Choď na obsah Choď na menu
 


Zvierací totem a čakry

 Keď som voľakedy v začiatkoch práce na sebe študovala čakry a všetko čo s nimi súvisí, natrafila som na článok o zvieracom toteme. Jeho pointou je pomôcť človeku upratať si v sebe a zbaviť sa balastu, prípadne nájsť problémy ukryté v čakrách.

totem.jpgKeď som voľakedy v začiatkoch práce na sebe študovala čakry a všetko čo s nimi súvisí, natrafila som na článok o zvieracom toteme. Jeho pointou je pomôcť človeku upratať si v sebe a zbaviť sa balastu, prípadne nájsť problémy ukryté v čakrách. Ako nováčik v ezoterike som v tom čase na sebe skúšala všetko s čím som sa stretla. No, na jednej strane nie veľmi vhodná metóda, na strane druhej to malo aj svoje výhody. Skrátka som sa do techniky zvieracieho totemu pustila a bol to teda zaujímavý zážitok. Odvtedy som ho robila ešte raz ale vnútorne som cítila, že to nie je ono. Nemala som taký povznášajúci pocit. Vravela som si, že sa k nemu vrátim, keď bude príhodnejšia chvíľa.

Keď som nedávno písala článok o prepólovaní čakier, netušila som, kde sa pri aplikácii teórie do praxe dostanem.

Ráno som si povedala, že je vhodný čas. Čas pre samu seba. Cítila som, že musím so sebou niečo robiť, lebo niektoré moje čakry priam vnútorne volali po tom, že sa niečo deje. Nuž, nakoľko mi nedávno jedna nefalšovaná originálna a veľmi príjemná jasnovidka tak mierne načrtla moje vzrastajúce schopnosti a možnosti, čo ma v budúcnosti môže čakať, povedala som si, že vyskúšam to, čo je v súčasnosti u mňa najzrejmejšie.

Súvisí to práve s čakrami ale nie tými základnými, no čakrami dlaňovými. Momentálne nechcem písať prednášku o tom, koľko čakier má človek, či na dlani je len jedna alebo niekoľko. V podstate ide o to, že už skutočne veľmi dlho cítim (zhruba odkedy som začala pracovať s energiami Koso rays a Kofu) dlaňové povedzme energetické centrá. Jednoducho sa mi otvárajú a zatvárajú alebo zahrievajú a chladnú podľa sama neviem čoho, ale cítim ich. Zo začiatku to bolo čudné a nevedela som čo mám s rukami robiť. Neskôr som skúšala samoliečenie či prenos energie inému človeku (s jeho súhlasom) a bolo „vymaľované“. Heuréka, funguje to. Ako čas plynul, zistila som, že vždy, keď mám v hlave zaujímavú myšlienku, niečo, čo ma môže posunúť vpred alebo stojí za to si to naštudovať, prípadne to môže niekomu pomôcť, moje dlane „horeli“ alebo sa zahrievali. Aj teraz keď píšem tento článok tak v strede dlaní mám ohnisko tepla. Zvykám si na ten pocit, asi by mi už chýbal, naučila som sa vnímať energiu ktorá cez dlane prúdi.

Ak na sebe pracujete, časom zistíte, že ak máte dostatok trpezlivosti a neponáhľate sa vedieť všetko hneď a zaraz, výsledky sa dostavia. Pravdou je, že som nepracovala vedome na tom, aby som zvyšovala svoju energiu v rukách, jednoducho tam bola a rástla sama. No, sama celkom asi nie, nakoľko práca na iných veciach sa určite odrazila aj na mojich dlaniach. Všetko so všetkým súvisí. Dôkaz o tom, že moje energetické dlaňové centrá majú silu som si overila v praxi celkom nečakane.

