotnú. Je na nej zobrazené dieťa v kolíske. Vedľa je matka a snaží sa dať dieťaťu starostlivosť. Dieťa sa však otočilo chrbtom k matke, žiada si od nej viac, ukazuje jej, že je smutné, na líčku má slzu. Dieťa sme videli aj na karte Cisárovná a keď som ju opisovala, sama neviem prečo som sa tak sústredila na to dieťa na karte, ale moji nádherní anjeli, ktorí sú so mnou pri každom výklade vedú moje myšlienky a vysvetlenia vždy tým správnym smerom. Preto sa karty dajú vykladať rôzne, vždy podľa toho, čo je na nich teraz dôležité. Orákulová karta Starostlivosť hovorí o tom, že v každom z nás je dieťa. V každom a bez výnimky. Akurát sme tak zahltení všeličím, že sme na naň zabudli. Venujeme svoju starostlivosť kadekomu, vždy je tu niekto alebo niečo, čo nás nutne potrebuje, komu dávame svoju lásku, starostlivosť, no zabudli sme, že v prvom rade by sme ju mali dať sebe. V nás je niekto, naše vnútorné JA, ktoré túži po našej pozornosti, po tom, aby sme sa venovali jemu. To nie je to pomýlené označovanie egocentrizmu, sebectva, to je naopak znak vlastnej sebalásky a sebaúcty. A len ten, kto dokáže byť pozorný a starostlivý aj sám voči sebe, voči tomu, čo je v nás, len ten dokáže byť aj chápavý voči ostatným a dokáže nájsť v sebe to, čo hľadáme vždy a všade. Vnútornú rovnováhu, pocit uspokojenia a naplnenia.

 

Krásny týždeň vám prajem, nech je plný lásky, pohody a z tých ťažších chvíľ ktoré k nám môžu prísť - z tých vyťažte pre seba to najlepšie, to, čo naozaj potrebujete na svojej ceste smerom dopredu.

 

S láskou a svetlom pre vás pripravila Pavlína

 

https://www.facebook.com/Inou-optikou-1189151077798749/

http://anjelskekridla.eu

http://inou-optikou.webnode.sk

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< september >>
<< 2019 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            


Štatistiky

Online: 7
Celkom: 535144
Mesiac: 19450
Deň: 711