Choď na obsah Choď na menu
 


Karma a ako z nej VON

O karmu sa dnes potkýname na každom kroku. Vypadáva na nás pomaly aj z chladničky. Ako študovaný karmalóg sa ani nečudujem. Ak sa na karmu pozrieme tak jednoducho – je to zákon akcie a reakcie. To čo sme vykonali sa nám vráti, to čo konáme sa nám zbiera do budúcnosti. A je jedno, či ide o dobré alebo menej dobré skutky. Ukážte mi jeden jediný deň, kedy si karmu nejakým spôsobom nespracovávame alebo „nepečieme“ na tú ďalšiu. Dá sa z nej von?

O karmu sa dnes potkýname na každom kroku. Vypadáva na nás pomaly aj z chladničky. Ako študovaný karmalóg sa ani nečudujem. Ak sa na karmu pozrieme tak jednoducho – je to zákon akcie a reakcie. To čo sme vykonali sa nám vráti, to čo konáme sa nám zbiera do budúcnosti. A je jedno, či ide o dobré alebo menej dobré skutky. Ukážte mi jeden jediný deň, kedy si karmu nejakým spôsobom nespracovávame alebo „nepečieme“ na tú ďalšiu. Dá sa z nej von?

Niekto možno za karmu považuje len to zlé. Osobne o tom nie som presvedčená. Karma je podľa môjho názoru neutrálna Je to energia, ktorú sme kedysi vydali tým či oným smerom a jej dôsledky a uložili v našom energetickom tele, v pamäti duše a ide s nami ďalšie a ďalšie reinkarnácie.

Po rokoch štúdia rôznej literatúry, vlastných skúseností, karmalógie, astrológie, kvantovania  a mnoho iného vďaka čomu sa formuje moje myslenie a vnímanie som došla k záveru, že karmu ako takú nevieme vyčistiť – vo význame - tak, teraz si zaplatím ťažké prachy u „odborníka“, on spraví hókus pókus, trikrát sa otočím doľava,  trikrát doprava, zamáva nadomnou čarodejnou paličkou z nejakého bosoráckeho lesa, vypijem špeciálny gumidžús a vybavené. Skrátka som čistá ako ľalia a všetko čo som v predchádzajúcich stoviek (možno tisíciek) minulých životov ale aj v tomto vykonala je fuč. ALE! Ak niekomu vyhovuje tento systém, nech sa páči... Každý z nás máme právo veriť čomu chceme. Koniec koncov, také „pranie“ karmy, ktoré ponúkajú poniektorí „čističi“ nie je vôbec lacné a kto chce, nech platí. Jeho peniaze, jeho rozhodnutie, jeho viera... Neposudzujem, každého vec. Naozaj. Píšem len to, čo cítim ja.

Teraz sa možno pýtate, ak teda karma nejde vyčistiť, prečo v titulku píšem ako z nej von?

Jednoducho. Karma síce nejde vyčistiť ako škvrna na koberci, ale ide s ňou PRACOVAŤ. A teda aj MENIŤ.... Opakujem a zdôrazňujem – pracovať, meniť, NIE vyčistiť.

Hovorí sa, že naša duša si vyberá svoje ďalšie reinkarnácie. Činí tak na základe toho čo už prežila, toho, čo sa ešte potrebuje naučiť, v čom sa potrebuje zdokonaliť, alebo čo potrebuje napraviť. Je to naozaj rôzne a naša duša, ktorá je tak čistá a nádherná vie, prečo sa rozhoduje žiť ten nasledujúci život v takom či onakom tele, s takými rodičmi, partnermi...

Osud je nádherný a veľmi múdry. Je to výber našej duše. Osud nie je nemenný, osud je ako niekoľko križovatiek v našom živote. To, čo si duša vybrala, to aj príde. Ale ako sa tam dostaneme a čo sa cestou naučíme, to je naša slobodná voľba, naše rozhodnutie. Keď sa narodíme, keď sa prvýkrát nadýchneme, planéty v našom horoskope sú na určitom mieste, sú presne tam, kde byť majú. Nie je náhoda, že sa rodíme vtedy kedy sa rodíme a ako sa rodíme. Všetko je presne zorganizovaný „chaos“. Máme svoju mapu života, svoj dátum narodenia, svoje meno, svojich rodičov. Duša ako taká, tá iskra božského zdroja z ktorého sme všetci stvorení a kam sa opäť vraciame je svetlo sveta, ktoré svieti v každom z nás. To, z ktorého môžeme čerpať kolektívne informácie, kde sme všetci rovnoprávni, nádherní a milovaní. Každá duša si so sebou ale prinesie aj energiu, nejakú zásobáreň spomienok, zážitkov, úloh, životných vzorcov, ktorá je len a len naša a je tvorená nami a tými, s ktorými sme sa počas nekonečné množstvo času (relatívne, pretože čas ako taký neexistuje) stretávali, ovplyvňovali alebo nechali viesť...

