Choď na obsah Choď na menu
 


Gagát

 gagat.jpgGagát - môj najobľúbenejší kameň. Keď som ho videla prvýkrát v obchode, divila som sa, čo je taký ľahký. Podobal sa veľmi na ónyx, no nebol. Naopak, oproti ónyxu je skôr teplejšej farby, príjemne sa nosí v ruke.

Gagát alebo ak chcete čierny jantár, je v podstate skamenelené drevo, hoci vyzerá ako uhlie. Vraj obsahuje až 80 % uhlíka. Už od doby kamennej sa používal na výrobu amuletov. Odvádza negatívnu energiu a odstraňuje bezdôvodný strach.

Keď som ho kúpila, netušila som, čo to so mnou urobí. Po očiste a udomácnení nastalo obdobie "kamarátenia" sa. Jedného krásneho dňa som si uvedomila, že bez tohto kameňa nechodím ani na toaletu. A to som o ňom nejako veľa nevedela. Jednoducho ma silno priťahoval a keď som ho zvierala v dlani, vždy som sa cítila tak akoby chránená.

Neskôr som si kúpila knihu od Judy Hallovej o kamienkoch, ktorú mimochodom odporúčam každému, no a tam som sa dozvedela zaujímavú vec. V tom čase som sa dosť zaoberala karmou a minulými životmi, no a keď som našla vetu, ktorú o chvíľu napíšem, musela som sa zasmiať, aké sú cesty osudu nevyspytateľné a že v živote fakt natrafíte na to, čo potrebujete. Len musíte počúvať svoje vnútro. Takže, súdi sa, že gagát priťahuje halvne ľudí, ktorí by mali patriť medzi "staré duše", to znamená, ktorí majú s inkarnáciou na Zemi už dlhšiu skúsenosť. Nuž, čo dodať...

Gagát chráni behom duchovných ciest, je ho možné použiť aj k otvoreniu cesty za novými duševnými skúsenosťami.

Údajne sa gagát postupne stáva časťou tela svojho majiteľa. Ak teda po niekom zdedíte gagát, poriadne ho očistite, vybite a nabite. Aj po liečebných rituáloch ho očistite.

Nedávno som ale čítala, že gagát je lepšie po použití skôr zakopať do zeme ako očistiť, nakoľko sa vraj očistiť nedá. Nuž, neviem... Ale čosi na tom byť môže. Ak ide o kameň, ktorý v sebe uchováva veci, ktorých sa zbaviť nevie, asi je lepšie byť takpovediac "barbarom" ako si ublížiť - nechtiac. 

Dokáže udržiavať v rovnováhe financie a ochraňuje podnikateľov a podnikanie vôbec. Gagát ponúka možnosť zlepšenia kontroly nad vlastným životom, rovnováhy pri premenlivých náladách a potlačenie depresií.

Liečebné účinky: pomáha pri chorobách nôh a dolnej časti chrbtice, pri zápale čelovej dutiny a migrénach. Utišuje bolesti zubov. Lieči epilepsiu, je nápomocný pri ochorení TBC, pri bolestiach krku a pri nachladnutí. Potlačuje opuchy spôsobené činnosťou rôznych žliaz. Je nápomocný pri menštruačných ťažkostiach. Používa sa aj proti urieknutiu a má všeobecne liečivé účinky.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< september >>
<< 2019 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            


Štatistiky

Online: 6
Celkom: 536072
Mesiac: 19460
Deň: 722