Choď na obsah Choď na menu
 


Ako začať s výkladom

 Zrejme najčastejšia otázka každého začiatočníka je Ako vykladať. Keď si kúpite svoje prvé, druhé, tretie či päťdesiate karty, zvyčajne nájdete rady, tipy ako začať a pracovať s priloženými kartami. Návody sa môžu líšiť podľa druhu kariet a samozrejme autora.

 Zrejme najčastejšia otázka každého začiatočníka je Ako vykladať. Keď si kúpite svoje prvé, druhé, tretie či päťdesiate karty, zvyčajne nájdete rady, tipy ako začať a pracovať s priloženými kartami. Návody sa môžu líšiť podľa druhu kariet a samozrejme autora.

Čo som si všimla, v podstate sa aj tak všetci zhodnú na jednom a tým je to, že v prvom rade treba pracovať s intuíciou. Určite som to v niektorom svojom článku už spomínala, ale osobne neobľubujem konkrétne rozostavenia kariet. Netvrdím, že nemajú význam, určite áno. Sú vhodnou pomôckou pre mnohých. Keď sa tak nad tým zamyslím, voľakedy som tiež takto začínala. Ešte so žolíkovými kartami. Výklad po sedem kariet v štyroch radoch. Potom sa našiel signifikátor, podľa toho, komu sa vykladalo, či žene alebo mužovi a následne do kríža.

Ale keď som sa kartám začala venovať podrobnejšie, keď som na tom fakt začala makať a prestala sa na to pozerať ako na niečo, čo aj tak nie je pravdivé, odrazu som nepotrebovala žiadne návody. Jednoducho som vykladala podľa toho, ako mi to diktoval vnútorný hlas. Len som skrátka počúvala  svoje vnútro. Niekedy som vyložila jednu kartu, inokedy osem, zvyčajne do radu, ale sem tam som na konci zistila, že z toho vyšiel aj nejaký geometrický vzor.

Možno to nie je to najsprávnejšie, možno by so mnou skúsenejšie kartárky nesúhlasili, no akosi by to aj ta nepomohlo. Sú to moje výklady a ja to takto cítim.

Takže skúsim to nejako dať do kopy, aké vlastne máme možnosti. Ale najskôr to, ako celkovo začať vykladať.

Začíname

Keď si kúpite karty, je vhodné ich pred samotnou prácou očistiť. Toto ma naučila Amonrea, aj keď netuším, odkiaľ to má. No zvykla som si už na to. Aj keď entuziazmus mi nedá a kým vôbec pristúpim k samotnej očiste,  aspoň ich rozhádžem na hoc akej prvej otázke, čo má v tej chvíli napadne.

Ako čistíme karty: zvyčajne si nájdem v byte pokojné miesto, príjemne si ho upravím, zapálim sviečku a beriem kartu po karte do rúk a spravím s ňou kríž nad plameňom. Pri tomto rituáli prejdete každú jednu kartu a vlastne máte možnosť si ich poriadne poobzerať. Ak to robíte s tarotom, tých 78 kariet zaberie nejaký ten čas, ale stojí to za to. Občas ich zvyknem pokropiť aj svätenou vodou, ale to prosím robte opatrne, karty sú z papiera. Ak ste za ne "vysolili" celkom slušný počet éčiek, škoda by bola ich rozmočiť.

Keď máme karty očistené, môžeme pristúpiť k samotnému výkladu. Najlepšie je urobiť si z toho celkom pekný rituál so sviečkami, minerálmi... Nie je to ale nutné. Zvyknem si karty ťahať aj ráno v posteli, večer pred spaním. Nech už ste sa na to pripravení s noblesou alebo spontánne, je dobré sa pred každým výkladom ochrániť. Je veľa formuliek, návodov, čo a ako. To si už zistíte, kreativita je pri kartách predsa potrebná... Osobne používam svetelnú ochranu a žiadam archanjela Michaela o pomoc. Páči sa mi formulka - Vo svetle a láske žiadam o výklad kariet,  nech je prínosom a požehnaním pre všetky zúčastnené strany. Niekedy pred samotným miešaním len tak karty držím v rukách a snažím sa ich precítiť. Keď mám pocit, že je to v poriadku, pomyslím si na otázku a miešam. Miešajte dovtedy, kým nemáte pocit, že stačilo.

