Choď na obsah Choď na menu
 


Týždeň v kocke (10.4. - 16.4.2017)

A pondelok sa s pondelkom spojil a priniesol nový vietor. V tomto úvode začnem astrológiou. Tak z rýchlika. Práve v pondelok 10.4. o 1:14 hod sa Merkúr dostane do retrográdneho pohybu a to sa prosím pekne začnú diať iné veci. Ak sa mi bude chcieť, možno k tomu napíšem článok, ak nie, nič sa nedeje, Merkúr je retrográdny cca 3-4 krát v roku, takže vždy je čas. Len ako ochutnávku napíšem, že do 3.5., kedy bude Merkúr "cúvať", sa tak trocha otočí naša komunikácia a všetko čo s tým súvisí. Rovnako ako aj krátke cesty či bežné štúdium. Vzťahy so súrodencami, pocit, že nám nikto nerozumie, možno ani my sami, neschopnosť dať do súladu myšlienky so slovami, prúsery s mobilom, tabletom, PC, tlačiarňami, vlakmi, autobusmi, lietadlami, vyberte si.

article preview

img_20170409_145513.jpgA pondelok sa s pondelkom spojil a priniesol nový vietor. V tomto úvode začnem astrológiou. Tak z rýchlika. Práve v pondelok 10.4. o 1:14 hod sa Merkúr dostane do retrográdneho pohybu a to sa prosím pekne začnú diať iné veci. Ak sa mi bude chcieť, možno k tomu napíšem článok, ak nie, nič sa nedeje, Merkúr je retrográdny cca 3-4 krát v roku, takže vždy je čas. Len ako ochutnávku napíšem, že do 3.5., kedy bude Merkúr "cúvať", sa tak trocha otočí naša komunikácia a všetko čo s tým súvisí. Rovnako ako aj krátke cesty či bežné štúdium. Vzťahy so súrodencami, pocit, že nám nikto nerozumie, možno ani my sami, neschopnosť dať do súladu myšlienky so slovami, prúsery s mobilom, tabletom, PC, tlačiarňami, vlakmi, autobusmi, lietadlami, vyberte si. V skratke - čo sa bude dať pokaziť, to sa aj pokazí. Našťastie, na R Merkúr nereagujeme všetci rovnako, niekedy je to bez problémov, inokedy máte po troch týždňoch pocit, že vás vypľula pokazená a úplne chaoticky sa krútiaca automatická práčka. K čomu je to ale vhodný čas? Na staré nedokončené záležitosti, určite neodporúčam začínať nič nové, neskôr by ste zistili, že to aj tak treba robiť nanovo. Takže minulosť sa nás opäť dotkne, lebo retrográdnosť je aj o tom, o návratoch. No a keďže v tomto čase máme retrográdnych niekoľko planét, do 15.4., kedy sa konečne Venuša rozhodne ísť priamo, budeme mať dobrú dávku 5 dní, kedy sa môžu (a nemusia) diať fakt divné veci. Venuša nám poprevracala vzťahy, povyťahovala staré rany, Jupiter a Saturn to tiež chcú doriešiť, občas sa pri tom akoby zastavil čas, občas akoby sa utrhol z reťaze... Je to čas, kedy sa musíme postaviť starým bubákom a čosi s tým robiť, lebo keď strčíme hlavu do piesku, časom nám ten vystrčený zadok niekto alebo niečo nakope.

Tak a teraz ku kartám.

Začiatok týždňa vo vibrácii tarotu a anjelských kariet sa ponesie v takom tom ohnivom - mám za sebou toho veľa a potrebujem aj malý oddych. Deviatka palíc hovorí, že sme prešli v živote kadečím, čo nás stálo nemálo síl a my vieme, že sme pred ukončením nášho boja a už nám dochádzajú sily. Ale všetko čo sme prežili a skúsili nás nejako formovalo a my vieme, že to dokončíme, musíme, len je potrebné v sebe pohľadať zvyšky síl. Lebo prekážky nezmiznú zo dňa na deň a rovnako sa samé od seba nevyriešia. Zvyčajne. Anjeli ponúkajú možnosť, že ak dokážeme ustáť problémy, môžeme sa tešiť na novú lásku. Buď sa nám upraví terajší vzťah, nájdeme iné možnosti, ako v ňom byť alebo sa nám do života naozaj dostaví nový človek, s ktorým prežijeme krásnu zamilovanosť. Nezabúdajme ale aj na variantu, že novú lásku môžeme pocítiť konečne aj sami k sebe. Tú pravú, nefalšovanú, nepoznamenanú egom.

