Choď na obsah Choď na menu
 


Obsidián

Voľakedy sa obsidián pre svoju tvrdosť a dobrú opracovateľnosť hojne používal na výrobu pracovných nástrojov, nožov a zbraní.

 Znamenie: Kozorožec, Váhy a Škorpión

Čakra: všade tam, kde sú blokády

Voľakedy sa obsidián pre svoju tvrdosť a dobrú opracovateľnosť hojne používal na výrobu pracovných nástrojov, nožov a zbraní. Indiánske kmene si z neho spravili kultový predmet pre jeho moc prehĺbiť vnútorné aj fyzické schopnosti a zrakovú bystrosť. V dnešných časoch sa z obsidiánu stal dekoratívny a šperkový kameň pre svoju dostupnosť a lacnosť.

Obsidián je v podstate sopečné sklo vyhodené z útrob Zeme. Dá sa nájsť v mnohých farbách aj odtieňoch, no hlavne je používaný v čiernej farbe. Najcennejším je zrejme dúhový obsidián.

Do mojej zbierky pribudol vločkový obsidián

obsvl.jpg

 Ten nie je tak prudký a agresívny v liečebnom procese ako klasický čierny. No dáva nám sebadôveru a silu odolávať nepriaznivému osudu, pomáha nám v slabých chvíľkach, keď strácame nádej a vďaka nemu vieme opäť nájsť pôdu pod nohami. Učí nás pochopiť, že naše chyby alebo "zakopnutia" sú pre nás poučením do budúcnosti.

Je to krásny čierny kameň s bielymi vločkami, pričom čierna farba symbolizuje hutnú energiu Zeme a biela duchovné svetlo. Netreba sa na ne pozerať ako na dve opačné sily ale ako harmonické spojenie fyzického a duchovného bez čoho by tento život bol len pustatinou.

V liečiteľstve sa obsidián môže použiť na vírusové nákazy, posilňuje imunitný systém, podporuje látkovú výmenu a obnovu buniek. Zvyšuje krvný tlak a prekrvuje pokožku.

Očista: Pod tečúcou vodou alebo v miske s vodou, vhodné aj s kryštálom, nabíjame na priamom slnku.

obsidian.jpg

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< december >>
<< 2019 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


Štatistiky

Online: 10
Celkom: 591518
Mesiac: 20865
Deň: 730