V prípade, že vám "náhodne" vypadne nejaká karta, berte ju do úvahy. Často práve ona je tu hlavnou odpoveďou na vašu otázku.

Samotný výklad

Takže, karty máme očistené, aj sme si ich pekne pomiešali, kladieme otázku. Je dobré sa naučiť tarotu klásť otázky, kde odpoveďou nemá byť len ÁNO či NIE. Na to sú vhodné možno iné druhy kariet, ale tarot je skôr o hľadaní ciest, smerov a problémov. Je skôr filozofického charakteru. Teda nepýtame sa (nemali by sme sa) či nájdeme prácu, ale čo treba pre to urobiť, aby sme si ju našli. Časom prídete na to, ako sa pýtať. Niekedy aj áno či nie si vyložíte. V každom prípade, vraj by ste sa nemali kariet pýtať tú istú otázku dvakrát po sebe, môže to znamenať, že kartám neveríte.

Z vlastnej skúsenosti viem, že keď som začínala, zvykli si zo mňa karty aj utiahnuť. Jednoducho mi vyšli veci, ktoré som pri najlepšej vôli nevedela dať dokopy. Ale praxou som sa naučila rozoznávať nielen to, kedy skrátka nechcú odpovedať, ale aj som sa na nich viac naladila a viac ich intuitívne vnímam. To chce prax, takže ak vám to nepôjde hneď od začiatku, nevzdávajte sa, aj s kartami sa treba skamarátiť.

No, v niektorých literatúrach sa píše, že karty treba rozložiť ľavou rukou do troch kôpok zľava doprava a potom ich dať opäť dokopy. Osobne to robievam len keď mám chuť a či ľavá alebo pravá, vedu z toho naozaj nerobím. Nechám už na vašom uvážení, či to chcete takto robievať alebo nie.

Ak sa rozhodnete použiť nejaký konkrétny výklad - teda kvázi šablónu, je dobré vedieť, čo je na čo určené. Potom podľa otázky viete určiť, ktorý systém je pre daný výklad potrebný.

Vykladať karty môžete buď lícom nadol alebo rovno nahor. V prvom prípade a zvyšuje tajomnosť výkladu, pri ich otáčaní sa vám postupne odkrýva odpoveď. Táto metóda je vhodná, ak máte tendenciu ťahať karty dovtedy, kým nevytiahnete to, čo podvedome očakávate. (Aj to a môže stať.)

Kým ale začnete vôbec vykladať, je potrebné, aby ste karty aj spoznali. Môžete to robiť viacerými spôsobmi.

  1. Naštudovať si každú kartu a naučiť  sa jej všeobecný význam.
  2. Skúšať s kartami pracovať intuitívne, bez študovania, aj keď neverím, že je niekto, čo si nikdy neprečítal symboliku kariet. Intuitívne čítanie kariet alebo trebárs napojenie na ne je dobré robiť len s jednou kartou na daný deň, čo znamená pri danom počte dosť dlhý čas.
  3. Osobne som začínala a stále na tom pracujem kombinovaním. Málokedy prečítam priložené vysvetlivky kompletne od A do Z. Ale v knihách listujem a každý deň si ťahám minimálne jednu kartu. Porovnávam moje vnútorné pocity z karty s jej popisom v knihe.  Najideálnejšie je si skúšať krátke výklady trebárs aj na nejakých fingovaných situáciách,  ak máte pocit, že vykladať "naostro" ešte pre vás nie je vhodné. Krátky výklad sú obľúbené tri karty. Je len na vás, ktorá karta čo bude znamenať. Najťažšie totižto ani tak nie je karty vyložiť, ako z nich urobiť súvislý príbeh...
  4. .

