Choď na obsah Choď na menu
 


Heliotrop

 Heliotropu sa zvykne hovoriť aj "Kristova krv" - zrejme podľa tradície, že červené škvrnky v ňom sú kvapky Kristovej krvi padajúce z kríža na mach na kameňoch pri jeho nohách. Zaujímavé.

 

heliotrop.jpg

Ku kúpe tohto kameňa ma inšpirovala kámoška, ktorá o ňom dlho "básnila". Slovo dalo slovo a moja zvedavosť "surfovala". Keď som ho zbadala, bolo mi jasné, že ho chcem. Chytil ma.

Heliotropu sa zvykne hovoriť aj "Kristova krv" - zrejme podľa tradície, že červené škvrnky v ňom sú kvapky Kristovej krvi padajúce z kríža na mach na kameňoch pri jeho nohách. Zaujímavé.

Je to krásny zelený kamienok s červenými škvrnkami a ide o vynikajúci čistič krvi s obrovskou liečivou mocou. Verí sa, že tento kameň má obrovskú nielen liečivú ale aj mystickú a magickú moc. Údajne dokáže ovplyvniť počasie, prepožičiava schopnosť zaháňať zlo spolu so všetkými nečistými silami. V dávnych dobách bol heliotrop považovaný za "zvukové orákulum" - vraj svojmu majiteľovi celkom hlasno udeľoval rady.

Nech je ako chce, ide naozaj o veľmi krásny kameň. Navyše osobne sa pri ňom cítim tak upokojujúco, možno aj preto, že je to výborný uzemňovací kameň a navyše aj ochranný. Udržuje v dostatočnej vzdialenosti nežiaduce vplyvy, podporuje snenie a slúži ako účinný zdroj nových síl. Heliotrop dodáva odvahu, učí, ako sa máme vyhýbať nebezpečným situáciám pomocou strategického uvažovania. Upokojuje myseľ, zaháňa zmätok, posilňuje schopnosť rozhodovania. Pomáha nám prispôsobiť sa nezvyčajným situáciám.

Heliotrop pomáha znížiť podráždenie, agresivitu a netrpezlivosť. Pomáha preniesť spiritualitu so každodenného života.

Liečebné účinky: prečisťuje energie, zvyšuje imunitu voči akútnym infekciám. Je vhodný na lymfatický systém a metabolické procesy. Čistí krv, pečeň, črevá, ľadviny a močový mechúr.

Starovekí Egypťania vraj heliotrop používali k vyrezávaniu nádorov.

Očista: podľa pána Kreperáta pod prúdom vlažnej vody a môžeme nabíjať na slniečku.

 

Zdroj: Judy Hallová

 
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< marec >>
<< 2020 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


Štatistiky

Online: 10
Celkom: 670075
Mesiac: 23399
Deň: 869