Choď na obsah Choď na menu
 


Dôležité!!!

 Tento článok je potrebné prečítať ako prvý, je súčasne jednou z podmienok užívania stránky. 

Kým sa pustíte do ezoteriky, prečítajte si nasledujúce riadky:

Naozaj a bez výhovoriek. Berte to ako prvú lekciu, ktorú sa musíte v spiritualite naučiť. 

Poďme na to.

Svojho času som napísala článok Ezoterika hrou.  Bolo by výborné, keby ste si ho prečítali. Hovorím v ňom o tom, že ezoterika je hravá, vážna, dôležitá - pre každého znamená niečo iné.  

Ale či už sa považujete za ezoterika alebo človeka inklinujúceho k vede, všetci v sebe nesieme zrniečko spirituality. Je len na nás, ako  s ním naložíme. Tak je to vlastne so všetkým. Máme slobodnú vôľu, nech už robíme čokoľvek.

Pýtate sa, kde je tu nebezpečenstvo? Prečo si musíte prečítať TOTO?

 Nuž, ľudská psychika ešte nie je na takej úrovni, aby sme všetko chápali logicky, to sa ani nedá. Nevieme pochopiť veci medzi nebom a zemou, no vieme ich prežiť, skúsiť, vieme sa s nimi zoznámiť. Niekto viac, iný menej. Hľadáme si vysvetlenia, odmietame všetko, čoho sa bojíme či čomu nerozumieme. Je to prirodzené. Ale súčasne sme zvedaví, nároční, netrpezliví. Och, vražedná kombinácia.

Nechcem polemizovať, nechcem poučovať, chcem vás všetkých či už totálnych nováčikov, pokročilých alebo aj samotných profíkov POPROSIŤ - Nájdite rovnováhu medzi srdcom, rozumom a podvedomím. Hľadajte harmóniu v tom, čo robíte, nenechajte sa unášať niekam, kde to môže byť veľmi zradné. Ezoterika je krásna, nádherná, očarujúca, no súčasne je nebezpečná, hlavne ak sa ňou necháte príliš zotročiť. Spiritualita je ako Siréna. Láka vás do neznáma, ovládne vás a prichádzate o to najdôležitejšie - o seba.

Nechcem tým teraz povedať, že ezoterika je nebezpečná vo tom význame, že na ňu potrebujete zbrojný pas, zákaz ukotvený v Ústave každého štátu, exorcistu a podobné rečičky. Nie, ezoterika vám obohatí život, môže vás spraviť lepším človekom. Môže vám pomôcť rásť, objaviť neobjavené, môže vám pomotať hlavu, môže vás pripraviť o kamarátov... Ona je všetko dokopy. Preto po vás chcem, žiadam a prosím - hľadajte v sebe rovnováhu, neponáhľajte sa hlavou rozbiť múr, nemyslite si, že bez vás nebudú anjeli či spasenie sveta.

Poviem vám jeden krásny príklad. Týka sa peňazí, ale pernatí mi šepocú, že toto by mohlo "zabrať". Poznáte vetu, že peniaze kazia charakter človeka? Nuž, čuduj sa svete, nekazia. Oni ho len dokresľujú. Čím viac ich máme, tým viac sa ukazuje náš charakter - či už mamonára alebo človeka, ktorého moc peňazí nezlomila a je naďalej človekom s rovnou chrbticou. Nuž a tak podobne je to aj so spiritualitou. Ukáže nám, čo z nás môže byť, takpovediac dokreslí náš vnútorný svet. Nie charakter. Niekto na sebe pracuje, ide vpred, iný naopak prepadne fanatizmu. Naše sklony v psychike sa naozaj krásne vykreslia. Všeobecne vzato, neberte to prosím OSOBNE!

Je mi smutno, ak vidím ľudí, ktorí tak veľmi chceli pracovať s ezoterikou, až im z toho "mierne kvapká na karbid". Ak niekto, kto sa roky venoval anjelom, kamienkom, kto študoval roky množstvo kníh odrazu všade vidí Satana. Je mi do plaču, ak vidím ako sa prekračujú hranice - pomyselné hranice toho, čo už s ezoterikou nemá nič spoločné. Veci, nad ktorými zabudnete zavrieť ústa, myšlienky, čo vám spôsobia zimomriavky a hrôzu. A neviete im pomôcť. Nechcem, aby ste tak dopadli, nechcem, aby ste nevedeli nájsť tú zlatú strednú cestu.

