Choď na obsah Choď na menu
 


Šungit

 Kameň dostal názov podľa svojho náleziska a to je v ruskej dedine Šuňga, ktorá leží v blízkosti Onežského jazera v severozápadnom Rusku.

sungit.jpg Prvýkrát som o tomto kameni počula od môjho známeho. Keď že mi ten názov nič nevravel, "googlila" som. Zistenia o šungite ma celkom prekvapili.

Kameň dostal názov podľa svojho náleziska a to je v ruskej dedine Šuňga, ktorá leží v blízkosti Onežského jazera v severozápadnom Rusku.

Šungit je vlastne polyminerálna uhlíková hornina s vysokými liečebnými vlastnosťami. Z informácii poskytnutých internetom som sa dočítala o legende, ktorá sa k tomuto kameňu viaže:

Jeden z robotníkov z čias cára Petra I., ktorý v začiatkoch 18. storočia organizoval výrobu medi, trpel ťažkou chorobou. Na dne kaňonu, odkiaľ robotníci vozili kamenie do huty, bol náhodne objavený prameň, ktorého voda za niekoľko dní robotníka vyliečila. Všetkým svoj príbeh vyrozprával a táto zvesť sa dostala k samotnému cárovi a tento dal príkaz zázračnú vodu preskúmať. Výsledky výskumu predbehli všetky očakávania. Zistilo sa, že voda má skutočne veľkú liečivú silu proti chorobám srdca, pečene, chudokrvnosti, reumatizmu, vodnatieľke a mnohým ďalším neduhom vrátane tých psychických. (zdroj: http://www.vesti.sk)

Inými slovami, šungit je výborný pri čistení a nabíjaní vody, jej dezinfekcie, absorbuje a odstraňuje z nej ťažké kovy, železité prísady, organické zlúčeniny a mikróby, obohacuje ju o stopové prvky, mení jej energetickú a informačnú štruktúru.

Taktiež je vhodným k pohlcovaniu elektromagnetickému žiareniu, neutralizuje patogénne zóny.

Na vyššie uvedenej adrese nájdete podstatne podrobnejší popis aj s návodom na prípravu vody či kúpeľa.

Pri jednom rozhovore so známym som sa napríklad o šungite dozvedela, že zvyčajne sa predáva ako 30%, ale je aj 100% a ten je už podstatne drahší. Poslala som mu fotografiu môjho kameňa a šungitovej pyramídy a celkom neerudovane sme skonštatovali, že kameň je 30% a pyramída pokojne môže byť aj 100 %. Rozdiel medzi nimi je viditeľný, kameň je matný, na začiatku dokonca aj trocha farbil  - koniec koncov, je to uhlíková forma, ale už nefarbí. Pyramída je naopak hladká, vysoko lesklá (ťažko povedať, či je to opracovaním alebo koncentráciou šungitu).

V každom prípade tento kameň mám veľmi rada. Používam ho k počítaču, televízii alebo len tak, držím v ruke, prináša mi zvláštny pocit pokoja.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< december >>
<< 2019 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


Štatistiky

Online: 10
Celkom: 591518
Mesiac: 20865
Deň: 730