Choď na obsah Choď na menu
 


Fluorit

 V antickej dobe sa z fluoritu vyrábali rôzne umelecké predmety, hlavne poháre a vázy. V minulom storočí bola v Anglicku veľmi obľúbená jeho vzácna modrá odroda takzvaná Blue John.

 fluorit_0.jpgV antickej dobe sa z fluoritu vyrábali rôzne umelecké predmety, hlavne poháre a vázy. V minulom storočí bola v Anglicku veľmi obľúbená jeho vzácna modrá odroda takzvaná Blue John. V Číne bol fluorit uznávaný a nosený ako talizman, ktorý chránil majiteľa pred čiernou mágiou, pomätením mysli a prinášal mu šťastie.

 Fluorit nájdeme v rôznych farbách: číry, modrý, zelený, fialový, žltý, hnedý. Na obrázku je kryštál zeleného fluoritu, je to nádherný kamienok, len škoda, že je tak zle odfotený. Nech som fotila ako som chcela, furt nevyznel, tak zatiaľ je snímka aká je.

Fluorit je kryštál obdarený silnou ochrannou mocou, hlavne na duševnej úrovni. Pomôže nám rozoznať, kedy sa v našom vnútri snažia prejaviť cudzie vplyvy. Súčasne dokáže zastaviť pôsobenie psychickej manipulácie a nevhodného duševného vplyvu. Kryštál fluoritu prečisťuje a stabilizuje auru. Je veľmi vhodný voči škodlivým vplyvom napríklad počítača a elektromagnetickému žiareniu. Ak ho správne nastavíte (netuším ako), blokuje geopatogénne zóny.

Je to silný kameň, čistí, odstraňuje, preprogramováva všetko v tele čo nie je v poriadku. Ide naozaj  o najlepšie fungujúci kryštál, ak ide o prekonanie akéhokoľvek druhu nesúladu v tele.

Taktiež uzemňuje a vstrebáva duchovnú energiu. Vďaka fluoritu sme citlivejší na vyššiu duchovnú realitu. Tento kameň dokáže zvládnuť chaos a opätovne uviesť do súladu  telesnú, citovú a duševnú rovinu našej osobnosti.

Je vhodný na lepšiu pamäť, preto ho ľudia s obľubou používajú k učeniu. Zvyšuje koncentráciu.

fluorit.jpg

Zelený fluorit, uzemňuje nadbytok energie, zažehnáva citové traumaty a lieči infekcie. Je mimoriadne účinný pri pohlcovaní negatívnej energie z okolia. Prináša informácie z podvedomia a uvoľňuje prúd intuície. Čistí čakry a dušu, odkiaľ odstraňuje už prekonané postoje a názory. Pomáha pri žalúdočných problémoch a črevných kŕčoch.

Očista: klasicky pod prúdom vlažnej vody, pozor, je citlivý na slnečné lúče, takže nabíjame na dennom svetle, prípadne mesačnom.

 img_20140722_060201.jpg
img_20140722_060338.jpg

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< október >>
<< 2019 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      


Štatistiky

Online: 11
Celkom: 555950
Mesiac: 19446
Deň: 699