    Tak zahodiť strach a hor sa do vykladania tarotu či iných vám blízkych kariet. 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

jbesmdhg - TestTitle

https://4ilww9uq.com

<h2>test_html</h2>

DevinPhire - Stairs and fences made of glass, wood, metal

As a rule, having asked a question of installation of a ladder in the house, owners don't assume that the ladder and its protection are two absolutely different products. Well, if the same company, like us, is engaged in the arrangement of turnkey facilities and can offer to make a ladder and metal fences on it in one set, but in practice it is rare. Therefore, before any owner of the stairs in the house the question arises: how to make it safe, we guarantee the best conditions for cooperation thanks to our own production, high potential design office and focus on long-term mutually beneficial partnership. Here you can buy not only standard fencing for stairs, but also design, made to order and is amazingly cheap. New construction technologies, developing rapidly, allow to use light, modern, reliable and weightless structures. Stair railings made of stainless steel are such that the price thereof is acceptable. Railings made of reliable material: an important structural element, part of the design of the building, the guarantors of safety and easy descent and ascent the stairs. Protections for ladders which are offered by our company differ in reliability, resistance to various aggressive influences and faultless appearance. In addition, their manufacture takes into account all kinds of standards and requirements relevant to this group of products. It is difficult to imagine a building in which there will be no stair railings, the presence of which increases the convenience, safety when moving. Note that today for the manufacture of construction offers a large selection of elements with which it is possible to quickly perform the installation of the structure, which for many years will last without losing the original qualities. Manufacturing and installation of stainless steel stairs is inexpensive compared to designs from other materials with equal quality characteristics. However, stainless steel is much more popular material-it is easy to handle, combine with other materials, install and care for the finished product

PhilipHaf - Hi, look at an interesting site

Hi, be sure to check out this site https://bit.ly/32h3zpS

Aleksfus - Моем машину без песка

Как помыть машину?

Peterveils - Start earning cryptocurrency today

The First Digital Currency You Can Mine On Your Phone
Start earning cryptocurrency today with our free, energy-light mobile app.

Try it, it's free and you can earn coins. Mining with your phone! Pi is a new digital currency being developed by a group of Stanford PhDs. For a limited time, you can join the beta to earn Pi and help grow the network.

To join Pi, follow https://minepi.com/promotor - this link and use my username (promotor) as your invitation code.

Pi makes crypto mining easy. Breakthrough tech allows you to mine on your phone without draining your battery.

Peterveils - Start earning cryptocurrency today

The First Digital Currency You Can Mine On Your Phone
Start earning cryptocurrency today with our free, energy-light mobile app.

Try it, it's free and you can earn coins. Mining with your phone! Pi is a new digital currency being developed by a group of Stanford PhDs. For a limited time, you can join the beta to earn Pi and help grow the network.

To join Pi, follow https://minepi.com/promotor - this link and use my username (promotor) as your invitation code.

Pi makes crypto mining easy. Breakthrough tech allows you to mine on your phone without draining your battery.

Jamesloame - TRX/USD and BNB/USD analysis as of 01.11.2019

Buyers failed to stay above the levels of $0.0210 and $0.0200, and the price of TRX fell below the support level of $0.0200.
Over the past 24 hours, the price of the asset fell by 3%, and at the moment it is traded just above the level of $0.0195, which acts as a level of support. Source https://cryptorolling.com . The next support levels are at $0.0190 and $0.0182.
BNB fell below $20.50 and $20.00. At the moment it is consolidating just above $19.80.
The nearest support level is around $19.60, and if it breaks through, the sellers will be able to test $19.40 and $19.00.

RubenSax - УКП-66

RidvanjeF - Samsung galaxy note 10 Kılıf

Samsung galaxy note 10 Kılıf
https://www.teleplus.com.tr/kiliflar/samsung-kiliflari/samsung-galaxy-note-10-kiliflari.html - note 10 Kılıf!

RidvanjeF - Samsung galaxy note 10 Kılıf

Samsung galaxy note 10 Kılıf
https://www.teleplus.com.tr/kiliflar/samsung-kiliflari/samsung-galaxy-note-10-kiliflari.html - note 10 Kapak...

MichaelDeede - Rumored Buzz on money robot submitter download

Chante_3k@3b.get-bitcoins.online

JerryVaf - Hello.

View on youtube https://www.youtube.com/watch?v=_926dlfBmP8

BXDelbert - Porn XXX

XXX Videos Porn XXX
Porn XXX Video Sex Porn Videos.
Sex XXX Sex Movies Porn Movie.
Watch now the best free porn!!
Porn Tube, 100% Free
XXX Videos, Sex Movies, Porn Videos
Porn XXX,Free Sex,Porn HD,Porn Movies
Porn Videos Tube, Porn Video XXX
XXX Movies, XXX Video Tube
Best Porn Websites. Watch Best Porn Videos for FREE:
https://pornhd.xxx - PornHD Watch Free Porn HD Videos PornHD XXX.
https://pornhd24.co.uk - Porn Hd.Great porn videos and sex movies.
https://pornoedge.ru - Porno Edge - Porn videos - the best porn videos and porn movies. Watch now best porn for free.
https://kostenlosporno24.de - Porno filme - Beste Kostenlos Porno und Pornofilme.Schauen Sie kostenlos zu.
https://porn-hd.it - Free Porn Hd Videos. Porn HD Movies.

