Choď na obsah Choď na menu
 


Smrť

smrt.jpg

Na samotnom začiatku som sa na túto kartu pozerala s rešpektom, úctou, akýmsi zvláštnym strachom. Ale po dlhšom pracovaní s kartami som zistila, že táto karta nie je zlá. Naopak, je prísľubom nového začiatku.

Či sa nám to páči alebo nie, smrť v obraznom poňatí nás sprevádza celý život. Nejde tu priamo o fyzickú smrť, ale o ukončenie cyklov, o definitívne ukončenie. Už len tým, že sa narodí dieťa, začína sa nový cyklus. Matkine lono ostalo prázdne, dieťa sa tam už nevráti – prvá zmena – prvá smrť. A rovnako nevieme zastaviť detstvo, raz definitívne skončí, tak ako aj mladosť a neskôr staroba – a potom naozaj príde exaktný význam karty – fyzická smrť.

Aj samotná svadba je istým symbolom smrti – rozlúčka so slobodou, zmena v živote, strach, čo nás čaká, ako to dopadne.

Ak si vytiahnete túto kartu, netreba sa ľakať a uvažovať, komu hrozí aké nebezpečenstvo. Treba si uvedomiť, že zrejme sa v našom živote ukončil nejaký cyklus, prípadne situácia, na ktorú sa pýtate, je u konca a je načase to nechať tak. Ísť dopredu, do neznáma. Nie je to ale cesta Blázna, ktorý kráča do neznáma s pocitom bezstarostnosti. V tejto fáze života človek už vie, čo stráca, čo sa skončilo a čo sa už nevráti. Nie v tejto podobe. Zvyčajne ten prechod býva bolestivý, potrebujeme si poplakať, možno ponadávať, alebo to prijať s pokojom a vyrovnanosťou. Záleží to len a len od každého z nás.

Ak by som do výkladu tejto karty mala zahrnúť aj numerológiu – Smrť je karta s číslom 13. Trinástku považujeme za nešťastné číslo, ale ono nešťastné nie je. Je síce svojim spôsobom spojené s malou karmou, ale to nezanemená, že je to zlé. Naopak, možno je to ťažšie, ale o to viac nás to núti byť lepšími. Nie je dobré sa tu poddať „osudu“. Nie. My sa naopak musíme postaviť na vlastné nohy a ísť ďalej. Život nekončí. Nemajte strach – ak sa aj bojíte, čo bude potom – stagnáciou to nezistíte a ani sa nikam nedostanete. Budete v dlhom štádiu „negatívnych a pochmúrnych“ myšlienok, obáv, ktoré vás ďalej neposunú.

Dajte voľný priechod smútku, ak to potrebujete. Doprajte si čas na smútok alebo vyrovnanie sa so strachom z budúcnosti. No aj toto obdobie má koniec. O tom všetkom je Smrť. Život skrátka nekončí, je v kolobehu „umierania“ a „narodenia“. 

 

                                                                                                                          

 

 
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< september >>
<< 2019 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            


Štatistiky

Online: 15
Celkom: 531205
Mesiac: 19338
Deň: 754