Týždeň bude pokračovať vibráciou Veľkňaza alebo Viery, ako chcete. Čas, kedy si uvedomíme, že najväčšie poklady máme ukryté v sebe a hľadať ich v iných nemá zmysel. Zmysel má iným pomáhať tým, ak sa dokážeme s nimi podeliť o našu vlastnú vnútornú múdrosť. Anjeli odporúčajú návštevu prírody a spojenie s energiou matky Zeme. Ani netušíme, koľko vibrácii a energie sa schováva v tomto čase baranovskej éry. 

Koncom týždňa Štvorka palíc dáva možnosť na relax, oddych, oslavu, na to, aby sme neskôr mohli budovať na dobrých a pevných základoch. Vzhľadom k tomu, že v tomto týždni máme Veľkú noc, karta naozaj poukazuje a ponúka na to, aby sme sviatky brali ako oddych po tvrdej práci, preto si to ženušky nezamieňajte s tým, že sa pre sviatky zodriete ako tie veľkonočné ovečky. Neumyté okná nemôžu narušiť pohodu v duši a reči o tom, či máte napečených 5 alebo 10 druhov koláčov patria tiež na smetisko dejín. V prvom rade je vnútorná radosť a prežívanie sviatkov podľa toho, ako ste naladení a nábožensky založení, no určite nie podľa toho, kto a ako upratal či napiekol. Anjeli potvrdzujú, že dôležité je sa sústrediť na to, čo potrebujete, nie na to, čo by si prial niekto iný. Venujte sa sebe, svojim blízkym, tým, ktorí si to zaslúžia a nie tým, ktorí vás len zneužívajú.

Vo vzťahoch nás tento týždeň bude čakať smútok. Až teraz som si uvedomila, že táto karta má číslo 25, čo v numerologii znamená, že tie vzťahy asi nebudú bohvie aké. Ale ku karte. Smútok hovorí, že pravdepodobne si uvedomujeme, že niektoré naše vzťahy nie sú také, aké by byť mali. Chceli by sme možno novú lásku, ktorú nám anjeli ponúkajú začiatkom týždňa, no súčasne sme smutní, lebo sme si možno vzťah predstavovali inak. Smútok je súčasťou radosti a ak ho nedokážeme precítiť, nemôžeme potom ani oceniť to šťastné obdobie. Zrejme by sme mali využiť tarotovú vibráciu Viery a uzavrieť sa trocha do samoty, kde si naplno prežijeme smútok a zhodnotíme, čo sa deje, čo je potrebné od nás oddeliť, nech už to bolí ako veľmi chce. Vo vnútri môžeme mať pocit, že vnútorne umierame (tento pocit dôverne poznám, takže ak sa bude táto karta týkať aj mňa, nuž, ľahké to nebude, aj vzhľadom k R planétam). Na strane druhej je ale potrebné rozoznať a úprimne si priznať, kedy už náš smútok prešiel v melanchóliu a namiesto toho, aby sme sa prirodzene od smútku dostali k radosti, nejakým zvláštnym spôsobom sa v ňom vyžívame.

Orákulum Symbolonu hovorí tiež o (čuduj sa svete) Smútku. Táto karta naozaj už sama o sebe vysiela vibrácie smútku, opustenosti, straty, zlomeného srdca.... Tu sa dostaneme zvyčajne vtedy, ak nie sme k sebe úprimní a očakávame neočakávateľné. Zas je to o tom, že je nutné sa spojiť so svojim najhlbším vnútrom a precítiť žiaľ, uviesť veci na pravú mieru a aj keď bolia, niečo s tým spraviť. Zvyčajne to súvisí s tým, ak vieme, že vzťah nemá zmysel a my sa ho stále kŕčovito držíme. Odmietame sa ho pustiť a potom sa čudujeme, že nám do života nechodí radosť. Nemôže, pretože aj keby prišla, pre stromy nevidíme les.

 

Aj keď nám teda Venuša pravdepodobne v tých posledných dňoch retrográdneho pohybu poriadne "zavarí", o čom svedčia aj posledné karty v tomto výklade, netreba zúfať. Niekedy je to naozaj potrebné, vyliečiť si najskôr staré rany, aby sme potom mohli do svojho života pustiť niečo nové. Nech sa vám všetkým darí a pamätajte, v každom z nás driemu isté lavíny, ktoré sa z času na čas pustia smerom nadol...

 

S láskou a svetlom pre vás pripravila Pavlína

 

©2017

 

https://www.facebook.com/Inou-optikou-1189151077798749/

http://anjelskekridla.eu

http://inou-optikou.webnode.sk

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< október >>
<< 2019 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      


Štatistiky

Online: 9
Celkom: 555937
Mesiac: 19446
Deň: 707