Choď na obsah Choď na menu
 


Serpentín

  Serpentín je krásny kameň, môže byť jednofarebný ale aj škvrnitý. Osobne mám doma dva, jeden je žltý, druhý so stichitom a je taký škvrnitý.

 Serpentín je krásny kameň, môže byť jednofarebný ale aj škvrnitý. Osobne mám doma dva, jeden je žltý, druhý so stichitom a je taký škvrnitý.

Serpentin je uzemňujúci kameň, ktorý pomáha pri meditácii a duchovných zážitkoch. Čistí čakry, podporuje činnosť korunnej čakry. Otvára dvere mentálnym schopnostiam, uľahčuje pochopiť duchovný základ života. Napomáha pri opätovnom hľadaní múdrosti a vyvolávaní spomienok na minulé životy. Serpentin pomáha získať pocit rastúcej kontroly nad vlastným životom. Vyrovnáva mentálnu a emocionálnu rovnováhu a pomáha vedome zameriavať liečivú energiu k existujúcim problémom. 

Svetlozelený serpentin je citlivý, nežne pôsobiaci kameň, ktorý vás spojí s anjelským sprievodcom. Umožňuje nám vstúpiť do minulosti, súčasnosti a budúcnosti a zároveň vie všetko prepojiť v jeden celok. Je veľmi vhodný pri skúmaní minulých životov, pretože vyvoláva schopnosť súcitiť, odpúšťať sám sebe a zmieriť sa so všetkým, čím sme v minulosti prešli. Vďaka nemu je možné ukončiť liečenie, ktoré sa nám v minulom živote nepodarilo uzavrieť. Pomáha nám zbaviť sa citovej záťaže z predchádzajúcich vzťahov. Ak si položíme na hrdlo, pomôže nám hovoriť o minulosti a riešiť nevyriešené problémy, ktoré pretrvávajú z minulosti až doteraz. Ak sa chcete stretnúť s niekým z minulosti tento kameň je pritom veľmi nápomocný. Dokonca pomôže navodiť stretnutiu tichú a citlivú atmosféru. 

Liečebné účinky: pôsobí výborne pri tíšení bolesti - najmä pri menštruačných a svalových kŕčoch, dokáže účinne vyčistiť a odbúravať jedovaté látky z tkanív a krvi. Zaisťuje dlhovekosť.

 

Poznámka: Niekde na internete som sa dočítala, že serpentínu so stichitom sa hovorí Atlantis. No bohužiaľ, momentálne to neviem nikde nájsť, takže nejakú záruku na to nedávam.

Zdroj: Judy Hallová

serpentin.jpg

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< december >>
<< 2019 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


Štatistiky

Online: 13
Celkom: 591532
Mesiac: 20857
Deň: 734