Môžeme tomu hovoriť energetické telo, plášť, kvantum,  ako chcete. Je to naozaj jedno. V tej energii je obsiahnuté všetko. Aj to, čo si máme pamätať a čo nie. Ak teda žijeme tento svoj život, žijeme ho tak, ako vieme a ako môžeme. Na základe našej výchovy, prostredia, intuície, štúdia, kamarátov, ega... V podstate považujem za dobré spomenúť fakt, že chápanie dedičného hriechu nie je o tom, že Eva to u Boha uhrala za zjedené jablko na splátky a že Adam pre pocit plného brucha to jablko zjedol s ňou. (Prepáčte mi tú miernu iróniu.)

Je to o tom, že dňom kedy sme sa narodili a prvýkrát sme sa nadýchli, sa musíme ROZHODOVAŤ. Tento život je o polaritách a nič, naozaj nič nie je bez svojho protipólu. A to je našim hriechom. Musieť sa vždy rozhodovať. Nádych a výdych (automatika ale protipól), deň a noc, dobro a zlo, sladké a horké, teplé a studené, muž a žena... A tak tým zjedením jablka sa Eva rozhodla mať vedomosti a vrabca v hrsti a Adam, že láska asi pôjde cez žalúdok. Preto niektorým mužom možno stačí plné brucho namiesto srdca plného lásky... A ženám plná peňaženka muža namiesto jeho zbožňovania. No, ale toto sú krajné, hoci veľmi časté prípady, bohužiaľ. Ale vždy ide o individuálne rozhodnutia, ktoré so sebou prinášajú dôsledky s ktorými každý musí žiť. Tiež bohužiaľ? No, to už je tá karma. Na základe nášho rozhodovania...

Neexistuje dobro alebo zlo, existuje len jedna neutralita a my tomu dodávame náboj svojimi emóciami. Vezmite si napríklad takého pavúka. Je dobrý alebo zlý? Pre milovníka pavúkov je to nádherné zviera a bude ho milovať. Pre arachnofobika to ale bude to najhnusnejšie stvorenie, ktoré ho privádza do paniky.... Ten pavúk sám o sebe je ale stále neutrálny.

Ak by som to mala zhrnúť, z minulých životov ale aj z detstva si nesieme so sebou mnoho čo nám nemusí vždy spríjemňovať život. Koniec koncov, preto sme tu, aby sme sa ešte učili a skúšali a naprávali a vytvárali niečo nové a lepšie. A tie vzorce, ktoré sú v nás a vytvárajú akési bloky, ktoré dosť znepríjemňujú život, kedy máme strach z toho alebo onoho, kedy cítime, že nežijeme ale len prežívame a pýtame sa PREČO JA? Nuž, odpoveď je jednoduchá. Karmalógia spolu s astrológiou dajú odpoveď na to - prečo... A to je dosť závažné, pretože niekedy je naozaj oslobodzujúce, ak vieme, že toto a toto si nesieme z minulosti, hoci treba brať do úvahy fakt, že tie veci sú zvyčajne trocha horšieho a nepríjemnejšieho rázu.

Karmu nevyčistíme, ale naozaj s tými vzorcami vieme pracovať. Určite existuje viac metód ako na to, ale ja mám na mysli EFT terapiu. Mám s ňou osobné skúsenosti, vidím, ako to mojim klientom mení pohľad na život a to je na tom úžasné. Hrať sa, nenásilne pracovať s tým, čo sa zmeniť dá a sledovať, ako pred očami človek rastie... Niečo úžasné. Pre mňa je EFT spolu s kvantovaním ZÁZRAKOM. Zázrak, ktorý mení život...

Je len a len na nás akou cestou pôjdeme v tomto živote... Mne sa páči ísť cestou, ktorá vedie KRAJINOU ZÁZRAKOV. Ale o tom niekde inde a inokedy.

S láskou a svetlom...

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< január >>
<< 2020 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Štatistiky

Online: 5
Celkom: 623561
Mesiac: 22583
Deň: 700