Choď na obsah Choď na menu
 


Týždeň v kocke (13.3. - 19.3.2017)

Pondelok začína 13, čo je deň kedy nám bude vládnuť aj osudová karma. Keď som ťahala karty, tak ako prvá vyšla karta Cisár, ktorá je označená číslom 4. Prišlo mi celkom symbolické, že v podstate číslom 4 začneme tento týždeň, pretože aj 13 je po súčte 4.

article preview

img_20170312_113546.jpgPondelok začína 13, čo je deň kedy nám bude vládnuť aj osudová karma. Keď som ťahala karty, tak ako prvá vyšla karta Cisár, ktorá je označená číslom 4. Prišlo mi celkom symbolické, že v podstate číslom 4 začneme tento týždeň, pretože aj 13 je po súčte 4.

 

Takže ako začneme? Cisár nám ukazuje, že je čas, aby sme mali veci pod kontrolou, aby sme sami riadili svoj život, určovali pravidlá, aby sme boli asertívni a šli za svojim cieľom. Cisár je niekto, kto je vodca, má organizačné schopnosti, ale dokáže byť aj riadne tvrdohlavý, možno tyranský, nie vždy využíva intuíciu, hoci by mohol a vie, že je súčasťou našich životov. Len ak máte vízie, môžete ísť smerom dopredu. Anjelské Znamenia hovoria, že aj ten, ktorý je na čele by sa mal sústrediť na znamenia, ktoré sú okolo nás, mal by vnímať, kedy je na niečo vhodný čas a je potrebné sa do toho pustiť a kedy naopak je potrebné upustiť od presadzovania vlastnej vôle či sily. Len spojením rozumu a intuície dosiahneme zdarného konca nášho úsilia.

 

Miernosť ukazuje, že sa môžeme stať súčasťou alebo teda sme súčasťou pohybu, možno nepokojov, ale našim cieľom je ostať trpezlivým a pokojným. Miernosť hovorí o rovnováhe, ale je potrebné si uvedomiť, že v prípade miernosti nejde o rovnováhu ako na miskách váh. Je to rovnováha, ktorá je v pohybe a musí sa prispôsobovať, ktorá sa napriek zúriacemu nepokoju alebo čulému ruchu či zhonu snaží ostať pokojná a trpezlivá. Nech sa teda bude vo vašich životoch tento týždeň diať čokoľvek, pamätajte, že potrebujete v sebe nájsť pokoj a trpezlivosť, že akčnosť Cisára nie je vždy na mieste. Anjelská karta Pokoja to len potvrdzuje. Dajte si oddych, doprajte si pokoj, aj keď sa vám možno zdá, že svet sa už načisto zbláznil. Je pokojne možné, že sa prejaví obrátená stránka Miernosti a vy si uvedomíte na sebe alebo na ľuďoch vo svojom okolí, koľko nerovnováhy či extrémneho chovania je navôkol.

 

Eso mečov tento týždeň uzatvára a prináša so sebou možno ešte nejasný nápad, ale o to prudkejší. Je to najlepší čas na to, ako si vyriešiť problémy, pretože odrazu nájdeme riešenie, odrazu sa nám v hlave rozjasní myšlienka, na ktorej bude ešte kopec práce, ale začiatok, ten je už daný. Je to intelektuálny prísľub tvorenia, objavov. Meče sú jasné, sú chladné a sú plné myšlienok, no súčasne sú ostré a môžu sekať oboma smermi. Preto je možné chápať eso mečov aj ako radu, že isté predstavy ktoré máme nie sú práve najvhodnejšie a je potrebné ich opustiť. Anjelská karta Príroda dopĺňa, že v prípade ujasnenia si svojich myšlienok choďte do prírody, využite víkend alebo ktorýkoľvek deň v týždni k tomu, aby ste si svoje nápady, objavy a myšlienky preháňajúce sa silou vetra ujasnili v lone matky Zeme.

 

Vo vzťahoch na tento týždeň dominuje Prijatie. Prijmime seba takých akí sme, prijmime vzťahy také aké sú, pretože inak to nebude len preto, lebo naše predstavy sú iné. Často chceme veci inak ako sú, sme nespokojní a podráždení. Ale ak ich nedokážeme zmeniť, ak ch možno zmeniť nechceme, neostáva nám nič iné, len to prijať. Rovnako ale treba brať na zreteľ, že prijatie neznamená len niečo pasívne odovzdať a ticho ostať trpieť. Jednoducho ak sa niečo zmeniť dá, tak je to v našich rukách. Nemôžeme sa len spoľahnúť na to, že niekto iný to za nás vyrieši. V závislosti od toho, v ktorej polohe ste, vyberte si to správne. Či veci prijať alebo prestať odovzdávať riešenie niekomu inému a seba prijímať ako obeť.

 

Symbolon ukázal kartu Anjel. Silno pripomína tarotovú Miernosť, no nie je vo význame podobná. Obe síce pracujú s vodou, ale kým Miernosť prelieva vodu raz z jedného krčaha raz z druhého aby udržala rovnováhu v bláznivom svete, karta Anjel znamená, že na svet, na naše vnímanie sa leje voda pravdy, voda, ktorá očisťuje. A my si častokrát život vymaľujeme v ružových farbách a tam, kde dopadnú kvapky pravdy, svet sa stáva prehliadnejší a my ho nechceme vidieť taký, aký je. Táto karta nám ukazuje, že sme od svojej pravdy ušli, že odmietame vidieť skutočnosť. Držíme sa ilúzii, predstierame čosi, čo nie je. Potlačujeme problémy, neriešime ich a namiesto toho sa obklopujeme aureolou našej čistoty, možno istej svätosti, len aby sme sa nemuseli životu postaviť čelom. Ako z toho von? Tak, že si urobíme poriadok v sebe, oslobodíme sa od snov, ilúzii a predstáv, pohľadáme riešenie v sebe a pozrieme sa na svet očami bez ružových okuliarov, ktoré svet skresľujú. Len tak nájdeme pravdu, nájdeme to svetlo, ktoré svet spraví krajším.

 

Nech už budete prežívať ktorúkoľvek polohu či vibráciu kariet, prajem vám v tomto týždni všetko najlepšie, najkrajšie a hlavne pevné nervy.

 

S láskou a svetlom pre vás pripravila Pavlína

 

https://www.facebook.com/Inou-optikou-1189151077798749/

http://anjelskekridla.eu

http://inou-optikou.webnode.sk

 
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< október >>
<< 2019 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      


Štatistiky

Online: 9
Celkom: 555950
Mesiac: 19445
Deň: 699