Sedeli sme s mojou sestrou a kecali o živote. Robila som jej bútľavku a počúvala čo ju trápi, aké má problémy a čo by chcela. Niekde uprostred rozhovoru mi začali dlaňové čakry vyslovene horieť. Vnútorne som cítila, že potrebujem na sestru položiť ruky. Tak som jej povedala, že musím, lebo niečo sa deje. Nespravila som nič viac, než to, že som jej dala ruky na plecia a poprosila anjelov, nech jej pomôžu v ťažkom životnom období. Najskôr sa cítila fajn a potom mi odrazu povedala, že sa jej točí hlava. Na malú chvíľu som sa zľakla. Dala som ruky dole a musela som sa ísť uzemniť pomocou stromu. Ešte nejaký ten čas som to teplo nemohla zastaviť, ale potom sa to dostalo do normy. Vtedy som si veľmi silno uvedomila, že moja energetická sila je teda dosť veľká. No a niekde tam sa k slovu dostala aj vyššie spomínaná jasnovidka, ktorá mi okrem iného oznámila, že práve dlaňami dokážem vycítiť mnoho vecí, problémov, blokov...

A tak sa konečne dostávam k prepólovaniu čakier. Po vnútornom pocite, že sa mi pre isté vonkajšie okolnosti niektoré čakry začali blokovať, dospela som k záveru, že v rámci očisty a liečenia vyskúšam metódu od Trudi Thali.

Najskôr chcem podotknúť, že dávnejšie som pri očiste čakier skôr využívala vizualizáciu, fyzicky som čakry necítila. Teraz som sa rozhodla, že čistenie (prepólovanie) spravím dlaňami, na čo je Trudina metóda úplne vynikajúca, nakoľko sa k tomu využíva pravá ruka.

Voilá, odrazu som čakry začala cítiť aj dlaňami. Niektoré viac, iné menej. Dokázala som si ich „ohmatať“, taký zaujímavý pocit. Aj keď som použila slovo ohmatať, nemyslím to úplne v tom materiálnom zmysle, ako keď ohmatáte hrnček. Je to skôr taká úplne jemná energia, ktorú som na dlaniach cítila. Vedela som identifikovať jej okraje, cítila som teplo, ktoré keď som od čakry odtiahla ruku slablo prípadne sa stratilo. Po prečistení všetkých čakier som sa cítila taká spokojná, vedomá si toho, že určite je ešte čo zlepšovať a že niektoré bloky nejde len tak odstrániť okamžite ale v celku som sa upokojila. Ako to už býva, v hlave zaklopala myšlienka od pernatých a ja som vedela, že teraz je čas na zvierací totem. 

Čo to vlastne je a ako sa robí?

Ide o spoznanie seba samého, o hľadanie blokov v čakrách pomocou zvieracích pomocníkov – zvierat.

Postup:

Môžete si k tomu pustiť hudbu na aktiváciu čakier, alebo to skúsiť v pokoji a tichu, je to na vás. Osobne potrebujem hudbu, ktorá mi pomáha aktivovať čakry, hudba má na mňa dosť obrovský vplyv, tak prečo ju nevyužiť?

No a potom na malú chvíľu (alebo ako to potrebujete) sa uvoľnite, relaxujte, skúste sa vnútorne nastaviť na pohľad do vnútra samých seba. Ideálne je, ak ste vizuálny typ, v opačnom prípade sa musíte spoľahnúť na intuíciu.

Budovanie totemu sa začína od základnej  - koreňovej čakry a postupuje do tej poslednej – korunnej. Pristavíte sa pri každej z nich a necháte svoju myseľ (nie riadený rozum) blúdiť v miestach, kde sa nachádza čakra. Všímajte si aké je tam prostredie, kde sa nachádzate, sledujete všetko okolo seba a hľadajte, ktoré zviera sa tam zjaví. Naozaj je dôležité nechať to na vnútorný ničím neriadený zrak, nesnažte sa vedome si to zviera predstaviť. Potom to nie je o tom, čo sa tam naozaj nachádza, ale čo tam mať chcete. Úprimne, nie je to jednoduché, aspoň tie moje úplne začiatky o tom svedčia. Buď som čakry zvieratkami zaplnila rýchlo alebo som ich tam nájsť nevedela. Ale napriek všetkému mi prvotné pokusy mnoho ukázali a aj teraz po čase majú v prepojení na ostatné veci svoj zmysel.