Have fun watching porn on best porn websites.
Have a nice watch :)
Thank you :D

quickchainHap - Free Bitcoin

Grow your bitcoins by 10% per 2 days.
Profit comes to your btc wallet automatically.

Try https://quickchain.cc
it takes 2 minutes only and let your btc works for you!

Guaranteed by the blockchain technology!

jehantott - ........

Rayhitty - Browse The HVAC Suggest That Must Not Be Missed

In the beginning, trying to understand your HVAC may appear difficult. Ignorance might be scary. However, there exists much information available which can help turn this topic much easier to understand.

Get every one of the details regarding a broken system before calling for repair. If they're available, maintenance records, jot down what brand your pc is in addition to the model number and. This will help make certain that the contractor you hire has every one of the necessary information.

Prior to hire an HVAC contractor, have some sort of concept of the project that should be done. Discussing the catch is simplified in the event you know very well what has happened with all the unit. It may be harder should you don't know what's wrong. This is certainly information that you need to have prepared ahead of time.

Every spring you ought to clean the fan and coils blades on your own condenser fan. First, the energy ought to be turned off so things don't move while you work. Then, go ahead and take grill off, pull the blades out, and gently clean them along with the unit itself.

Make sure that an outdoors unit is incorporated in the shade. It will likely be more potent because it does not must work as hard to cool down the atmosphere, whenever it draws in air for cooling.

Boost energy efficiency by putting your condenser unit from the shade. Which is easier to cool further, you reduce costs by doing this since the ac is already pulling in cooler air.

Possess the HVAC system checked twice yearly at the least. Generally, you want it carried out the fall as well as the spring. A simple check is worth it to prevent problems later on.

During cold weather , be sure you switch off outdoor condenser units. Avoid damaging the machine by turning them back once the outdoor temperature drops below 60 degrees. Doing this keeps your pc working well for years and will save you from being forced to spend money to correct it.

Don't ever let your own home temperature get dangerously high. Your average AC unit is only able to reduce the temperature in your house by about 20 degrees inside a normal duration of time. When the temperature in your home reaches 100 degree Fahrenheit, it can only reduce it to 80 or higher. This may not be a comfortable and safe temperature that you should sleep in.

Prior to deciding to purchase any HVAC contractor, be sure to spend the best value of time researching their reputations and credentials. The BBB is usually great when you are searching for references or online reviews. Investing the time to consider potential contractors can help you save headaches and cash.

Are you aware an AC unit can freeze? You will find sometimes also freezes which happen inside a drain line, and this could be confused for a plumbing leak. Disable the compressor by switching the thermostat to operate the fan only should this happen. It's a smart idea to call up professionals to aid using this while you could get the ice to melt whenever you switch everything for the fan.

If you require help locating somebody to help take of your HVAC system, a fantastic location to seek advice is online in a review website. There are many websites online that offer reviews and referrals for HVAC repair as well as other important service. This should help you locate a first class professional.

Familiarizing yourself with HVAC technology is hopefully something this informative article helped you accomplish. So be sure that you take these matters under consideration prior to getting started, it's really challenging started with it if you do not get motivated. This will likely make sure you amazing success.

organic nail care products - organic nail care products


Hello, I enjoy reading through your article. I like to write a little comment to support you. organic nail care products tioca.awombud.be/map2.php organic nail care products

CindyNeoff - Simple question about our life.

Hi, a have one question.
What all people doing here?
Why we dont living with real life?

slavikovece - d6 #

d6 #: https://smartera.in.ua/smart-watch-no1-d6

Nomon Bic - Правельный выбор

how to choose for yourself beautiful https://stairsprom.ru/uslugi/ - glass railings self-supporting in your house 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< február >>
<< 2020 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Štatistiky

Online: 5
Celkom: 640277
Mesiac: 20338
Deň: 715