Choď na obsah Choď na menu
 


Turmalín - čierny

 Čierny – alias skoryl, je jedinečný kameň. Nemá nepriaznivé účinky a je to ochranný šamanský kameň (tak už viem, prečo sa mi tak dobre nosí). 

 Turmalín je v rôznych farbách. Videla som jeden náhrdelník zložený asi z každej dostupnej turmalínovej farebnej škály a išla som na ňom oči nechať. Len ta cena, pane Bože... Nakoniec mám v zbierke turmalíny dva – čierny a ružový. 
Čierny – alias skoryl, je jedinečný kameň. Nemá nepriaznivé účinky a je to ochranný šamanský kameň (tak už viem, prečo sa mi tak dobre nosí). Vždy pôsobí v prospech svojho nositeľa a prináša mu radosť. Vďaka nemu sa nám darí lepšie odbúravať zlosť, strach a stres. Pomáha lepšie pochopiť samého seba ale aj iných, je preto vhodný k povzbudeniu sebadôvery, nezávislosti. So skorylom získavame nadhľad v rozčuľujúcich situáciách. Je účinný pri odstraňovaní blokov a aury, harmonizácii čakier, udržuje v rovnováhe mužskú a ženskú energiu. Čierny turmalín bol v Oriente používaný ako kameň čo prinášal energiu, vyrovnanosť, priateľstvo, lásku a mier. Mal by sa nosiť blízko srdca, pomáha nám realizovať naše sny. Oslobodzuje dušu a chráni ju pred nepriaznivými vplyvmi. V prípade, že máte okolo seba neprajných ľudí, vťahuje do seba nepriaznivé pôsobenie iných ľudí, závisť, hnev a podobne. V podstate ide o to, že tieto negatívne vibrácie v danom okamihu (ak máme na sebe skoryl) nepociťujeme. Ale rovnako nám pomáha chrániť sa pred vlastnými negatívami – zlobou a pomôže nám nájsť cestu do vnútra. Vraj si v prípade núdze, ak máme pocit, že sa nás mnohé rozčúlenia netýkajú, stačí predstaviť tento kameň. Vedie nás k nezávislosti, zdravému sebavedomiu. Osobne ho používam aj ako ochranu pred elektrosmogom, koniec koncov, v jedom kuse som pri PC či mobile, takže takéto kamienky potrebujem ako soľ. 
Liečebné použitie – dýchacie problémy, mozgové príhody, zápaly nervov, bronchitída, zápaly mozgových blán, posiľňuje srdcový sval, krvný obeh a dobre vplýva na redukciu tuku (zatiaľ som si nevšimla), reguláciu vody v tele. Je vhodný pre anemikov, podporuje rozvoj svalov.turmalin.jpg

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Lucia - Turmalínový naramok

Ak mám náramok z turmalínu ako by som ho mala nosiť? Mám pociť, že na mna turmalín nevplýva dobre môže turmalín vplývať na človeka nedostatočne alebo vobec?

 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< december >>
<< 2019 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


Štatistiky

Online: 8
Celkom: 591522
Mesiac: 20853
Deň: 727