Choď na obsah Choď na menu
 


Pupočná čakra - solar plexus

 3c.png

pupocna.jpegŽivel – oheň

Farba – žltá

Symbol – lotos s desiatimi okvetnými lístkami

Zmyslová funkcia – zrak

 

Umiestnenie - Nad pupkom pod rebrami.

 

Ovplyvňujú ju myšlienky a pocity týkajúce sa týchto oblastí:

- Sila a moc – strach z moci alebo naopak túžba mať väčšiu moc, strach z autorít, posadnutosť mocou a silou.

- Ovládanie – strach z ovládania ostatnými, strach zo straty kontroly, túžba po sebaovládaní, túžba mať kontrolu nad situáciou...

 

Emócie pri bloku

Smútok, starosti, slabé sebavedomie, pocit bezmocnosti, ľútosti a viny, hnev, nerozhodnosť, agresia, nepriateľstvo, podráždenosť, ohováranie iných, prípadne opačný efekt ako je prehnaná starostlivosť, rozdávanie sa, prílišná zodpovednosť a prehnaná svedomitosť, potláčaný hnev a zlosť, pocit zbytočnosti.

 

Následky bloku

Najčastejšie to bývajú choroby pankreasu, pečene, žalúdka či tráviaceho traktu, poruchy sleziny a lymfatického systému.

 

Funkcia

Tretia čakra je spojená s ohňom – teda svetlo, teplo, energia, aktivita, očista duše, naše vnútorné slnko, centrum sily. Je to naše emocionálne centrum – aktívny vzťah k veciam, ľuďom, sympatie, antipatie. Vnímame iných cez ich vibrácie a reagujeme. Sú pre nás príjemné, pozitívne alebo naopak nepríjemné, zlé. Vnímame nebezpečenstvo, vtedy sa čakra stiahne. Ak vnímame pozitívne vibrácie, sme plní svetla a čakra vyžaruje žiaru, ktorá nás obkolesí a vytvára pocit istoty, sebavedomia. Solar plexus je jadrom našich schopností byť súčasťou spoločnosti a schopnosti sa v nej presadiť.

 

Harmónia

Ak je tretia čakra v harmónii, naše pocity sú pozitívne, sršíme optimizmom, vyžarujeme vnútorné svetlo, ktoré pozitívne ovplyvňuje život. Solar plexus umožňuje prúdenie svetla do nášho života – sviežosť, otvorenosť, radosť, spokojnosť so sebou samým, rešpektovanie pocitov iných, schopnosť prijímať životné skúsenosti a poznať ich význam pre náš rozvoj a rast.

 

Disharmónia

Rýchle ovplyvňovanie vecí podľa vlastného názoru, presadzovanie moci a dobývanie, vnútorný nepokoj, ktorý nás ženie presadzovať vlastnú vôľu, pocit nespokojnosti. Nízka sebaúcta, ktorá núti preháňať aktivitu a dokazovanie vlastných kvalít. Dostavuje sa permanentné vnútorné napätie, cítima sa byť stále v strehu. 

 
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< január >>
<< 2020 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Štatistiky

Online: 22
Celkom: 624057
Mesiac: 22605
Deň: 669