Choď na obsah Choď na menu
 


O kartách

 Vykladacích kariet je viac druhov. Od klasického, najčastejšie používaného tarotu, cez vykladacie veštecké karty.

    Vykladacích kariet je viac druhov. Od klasického, najčastejšie používaného tarotu, cez vykladacie veštecké karty.

Veštiť môžete aj z obyčajných žolíkových kariet či mariášových, existujú knihy s návodom výkladu. Skúšala som to a je to celkom zaujímavé.
Začínala som s malými kreslenými vykladacími kartami, žolíkovými, tarotom. Ako pri všetkom, aj tu sa snažím riadiť tým, čo mi hovorí intuícia. Moje odporúčanie je si karty najskôr vyskúšať, kým ich kúpite, pretože naozaj lacné nie sú. Skúste to v knižnici.

 Crowleyho taro - s ním som mala možnosť na malú chvíľu pracovať, ale aj keď je malý, šikovný, páčil sa mi a vravela som si, že možno raz... predsa len ma neoslovil natoľko, že som sa išla za ním potrhať. Tým chcem povedať, že ak sa niekedy rozhodnete kúpiť si karty, nekupujte na základe odporúčania. To zvyčajne nedopadne dobre. Karty sú ako kamene. Buď vám padnú do oka alebo nie. Sú ako topánky, nesmú tlačiť, musia sedieť a cítite sa v nich príjemne. Výraz V NICH je namieste. Ak sa im naučíte rozumieť, poslúchajú a vedú vás. Som šťastná, že roky hľadania konečne majú odmenu. Vo výklade kariet stále rastiem. Nemôžem sa s nikým zrovnávať a ani nechcem. Každá jedna kartárka je jedinečná. Jej karty, jej systém výkladu, jej pohľad a jej príbeh. Jej zásady... Pre mňa je najväčším darom, ak moje výklady ľuďom pomôžu. Pretože tu nejde o bezduché určenie budúcnosti, ale o tom, ako na nej pracovať a meniť dané energie, pocity, situácie, meniť seba k podobe, ktorá nás povznáša. Nie som ideálna, nie som dokonalá, ale s kartami si pripadám úžasná. Sú pre mňa všetkým dobrým aj zlým, aj keď by som chcela možno vedieť lietať či strácať sa za súmraku, aj keby som chcela mať tisíc iných daností, aj keď chcem vidieť anjelov, aj keď... aj keď... napriek tomu som v kartách konečne doma. Plačem s nimi, smejem sa s nimi, spím s nimi. Oni sú anjeli, ja som prostredník a vy ste prijímateľ, čo naložíte s informáciou ako uznáte za vhodné. To je na tom to najkrajšie, môcť sa podľa nich zariadiť, meniť, či si len skrátka dať pozor.
V poslednom čase dosť často vykladám kamarátke, ktorá má problémy a karty ukazujú smer jej trápenia, ktoré akoby nemalo konca kraja. Tvrdohlavo trvajú na určitých kartách, iné sa menia. Niekedy sa v nich prplem, inokedy len predám odkaz a potom ostanem v šoku (vcelku veľmi príjemnom), keď mi kamarátka oznámi - ako si vedela??? Presne toto sa mi dnes stalo...
Ja som nevedela. Nemohla som. Ale prečítala som ten odkaz, ktorý môže byť všeobecný, karty nepovedia presnú adresu, izbu a nábytok so zásuvkou, kde nájdete za sivými ponožkami zastrčenú obálku s peniazmi. Ale keď vnímate posolstvo, preciťujete súvislosti, čoskoro vám docvaknú a sadnú ako uliate. Výklad kariet nie je o tom, že vyvešti mi a ja teraz počkám, čo sa bude diať. Nieeee, to je veľmi zlé. Neveštíme, vykladáme. A robíme všetko pre to, aby sa to dobré vyplnilo a to horšie usmernilo... Pracujeme na sebe a tak to má byť.

Karty totižto nikdy neklamú. Lenže je na nás, či ich budeme akceptovať alebo zabudneme, čo chceli povedať. Ako hovorí istá známa tarotomanka, karty „nesadnú“ len tomu, čo očakáva, že všetko sa urobí bez jeho pričinenia. Príklad: Ak vám karty ukážu, že máte šancu si nájsť novú prácu, že na obzore je zaujímavá zmena, nemôžete šťastne dôjsť domov a čakať, kedy vám ju ponúknu. Nič nepríde a potom poviete, karty klamali, nie je žiadna nová práca. Isto klamali? Čo ste pre to urobili, aby sa to splnilo? Vaša šanca už pominula, čas, ktorý bol na to vhodný už nie je...

To je na nich to najkrajšie. A to je to, čo tu často opakujem do bezvedomia. Slobodná vôľa. Náhody možno neexistujú, osud je možno daný, ale naše konanie je len na nás samotných. My rozhodujeme o tom, ako sa k čomu postavíme. Vždy máme na výber byť takí alebo onakí...

Karty sú ideálnym prostriedkom byť vaším sprievodcom na ceste životom. Ak si s nimi porozumiete, neopustíte ich a ani oni vás. Možno sa budú časom meniť druhy či obrázky, možno budete postupovať poda toho, v akom obobí práve ste. Ale budú s vami. Moje sa ozvú, ak na nich dlhší čas nemám čas. Neviem to vysvetliť, ale je to tak.

 
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< január >>
<< 2020 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Štatistiky

Online: 5
Celkom: 623561
Mesiac: 22583
Deň: 700