Choď na obsah Choď na menu
 


Ruženín

 Ruženín môžeme považovať za kameň lásky a srdca. V dnešných časoch, keď sa nám znečisťuje ovzdušie, ruženín získava na populárnosti ako prostriedok neutralizujúci vplyv nezdravého životného prostredia na náš organizmus.

 

img_20140722_055422.jpg

Znamenie: Býk a Váhy

Čakra: srdca

 

Ruženín môžeme považovať za kameň lásky a srdca. V dnešných časoch, keď sa nám znečisťuje ovzdušie, ruženín získava na populárnosti ako prostriedok neutralizujúci vplyv nezdravého životného prostredia na náš organizmus.

Ruženín na ľudí pôsobí svojimi jemnými ružovými odtieňmi a prebúdza v nás nežnosť, cit, miernosť, priateľstvo a nesebeckú lásku. Pomáha nesmelým milencom  prejaviť svoje doteraz ukrývané pocity. Okrem iného prehlbuje vnímavosť našich zmyslov k umeniu, hudbe. Je vhodný aj pri riešeniach problémoch a pri komunikácii s ľuďmi, pretože nás učí trpezlivosti ponechať iným ich vlastný priestor a čas.

Ruženín v duchovnej oblasti nás sprevádza na ceste hľadania ako náš anjel strážny. Používať by sa mal aj pri meditácii, kedy otvára srdce nadzmyslovej láske.

Po zdravotnej stránke je vhodný ku všetkému, čo súvisí so srdcom a jeho upokojením, v psychosomatických  poruchách, pomáha pri nespavosti, hlavne ak je spôsobená rozhádzaným citovým vnútrom.

Vnútorne používaný elexír z ruženínu neutralizuje jedy, ktoré v sebe hromadíme zlou životosprávou a myšlienkami.

Vo všeobecnosti sa doporučuje ruženín vo forme väčšieho kameňa umiestniť do blízkosti prístrojov, ktoré vyžarujú elektrický smog ako je napríklad televízia či počítač a tiež je vhodný aj do spálne pre nerušený spánok.

Očista: Po každom použití (hlavne ak sa používa kameň na liečenie) prevedieme očistu vodou, u kameňov do bytových priestorov raz týždenne. Nakoľko ruženín na slnku stráca farbu, nabíjame ho radšej na nepriamom slnku, aj keď dlhšiu dobu. Energiu mu dobijeme, ak z času na čas položíme ruženín na drúzu kryštálu alebo ametystu.

ruzenin1.jpg

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< október >>
<< 2019 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      


Štatistiky

Online: 8
Celkom: 555937
Mesiac: 19446
Deň: 705