Choď na obsah Choď na menu
 


Malachit

 Malachit už od dávnych antických dôb bol považovaný za ženský kameň. Jeho sfarbenie symbolizovalo erotické ženské vlastnosti - zmyselnosť, zvodnosť, spanilosť a zvedavosť.

malachit_0.jpg Znamenie: Býk

Čakrasrdce

 

Malachit už od dávnych antických dôb bol považovaný za ženský kameň. Jeho sfarbenie symbolizovalo erotické ženské vlastnosti - zmyselnosť, zvodnosť, spanilosť a zvedavosť. Nakoniec sa z neho z hľadiska kresťanskej morálky stal kameňom diabolských zvodov. Naopak, v starom Egypte bol ctený ako kameň nádeje  a dôvery. Dokonca po storočia ho používali aj ako farbivo.

 

Malachit by sme mohli považovať za kameň vnútornej rovnováhy. Pomôže nám byť trpezlivými, prijímať aj iné stránky života, lebo aj tie majú svoj význam pre náš ďalší vývoj. Uvádza do rovnováhy rozum a cit, pretože podporuje koordináciu oboch mozgových hemisfér. Prebúdza lásku k všetkému živému  Učí žiť v súlade s prírodou  a jej zákonmi. Podporuje sebaobranné reakcie organizmu. Pôsobí pri tíšení akejkoľvek bolesti.

V kombinácii s azuritom poráža a lieči citové blokády a hlboké duševné jazvy, ktoré nám často bránia odpúšťať, teda rozpúšťa naše zatrpknuté pocity.

UPOZORNENIE: V žiadnom prípade sa nedoporučuje užívať vnútorne prášok z malachitu a s vodou tiež veľmi opatrne.

Očista: Malachit je veľmi citlivý na kozmetiku a pot, preto ho nenoste veľmi často na holom tele, stráca sa tak jeho lesk. PO očiste vodou kameň ihneď osušíme. Môžeme ho nabíjať na priamom slnku spolu s kryštálom.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< december >>
<< 2019 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


Štatistiky

Online: 9
Celkom: 591518
Mesiac: 20865
Deň: 730