Choď na obsah Choď na menu
 


Ako si vyčistiť karmu

Toť zaujímavá otázka. Na internete určite nájdete videa, rady, hudbu či ponuku ako z toho von, ako si pomôcť. Jednoduché, stačí len to alebo ono, pripadne za určitý poplatok to za vás spraví niekto iný.

Asi vás sklamem. Bohužiaľ. Realita je iná a keď niekde vidím AKO NA TO, len sa tľapnem po čele. Kedysi dávno som naivne chcela veriť, že by to mohlo fungovať. Takže sa ľuďom v podstate nečudujem, že by to chceli tiež. Ale... Čas, skúsenosti, vedomosti - mi dali nakoniec na túto otázku dosť jasnú odpoveď.

Toť zaujímavá otázka. Na internete určite nájdete videa, rady, hudbu či ponuku ako z toho von, ako si pomôcť. Jednoduché, stačí len to alebo ono, pripadne za určitý poplatok to za vás spraví niekto iný.

Asi vás sklamem. Bohužiaľ. Realita je iná a keď niekde vidím AKO NA TO, len sa tľapnem po čele. Kedysi dávno som naivne chcela veriť, že by to mohlo fungovať. Takže sa ľuďom v podstate nečudujem, že by to chceli tiež. Ale... Čas, skúsenosti, vedomosti - mi dali nakoniec na túto otázku dosť jasnú odpoveď.

Ako najkratšie vysvetliť, čo je to karma. Náš dlh, náš problém, teda niečo naše, čo za nás určite nikto neodpracuje. Naopak, to čo nezvládneme my, odovzdáme ďalším generáciám. Naložíme im toho na plecia ešte viac.

Karma je skrátka zákon akcie a reakcie. To čo konáme sa nám vráti. Či teraz, o rok, o desať rokov alebo v budúcom živote. Takže ak by to aj fakt pri najlepšom pozitívnom až naivnom presvedčení s čistením karmy fungovalo, čo to pomôže? Jednoducho ideme v živote ďalej a konáme. Každé naše skutky, myšlienky - svojim spôsobom vytvárajú kanál energie, takže si karmu tak veľmi preveľmi zjednodušene povedané vytvárame každý jeden deň v našom živote. Potom čo? Raz za mesiac si pôjdeme očistiť karmu - ako po odpustky? Takto to fakt nefunguje.

Nechcem sa nikoho dotknúť, každý máme právo veriť v čo chceme, aj v nesmrteľnosť chrústa, ale keď vidím koľko niektorí pýtajú za čistenie karmy, myslím si svoje... Ale, asi je po tom dopyt, takže kým ľudia v to budú chcieť veriť a platiť, budú aj "čistiarne karmy". Opakujem, nemám na mysli nikoho, ak ktokoľvek tomu verí, nenúti mi to ako jediné správne, je to jeho vec a jeho svedomie. Mne to môže byť niekde tam, kde chrbtici končí pekné meno.

Sú to moje názory, moje skúsenosti, nikoho nenútim, aby toto čítal, nieto ešte tomu veril. Verím si čomu chcem a vzhľadom k tomu, že sa považujem v myslení za širokospektrálnu, ak sa nájde niekto kto mi dá iný, pre mňa zaujímavý pohľad na vec, viem ho zapracovať do svojej filozofie. Ale zatiaľ verím tomu, k čomu som došla svojou cestou.

Takže aký máme výsledok? Že karma sa nedá vyčistiť? Zrušiť? Hm. To by som tiež netvrdila. Ono je to malinko komplikovane jednoduché. Čo sme si navarili my či zdedili ako dar skúsenosti z rodinnej truhlice, to si skrátka musíme vyskúšať. Zažiť, riešiť, ale my sami. My a zas len my. Iní k nám budú karmicky pritiahnutí a spolu si zažijeme to, čo si zažiť máme. My sami a my spolu. Vzťahy, situácie, zdravie, deti, práca, myslenie... Vibrácie karmy pracujú nonstop. Niektoré cítime silno, iné nevnímame, ale sú a neúprosne nám ten náš život ovplyvňujú.

Dostala som raz ponuku na urýchlenie karmy. Odmietla som. Nie preto lebo si myslím, že je to somarina, môj inštinkt hovorí, že toto by fungovať mohlo, lebo v skutočnosti urýchlenie NIE JE čistenie. Je to len pozvanie si do života v krátkom čase, v nahromadenej koncentrácii tie problémy, ktoré si mám skúsiť. To ale neznamená, že po tom budem čistá ako ľalia, ha. Blbosť. Akurát získam dosť tvrdým spôsobom skúsenosti, ktoré by som možno získala o niečo pomalšie. Ale karma beží ďalej, vibrácie pôsobia, skúsenosti pribúdajú a až keď naposledy vydýchne naše telo a srdce prestane biť, potom sa duša môže pozrieť na to, ako zvládla svoju karmu, svoj údel, životnú lekciu. Čo je fajn, čo sme dobabrali znovu... A kolobeh môže pokračovať, tiež nemusí...

Ak som vás sklamala, sorry. No v tomto by sme nemali byť leniví. Aj tak nám to nepomôže. Nikto s nami nežije dlhšie než my sami. Často si to musím opakovať, ak ma dobehne moja životná lekcia a ja neviem ako s tým naložiť, ako samu seba netrápiť. Ako zvládnuť to, čo vám ide vyrvať srdce z tela, ako sa popasovať s tým, čo chcem a mať nemôžem, či to naozaj potrebuje moja duša alebo len ego. Či láska je ružová alebo potvora, či a či... Všetci máme to svoje - osobné, rodinné, vzťahové...

Nie som výnimka. Teraz síce mám obdobie nejakej rýchlovky, kedy sa to na mňa sype z každej strany, akoby naozaj prišlo urýchlenie. Ale nie, takto to bolo dané, takto som sa rozhodla, z pohľadu karmalóga to vidím v tých číslach jasne. Niečo viac, niečo menej. Na niečo sa teším, iné mi naháňa hrôzu, ale neoblbnem to. Osud, aj keď poznamenaný slobodnou voľbou a vôľou, je neúprosný.

Veľa lásky a svetla na tej vašej ceste osudom a karmou, ktorá je síce o tých boľavých skúsenostiach, ale súčasne nám dáva silu ju zvládnuť a dokonca v rámci rovnováhy ponúka aj tie príjemnejšie stránky. Je to len o uhle pohľadu a prijatím za svoje. Čo je naozaj nadľudský výkon.

S láskou a svetlom.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< január >>
<< 2020 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Štatistiky

Online: 11
Celkom: 623596
Mesiac: 22569
Deň: 681