Týmto spôsobom prechádzate od jednej čakry k druhej až po poslednú. Môže sa vám stať, že zviera sa neukáže, nerobte si z toho ťažkú hlavu. Na toteme treba pracovať a on sa postupne zaplní. Môžete tiež natrafiť na zviera, ktoré bude nepriateľské. To pre vás znamená, že s danou čakrou niečo nie je v poriadku a urgentne to chce riešenie problému. 

Moje úplne prvé zviera, ktoré som v toteme objavila a ktoré sa mi zjavilo bol pes. Bol v koreňovej čakre. Potom som našla hada a ďalšie zvieratá si už fakt nepamätám. Mám pocit, že som sa potom snažila až príliš, aby som mala všetky zvieratká „doma“. Nesiľte to, nemá to fakt zmysel.

Pointou je vracať sa k už objaveným zvieratám každý jeden deň a komunikovať s nimi. Sú to v podstate vaše  - naše šamanské zvieratá, sprievodcovia, ktorí nám pomáhajú, ukazujú problémy, môžeme sa inšpirovať silnými stránkami daného zvieraťa alebo uvažovať o jeho negatívnych. Spájať, prečo je v tej ktorej čakre... Takže veľmi pekná a celkom dlhodobá sebareflexia.

Nuž, dnes som našla som vnútorný zvierací totem. Viete, ono nemusí ísť vždy o zvieratá, ktoré poznáme, pokojne sa vám tam môže zjaviť čokoľvek...

Keď som začínala koreňovou čakrou, prostredie sa nezmenilo. Tak ako aj posledné dva razy, aj teraz som sa našla na lúke vedľa kríka. Prvýkrát a myslím, že aj druhý som tam mala psa. Dnes neprišiel. Mihalo sa toho okolo mňa veľa, ale pokúsila som sa sústrediť a trpezlivo počkať na to, čo sa objaví. O malú chvíľu bol tam – medveď. Krásny, priateľský a plný lásky. Celkovo som dnes mala to šťastie, že zvieratá na mňa neboli nahnevané. Naopak, bol to taký malinkatý uragán lásky.

Zmena nastala od druhej čakry. Predtým som bola v lese, v prítmí, plno lístia, rokliny a had. Ja veľmi hadov nemusím a keď som ho tam mala, znamenalo to, že s danou čakrou treba niečo robiť. Či už chtiac alebo nechtiac, zmeny nastali v každej jednej. Dnes som sa našla na mieste, ktoré som poznala z dračieho tarotu. Našla som eso pohárov. Chvíľu som sa snažila vedome sa odtiaľ dostať, moje reálne videnie mi našepkávalo, že by som nemala byť na mieste, ktoré zobrazuje karta. Ale to neriadené vo mne sa nedalo vychýliť zo svojho smeru a tvrdohlavo ma nechávalo tam. Tak som sa poobzerala a čakala. Zviera neprichádzalo. Nemohlo. Bolo to totiž dračie vajce. Chvíľu som pri ňom sedela, potom ho objala celá šťastná. Nepoznám dôvod mojich pocitov. Jednoducho tam boli. A nastal zrod – mala som malého dráčika. Putovanie vyššie znamenalo aj stúpanie k oblohe.

Tretia čakra – ohnivý kruh a obrovská dračica. Zarazilo ma, že mám v dvoch čakrách po sebe zviera z toho istého druhu. Vedela som, cítila som, že vnútorný zrak, intuícia a nejaký podvedomý inštinkt ma vedú správnym smerom. Bola som na svojej vnútornej ceste zvieracími pomocníkmi.

