Choď na obsah Choď na menu
 


Chalcedon - modrý

 Je to kameň, ktorý dodáva silu medziľudským vzťahom, predáva pocit bratstva. Pohlcuje negatívnu energiu, ktorú následne rozptyľuje. Vraj je dobrý pri telepatii.

chalcedon_0.jpg Chalcedón je pre mňa veľmi úžasný kameň. Krásny a navyše účinný. Ale po poriadku.

Je to kameň, ktorý dodáva silu medziľudským vzťahom, predáva pocit bratstva. Pohlcuje negatívnu energiu, ktorú následne rozptyľuje. Vraj je dobrý pri telepatii.

Chalcedón je známy už zo stredoveku, kedy sa z neho vyrábali striebrom vykladané poháre, o ktorých sa tvrdilo že svojho majiteľa ochránia pred otravou.

Ak chcete uviesť do harmónie telo, city a aj ducha, chalcedón je na to ako stvorený.  Vyvoláva túžbu konať láskavo a štedro. Zaháňa z duše nepriateľstvo a mení melanchóliu v radosť. Svojmu majiteľovi prináša v duševnej rovine silu aby o sebe nepochyboval a vedie ho k dosiahnutiu schopnosti vnútornej reflexie. Pod jeho vplyvom sa stávajú jeho majitelia bytosti, ktoré prekypujú nadšením. Mal by zaháňať zlé sny, pohlcovať a rozptyľovať negatívne myšlienky a city.

Liečebné využitie: Chalcedón je výborný očistný kameň. Pomáha liečiť všetko nezahojené. Posilňuje materinský pud, zvyšuje tvorbu materinského mlieka a ukladanie minerálnych látok v tele. Súčasne likviduje usadeniny minerálov uložené v cievach. Znižuje príznaky demencie a senility. Zvyšuje telesnú energiu. Je hojivý na oči, žlčník, kosti, slezinu, krv a obehový systém.

Chalcedón sa môže vyskytovať v rôznych farbách. Tu je niečo o modrom...

Podporuje tvorivé schopnosti, otvára myseľ, aby dokázala prijať nové podnety. Svojmu majiteľovi pomáha vyrovnať sa s novou situáciou. Je veľmi vhodný na komunikáciu a počúvanie iných ľudí. Vraj by sme sa s ním mali učiť cudzie jazyky (mne to asi nepomôže) - zlepšuje pamäť. Vylepšuje náladu a umožňuje nám pozerať do budúcnosti s optimizmom. 

Pri liečení modrý chalcedón pomáha regenerovať sliznicu a nerovnováhu spôsobenú počasím. Je vhodný na podporu imunitného systému, zaháňa opuchy, pôsobí protizápalovo, znižuje teplotu a krvný tlak. Priaznivo pôsobí na žalúdok.

Moje skúsenosti: Kúpila som si ho vyslovene pre jeho krásu. "Žmurkal" na mňa vo výklade a ja som neodolala. Krásny belasý, mala som chuť ho ochraňovať. A nakoniec vysvitlo, že tento kamienok pre mňa dokáže veľa vecí. Pomáha mi pri komunikácii. Pri prednáškach som potom kreatívnejšia, výrečnejšia. Nosím ho, ak viem, že ma čaká vystupovanie na verejnosti, prikladám ho na krk, ak ma bolí hrdlo. Už sa mi stalo, že sa pri istej bolesti nahrial a musela som často čistiť, ale verte či neverte, nosenie chalcedónu mi vždy zníži bolesť hrdla.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< marec >>
<< 2020 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


Štatistiky

Online: 15
Celkom: 670054
Mesiac: 23395
Deň: 858