Choď na obsah Choď na menu
 


Prvý deň v roku 2015

Tak ako ste ho začali? Máte nové predsavzatia? Alebo ste zrevidovali tie minuloročné? Každý jeden rok si vravím, že všetko bude lepšie, láskavejšie, pohodovejšie. Každý rok sa neviem rozhodnúť, či prvý deň v roku mám alebo nemám v obľube. Akosi na jednej strane ostáva vo mne to ľudové – Ako na Nový rok, tak po celý rok, na strane druhej si hovorím, že na tom nezáleží, deň ako každý iný.

Tak ako ste ho začali? Máte nové predsavzatia? Alebo ste zrevidovali tie minuloročné? Každý jeden rok si vravím, že všetko bude lepšie, láskavejšie, pohodovejšie. Každý rok sa neviem rozhodnúť, či prvý deň v roku mám alebo nemám v obľube. Akosi na jednej strane ostáva vo mne to ľudové – Ako na Nový rok, tak po celý rok, na strane druhej si hovorím, že na tom nezáleží, deň ako každý iný.

Napriek tomu, že ho chcem spraviť dňom obyčajným, predsa len obyčajný nie je. Možno nie je magický, ale je prvý. A to, čo je prvé, na nás zanechá najsilnejšiu stopu.

Môj prvý deň v roku 2015 nezačal najlepšie. Empatia búšila na solar ako trafená ešte tesne pred polnocou, to čo som potrebovala  neprišlo, to čo som nechcela sa mi dostalo plným priehrštím. Polnočný telefonát, kedy som cítila, že čosi nie je v poriadku. Dešifrovanie toho pocitu sa ukázalo skoro ráno a šokujúci budíček ma ovplyvnil na celý tento deň a sama neviem, aké dôsledky to bude mať. Ostala viera, že ešte nie, nie teraz...

Cítim podporu anjelov. Cítim ich krídla, lebo presne vedia, čo mi mali ordinovať v tento deň, aby som ho zvládla. Aby som nezabudla, že veci, čo sa týkajú nás majú vždy tú najväčšiu váhu.  Že slová o pozitivite platia na každého, aj na mňa. Že nie som sama a keď to naozaj potrebujem, dostanem to, čo je pre mňa v tej chvíli najviac potrebné. Som trocha zarazená, lebo som si myslela, že by som mala dostať niečo iné, čo sa mi ale nedostalo, nevadí... Maličkosti, z ktorých sa skladá svet. Dostala som ich celkom peknú kôpku. No nie podľa môjho výberu, ale napriek tomu boli zlaté. Ďakujem za ne.

Ďakujem za roztomilé fotky nezištnej lásky tvora k človeku, za dar podpory v správnom načasovaní. Aj za to, že až dnes som pochopila všetky tie silvestrovské znamenia anjelov, čo sa ku mne dostávali a ja som nechápala, prečo je to furt o tej samote... Teraz už rozumiem. (Neuveríte, ale práve počujem slová piesne od HEX – Keď sme sami... )

Hm. Dnes kamarátka zrevidovala svoj život a skonštatovala, že jej údelom je prevádzať ľudí za ruku v čase, keď to najviac potrebujú a potom ich nechať ísť. Veľmi jasne som rozumela tomu, o čom vravela. Tento pocit mi nie je neznámy. Naopak, je mi dôverne známy. A tak keď sa ma opýtala, že kto podá ruku jej, keď bude najťažšie, odpoveď som poznala. Je to vec vnútornej sily. Chvíľu som potom  uvažovala, čo z toho platí tento rok pre mňa. Komu som pomohla natoľko, že ho budem musieť nechať ísť? Alebo jednoducho už len uplynul jeho čas v mojom živote... Hlavou mi prebehli myšlienky na všetkých tých, čo tohto roku nemali Vianoce o láske a pohode a šťastí, ale o bolesti, smútku a strate. Tých ľudí, ktorých poznám osobne a inak ako depresívne tieto Vianoce a Nový rok neviem pomenovať. Verte mi, koncentrácia odchodov ľudí v tomto období bola rekordná a hádam sa to už skončilo. Už naozaj nie. Mám na mysli aj tie úplne definitívne odchody – znovunarodenia. Na jednej strane rozumiem transcendentálnemu významu istých hrubých čiar, na strane druhej na tú bolesť nie sme pripravení asi nikdy.

Nuž, každá skúsenosť nás niekam posúva, nás, deti stratenej generácie, takže niečo naozaj pozitívne. Včera som počula už tak opočúvanú pieseň, no napriek tomu mi jej slová zneli inak ako obyčajne.

Tri slová, obyčajné slová: Nie si sám.

Tri slová – Jednoduché slová nesieme k vám.

Tri slová – obyčajné slová.

Netreba k nim drahý rám.

Vrav ich zas a znova

a hneď sa smútok schová,

vyslov tie tri slová: Nie si sám.

 

Spravme si svet z vľúdnych slov a viet,

z láskavých činov.

Dajme piesne znieť a keď skončí hneď

pokračujme inou.

 

Pod nohami máme zem a nebo nad hlavou

A keď nevieš kadiaľ ísť a padáš únavou

vyslov ...

 

Prajem vám všetkým aby ste v roku 2015 pamätali, že nech sa deje čokoľvek, nie ste sami. Máte pri sebe anjelov, ktorí dozrú na to, aby ste sami neboli. A že aj tá samota je nakoniec možno len dobrým spoločníkom.

Poprajem vám do Nového roka 2015 to, čo mi priala moja kamarátka. Príde mi to najviac výstižné.

Nech všetko zlé opustí vás ešte v tomto roku.

Nech niekto blízky je vždy po vašom boku.

Nech v Novom roku zdravie, šťastie, láska a úspech sú vaši kamaráti.

Nech všetko zlé sa od vás odvráti...

 

S láskou a svetlom praje Haniel. 

 
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< január >>
<< 2020 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Štatistiky

Online: 5
Celkom: 623561
Mesiac: 22583
Deň: 700