Choď na obsah Choď na menu
 


Adulár

 Adulár – alebo mesačný kameň, môže byť sfarbený od bielej farby cez krémovú, žltú, modrú až po zelenú.

 

adular.jpg

Adulár – alebo mesačný kameň, môže byť sfarbený od bielej farby cez krémovú, žltú, modrú až po zelenú. Je mliečny až priesvitný. Hovorí sa, že je to kameň začiatkov. Už podľa mena je zrejme, že je spojený s Mesiacom a tým pádom s intuíciou. Tak ako mesiac neustále dorastá a ubúda, tak aj mesačný kameň pôsobí na naše rozbúrené city – je spojený s premietaním a spomínaním. 

Obecne symbolizuje tradičné pozitívne ženské vlastnosti ako je plodnosť, miernosť, jemnosť a intuícia, Vraj hlavne v čase splnu dokáže vyvolať veľmi živé a zrozumiteľné sny. 
Tento kameň používame na zvyšovanie duševných schopností a rozvíjanie vešteckého umenia. 
Na duševnej úrovni upokojuje prehnané reakcie na emotívne situácie. Udržuje v rovine ženskú a mužskú energiu, je vhodný na nájdenie ženskej stránky osobnosti, inými slovami, pre príliš agresívne ženy alebo mužov typu „macho“. 
Mentálne adulár pomáha otvoriť sa aj iracionálnym podnetom.  V citovom živote uhladzuje narušenú citovú stabilitu. Upokojuje emócie, zvyšuje citovú inteligenciu. Ak chcete zistiť, čo je v citovom živote nefungujúce, skúste meditovať s položeným adulárom na solar plexus. 
Je vhodný na ženský reprodukčný systém a je pomáha pri napätí pred menštruáciou. 
Z liečebného využitia je vhodný na tráviaci trakt, pomáha vstrebávať živiny a vylučovať jedovaté látky. Pri nosení medzi prsiami vraj pomáha pri tvorbe mlieka u kojacich mamičiek, v podstate je skoro na všetky ženské ochorenia. 
Čistíme ho krátko po tečúcou vodou a mali by sme ho nabíjať na mesačnom svetle. Podľa pána Kreparáta vraj pri dorastajúcom mesiaci a splne. (Hm, neviem...)


Zdroj: Judy Hallová

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< marec >>
<< 2020 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


Štatistiky

Online: 14
Celkom: 670074
Mesiac: 23400
Deň: 872