Choď na obsah Choď na menu
 


Achát

 Pri acháte existuje veľké množstvo druhov pomenovaných podľa farieb, vzhľadu a charakteristických zvláštností. Patrí medzi kamene, ktoré boli v minulosti veľmi obľúbené. 

achaty.jpg

 Znamenie: Býk, Škorpión

Čakra: hlavne základná, ohnivý aj tretie oko.

Pri acháte existuje veľké množstvo druhov pomenovaných podľa farieb, vzhľadu a charakteristických zvláštností. Patrí medzi kamene, ktoré boli v minulosti veľmi obľúbené. Potvrdzujú to mnohé archeologické nálezy, že s ním ľudia pracovali už v dávnoveku najskôr na nástroje, neskôr na ozdobné či kultové predmety. Najväčší rozmach zaznamenal v starovekom Ríme a Grécku, kde z neho vyrezávali pečate. Ako talizman chránil pred jedmi, morom a živelnými pohromami.

Jeho farebnosť, symbióza  farebných efektov nás spája s matkou Zemou a jej prejavmi. Posilňuje v nás vedomie vlastnej identity, pud sebazáchovy, ochraňuje pred nežiaducimi vplyvmi a obdarováva nás dôverou vo vlastné schopnosti. Prehlbuje našu fantáziu, kreativitu, odvahu, vytrvalosť.

Môj achát je MACHOVÝ. Ale inak sú naozaj rôzne. Od bieleho, ružového, hnedého....

 

achat.jpg

Tento achát dáva lásku a harmóniu. Podporuje psychickú a telesnú dynamiku a flexibilitu. Oslobodzuje od hlboko uložených obáv a navyknutých vzorov, ktoré bránia v snahe objavovať nové cesty a obzory. Pri ňom rozvíjame spontánnosť. Reguluje metabolizmus, čo vedie k vitalite celého organizmu a posilneniu imunitného systému.

 

 

 

Modrý achát pomáha vyjadrovať myšlienky a pocity, prináša pokoj a neutralizuje pocit zlosti.

 

Očista: Pod prúdom čistej vody alebo v miske s kryštálom. Všetky druhy achátu, okrem ohnivého, môžeme nabíjať na priamom slnku.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< marec >>
<< 2020 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


Štatistiky

Online: 6
Celkom: 670083
Mesiac: 23399
Deň: 867