Choď na obsah Choď na menu
 


Súd

 Karma. Už pri Spravodlivosti mi vždy príde tento zákon na um, no pri Súde je to asi najviac adekvátne. Súd – čo sme zasiali, to teraz žneme, ako sme žili, takú odmenu dostaneme.

 Karma. Už pri Spravodlivosti mi vždy príde tento zákon na um, no pri Súde je to asi najviac adekvátne. Súd – čo sme zasiali, to teraz žneme, ako sme žili, takú odmenu dostaneme.

Pri tejto karte je potrebné sa zamyslieť nad tým, ako sme žili. Čo sme spravili dobre a čo zle, čo by sme možno chceli zmeniť a na čo sme naopak hrdí. Spravodlivosť nás učí rozlišovať dobro od zla, súd nám už len udeľuje lekcie, ukazuje nám, že sme súčasťou celku, kde všetko so všetkým súvisí a jedna vec nadväzuje na druhú. Dáva nám možnosť sa na chvíľu zastaviť a zhodnotiť svoj život. Vidieť, ako sme ho žili, či chceme týmto smerom pokračovať a čo sa nám v rámci zákona akcie a reakcie ujde.

Učí nás, že nech už sme urobili čokoľvek, musíme niesť za to zodpovednosť.

Ak chceme kráčať ďalej, musíme sa zmieriť s minulosťou, pretože zmeniť ju už nevieme. Musíme prijať to, čo s ňou súvisí a rozhodnúť sa, ako pôjdeme ďalej.

Je to taká križovatka života, kedy dochádzame do cieľa ale kým tam naozaj dôjdeme, je potrebné si pozametať.

Práve mi napadlo prirovnanie k domovu. Prah pred dverami. Cieľ našej cesty je dostať sa dnu, k nášmu domovu, kde sme v bezpečí, kde končíme svoj de§ a odkiaľ vyrážame na ďalšiu cestu. Chceme tam mať pekne, čisto, útulne, chceme sa cítiť vyrovnaní a spokojní. No kým do domu vstúpime, musíme si pred dverami pozametať, ako sa hovorí, nech si každý pozametá pred vlastným prahom. A presne o tomto je Súd. Pozametajme si vlastný neporiadok alebo si len polejme vlastné krásne kvietočky kvitnúce na cestičke. Nepozerajme sa do dvora suseda, on si musí pozametať vlastný prah.

Ak sa súd objaví vo výklade, viete, že je potrebné sa zamyslieť nad vlastnou minulosťou a rozhodnúť sa, kam pôjdete do budúcnosti. Ste tesne pred cieľom a kým sa vydáte na ďalšiu cestu, majte čistý stôl. Odmeňte sa za dobré skutky, poučte sa z tých zlých. 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< október >>
<< 2019 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      


Štatistiky

Online: 5
Celkom: 555930
Mesiac: 19454
Deň: 709