Choď na obsah Choď na menu
 


Ametyst

 Ametyst už Aristoteles odporúčal ako zaručený prostriedok proti opitosti a preto bol v tom čase často nosený ako amulet.

 

img_20140722_055100.jpg

Znamenie: Tu to je naozaj ťažké, lebo podľa Babylončanov je to kameň Škorpiónov, podľa starovekých Grékov zas Kozorožcov a podľa iných zdrojov patrí Rybám, Strelcovi a Panne.

Čakra: korunná a podľa potreby aj iná.

Ametyst už Aristoteles odporúčal ako zaručený prostriedok proti opitosti a preto bol v tom časečasto nosený ako amulet. Poznámka nevážna: Ehm, odteraz pijem len s ametystom na ruke... :o)))) Či v pohári? 

Neskôr sa používal ako kameň cudnosti a zdržanlivosti. V stredoveku ho obľubovali cirkevní hodnostári.

Ametyst je kameňom, ktorému sa hovorí aj balzam na nervy. Je kameňom medzi nebom a zemou. Smeruje od materiálneho sveta k vyšším duchovným formám života a umožňuje prístup k iným dimenziám bytia. Radí sa aj ku kameňom inšpirácie, očisty a premeny. Jeho energia prebúdza vôľu, odhodlanie a odvahu opustiť staré návyky a nahradiť ich lepšími. Je tiež dobrým prostriedkom proti bolestiam akéhokoľvek druhu.

V centre hrdla pomáha nájsť správne slová pri rozjímaní, v srdcovej oblasti vnáša lásku do citového života. Zažehnáva obavy z budúceho, strach zo smrti a pomáha nám nájsť oázu vnútorného pokoja.

Najznámejšie jeho použitie je pri bolestiach hlavy, kedy by sme ho mali prikladať na tretie oko alebo ním masírovať spánky a čelo. Podľa toho, kde bolesť cítime najviac. Menej známy je jeho účinok vo forme elixíru na potieranie vyrážok. Vnútorným použitím posilňuje látkovú výmenu. Je tiež vhodný spolu s kryštálom na očistu bytových priestorov.

Očista: Ametyst čistíme pred alebo po každom užívaní tečúcou vlažnou vodou alebo v miske spolu s kryštálom. Pre jeho farebnosť je lepšie ho nabíjať na nepriamom slnku. Môže vyblednúť a stratiť tak svoju krásnu fialovú farbu.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 


Posledné fotografie



Messanger



Archív

Kalendár
<< október >>
<< 2019 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      


Štatistiky

Online: 6
Celkom: 555958
Mesiac: 19448
Deň: 703