Verte čomu chcete, verte v drakov, víly, anjelov, pokojne verte, je to len na vás. To, že ich nevidia či necítia všetci neznamená, že nie sú. Koniec koncov, každý mýtus je vlastne len ešte neoverený fakt. Verte v telekinézu, telepatiu, čakry, aj to všetko je možné, dokonca aj veda to pripúšťa. Verte v dobro, verte v zlo... Podľa mňa peklo a nebo ako také neexistujú, peklo a nebo si nosíme v sebe a vytvárame si ho tu a teraz, pripravujeme si v tom či onom svoju budúcnosť. Nech už sa rozhodnete venovať čomukoľvek, nedovoľte, aby ste to nemali pod kontrolou, aby ste to len žrali. Ezoterika je hlavne hravá, a ak viete ako ju súčasne mať v úcte a zároveň sa s ňou zabaviť,vyhrali ste.

Buďte však VŽDY sami sebou, nenechajte sa zlákať sektami, nech už znejú akokoľvek fajn. Niekedy je menej viac. Verte mi. Svojho času som sa tak hnala za ezoterickým poznaním, že v istých chvíľach som fyzicky videla svet rozmazane, ako na lodi, hádzalo to so mnou sem a tam... Nebolo to nič príjemné, ale zvládla som to, nedovolila som neukotviť sa, nedovolila som si odletieť a už sa nevrátiť. Nie všetko môžem aj zverejniť, veľa vecí je príliš osobných na to, aby som sa s nimi mohla podeliť, ale už som sa stretla so všeličím, aj keď to je podľa mňa len malá vzorka. Tak s dobrým, ako aj tým menej príjemným. Verte svojmu srdcu, verte intuícii, nechajte hovoriť  aj rozum, on občas naozaj vie, kedy zakričať - spamätaj sa!!! Nie všetko je len čierne, nie všetko je biele a nie všetko je také, vlastne ani nechcite vedieť aké...  Mne z toho bolo divne. Smutno, bezmocne. Pocit, že niektorým ľuďom už pomôcť nejde. Modlím sa, aby našli správnu cestu a vrátili sa späť. Aby to biele vyhralo nad čiernym. Aby rozum ukázal, čo je možné a čo je čistý BLUD...

Som liberál. Akceptujem veľa vecí, nechávam osobný priestor a práva každému. No byť liberálom neznamená nemať vlastný názor a dovoliť si zájsť až tam, kde už končí sedliacky rozum a začína čistá paranoja (a iné)... Nedovoľte, aby sa to stalo vám.

Stačí na to tak málo....

Ezoterika hrou...

Ezoterika s liberálnym prístupom a zdravým rozumom. Znie to paradoxne? Nemysliteľne? Blbosť. Mám to vyskúšané sama na sebe. Keby som mohla ako nemôžem napísať niektoré veci, ktoré som novotársky vyskúšala, zažila, boli by ste prekvapení. Veci, ktoré možno ešte nik nevyskúšal, no ja im verím. Ale obohacujú ma a neoberajú o zdravý a hlavne reálny pohľad na svet. Jednoducho dá sa žiť s ezoterikou zakomponovanou v bežnom živote. No nedá sa žiť len v nej. Zošaliete.

A toto po vás chcem.

Dobre porozmýšľajte, kde ste. Na čo máte a čo chcete. KDE chcete byť a KAM chcete ísť. VŽDY hľadajte rovnováhu s nohami na balkóne a s pokojným jazerom v duši pomaly plávajte v jazere spirituality... Neradím vám teoreticky. Radím vám z mojich reálnych skúseností...

Je na vás, čo si z toho vezmete.

Nemôžete ale povedať, že som vás nevarovala.

Je to svet, kde natrafíte naozaj na kadečo.

Tak veľa šťastia.

 

 
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< január >>
<< 2020 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Štatistiky

Online: 15
Celkom: 624027
Mesiac: 22595
Deň: 658