Choď na obsah Choď na menu
 


Unakit

 Unakit podporuje trpezlivosť. Pomáha nám odbúrať falošné predstavy o sebe samých, odhaľuje naše vlastné silné a slabé stránky a tým buduje našu sebadôveru a pocit vlastnej hodnoty.

 Dovolím si v tomto prípade použiť vysvetlenie od Helar, ktoré mám prevzaté z jej stránky. (Je už veľa hodín a mne sa nechce tvoriť vlastné z múdrych kníh)...


unakit.jpgČervenkastý kameň so zelenými plochami. Zložený z ružového živca (AJ: feldspar), zeleného epidotu (AJ: epidote, NJ: Epidot) a quartzu. Chemické zloženie: SiO2+  Ca2 (Fe,Al)Al2. Tvrdosť: 6-7 podľa Mohsa, náleziská sú v Južnej Afrike, Číne a Brazílii, na Aljaške, v Severnej Karolíne a Kalifornii.
Mystické vlastnosti: Unakit podporuje trpezlivosť. Pomáha nám odbúrať falošné predstavy o sebe samých, odhaľuje naše vlastné silné a slabé stránky a tým buduje našu sebadôveru a pocit vlastnej hodnoty. Dodáva sebaistotu, presvedčivosť.  Pomáha nám znovu získať kontrolu nad situáciou a tak podporuje obnovu, harmóniu, vyváženosť a liečenie. 
Vyžaruje radosť a šťastie a pomáha pri znovuobnovení priateľstva a dávnych vzťahov. Pretože kombinuje ružovú (ženskú) a zelenú (mužskú) farbu, pripisuje sa mu schopnosť vyvažovať emócie a prinášať duševnú rovnováhu. Zlaďuje emocionálne a spirituálne telo. Podporuje zacelenie a vyliečenie starých emocionálnych rán a frustrácií, čím nám umožňuje učiť sa z vlastných chýb a rásť.
Zjednodušuje proces znovuzrodenia a pomáha nám spracovať informácie z minulých životov, ktoré v dnešnom živote vedú k blokádam energetických centier.
Meditácia s unakitom nám pomáha prekonať staré zábrany, ktoré stoja v ceste nášmu ďalšiemu rastu. Pri pokladaní unakitu na Tretie oko vieme zistiť príčiny problémov v súčasnosti, ak sú viazané na minulé životy, a následne ich potom múžeme liečiť.
Pomáha nám spojiť sa s vlastným silovým zvieraťom (šamanizmus). Je vhodný pre ľudí, ktorí majú do činenia s prírodou a pestovaním rastlín.
Unakit je kameň srdcovej čakry , ktorý umožňuje jej ďalší rozvoj. Často, keď iné kamene vyliečili srdcovú čakru, veci sa prestanú vyvíjať. Unakit mobilizuje ďalší rozvoj a je logickým ukončením aktivít na obnovenie energetickej rovnováhy v srdcovej čakre. Dodáva víziu a sebavedomie do budúcnosti. 
S emóciami sa spája aj solárny plexus , ktorý zodpovedá za potláčanie emócií (často sa prejavuje plytkým dýchaním). Unakit na solárnom plexe pomáha zbaviť sa potláčaných pocitov, vynesie ich na povrch a umožňuje nám riešiť ich. Súčasne posilňuje naše sebavedomie a pocit vlastnej hodnoti a životného cieľa. 
Na hara línii sa spája s bránicovou čakrou 
Priraďuje sa znameniu Škorpióna. V numerológii vibruje s číslom 9, podľa iného zdroja s číslami 5, 7 a 11.
Liečiace vlastnosti: Pomáha nám zotaviť sa po ťažkých chorobách alebo dlhodobom vyčerpaní (napr. aj zo stresu). Posilňuje našu konštitúciu a imunitný systém a pôsobí podporne pri každom type liečenia. Stimuluje pečeň a jej funkciu centrálneho regeneračného orgánu nášho tela. Zlepšuje proces trávenia, najmä v tenkom čreve, čím nám umožňuje lepšie absorbovať výživné látky a v konečnom dôsledku tým posilňuje celý organizmus. Tým pomáha priberať, preto je vhodný pri liečbe anorexie. Súčasne pomáha nárastu svalstva, ale používa sa aj na zväčšenie pŕs.
Pomáha pri tehotenstve a pôrode a posilňuje zdravie ešte nenarodeného dieťaťa. Posilňuje aj srdce a obehový systém a pohlavné orgány (viac ženské ako mužské).
Pomáha neutralizovať škodlivé žiarenie obrazoviek.
Liečiteľom pomáha ísť do hĺbky, pod fyzické symptómy, a odhaliť skutočné príčiny choroby.
Použitie:

  • S najväčším úžitkom sa používa unakit pri meditácii: pokladá sa na čelo alebo na solárny plexus.
  • Sedenie v dvojitom kruku z unakitov regeneruje myseľ i ducha.
  • Pokladá sa na nemocné časti tela.
  • Nosieva sa po dlhú dobu ako prívesok, náhrdelník alebo kameň do vrecka. 

Čistenie: Unakit sa čistí pod tečúcou vodou.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< december >>
<< 2019 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


Štatistiky

Online: 9
Celkom: 591523
Mesiac: 20854
Deň: 728