Štvrtá čakra – moja tajná miestnosť, ktorú som pri prepólovaní musela poriadne prevetrať, lebo som tam našla dosť staré bloky, ktoré ma ťažili. Zbavila som sa ich. Takže pri toteme som ani nemohla dôjsť nikam inam ako do mojej tajnej komnaty. Zvedavo som čakala, ktoré zvieratko nájdem tam. A opäť obrovské prekvapenie. Najskôr prišla víla. Skoro som „astrálne“ odpadla. Netušila som, že víly môžu byť v zvieracom toteme. Ale koniec koncov, netreba sa držať nejakých vopred stanovených pravidiel. Keď sa tam zjavila, tak tam byť má. A po nej ďalšia moja stará známa, pri ktorej mi prišlo ľúto mnoho vecí. Zviera však nakoniec doletelo. Sova. Nebudem popisovať všetky detaily, ale práve v tejto čakre sa pomocou víl, mojej maličkosti a sovy vytvorila dúha. Nádherná, zaplnila postupne všetky čakry smerom nadol a prešla aj do tých, kam som ešte len šla. Vlastne sa stala akousi bránou ďalej.

Piata čakra. V mojom prípade len poschodie vyššie. Kamenná veža vysoko prevysoko, prekrásny pohľad, dúha okolo, kopec bielych mráčikov. Kútikom oka som zachytávala akési pierka. V diaľke malá bodka, ktorá sa zväčšovala a totemové zviera v hrdelnej čakre  - orol.

Šiesta čakra – veža nad vežou – a môj starý známy – pes. Presťahoval sa nahor. Och, bola som rada, že sa nestratil úplne.

Siedma čakra – kupola a okolo mňa samé hviezdy, akoby som bola vo vesmíre. A na kupole ja a labuť. Hm. Akosi veľa okrídlencov mám. Ale to je v poriadku. Teraz sú to tie pravé zvieratá, ktoré mi majú pomôcť. Labuť (aj keď občas mi prišla ako keby bola krížená s husou) vďaka svojmu krásnemu dlhému krku spravila niečo ako anténu a ja som už len sledovala, ako cez ňu a tak vlastne aj do mňa až dole po jadro matičky Gaye prúdi strieborná vlna svetla. Moje totemové zvieratká sa po jej dotyku začali trblietať a ja mám teraz farebnú striebristú dúhu a prepojenie medzi tým dole a tým hore.

Všetko má svoj čas a svoju príčinu. Občas, hlavne ak ide o negatívne skúsenosti, nechápeme, čo také sme spravili, že to musíme zažívať. Odhliadnuc od životných lekcií, aj náš postup a napredovanie má svoj čas a okolnosti sú málokedy len čistým zhlukom náhod. Skrátka, môj totem taký, s ktorým sa dá aj ďalej pracovať som nemohla postaviť skôr. Ale už je a teraz je na mne, či sa k zvieratám budem vracať, komunikovať s nimi alebo na ne zabudnem. Dúfam, že to prvé.

Pretože nech sa na zvierací totem budete pozerať akokoľvek, v podstate je to psychologická pomôcka ako si v sebe spraviť poriadok. Ak sa vám nechce chodiť a platiť za dobrého psychoterapeuta, môžete to skúsiť. Aj keď som sa niekde na internete dočítala, že najlepšie výsledky pomocou zvieracieho totemu dosiahnete vtedy, ak vás vedie skúsený terapeut alebo šaman. Ale napriek tomu si myslím, že aj vlastnými silami a vďaka kreativite, intuícii a vnútornému vedeniu si dokážete svojim spôsobom pomôcť aj sami. Stačí len chcieť.

Veľa šťastia na cestách vlastným vnútrom. Nech sa tam stretnete s tými, ktorí vám môžu pomôcť. 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< október >>
<< 2019 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      


Štatistiky

Online: 9
Celkom: 555962
Mesiac: 19442
Deň: 702