Choď na obsah Choď na menu
 


Keď ľudia odchádzajú...

Dnes som sa ráno zobudila na to, že nebo plače. V hlave som mala myšlienku, výborne, tak tá Luna v Levovi a od dnes v nepriaznivom aspekte s Marsom až do pondelka, ktorý nám bude dosť dlho strašiť v Škorpiónovi sa prejavil už aj v nálade matky Gay. Zajtra bude spln a to bude pánečku nakladačka. Ešte takej rozospatej mi v hlave nabehla karmalógia a prepočítala som si dnešný dátum. Len som prevrátila očami. Myslím, že tento rok je ťažký celý, bez ohľadu na to, v ktorý deň sa zobudíme. Akurát sa nám trocha inak „zafarbí“.

images--1-.jpgDnes som sa ráno zobudila na to, že nebo plače. V hlave som mala myšlienku, výborne, tak tá Luna v Levovi a od dnes v nepriaznivom aspekte s Marsom až do pondelka, ktorý nám bude dosť dlho strašiť v Škorpiónovi sa prejavil už aj v nálade matky Gay. Zajtra bude spln a to bude pánečku nakladačka. Ešte takej rozospatej mi v hlave nabehla karmalógia a prepočítala som si dnešný dátum. Len som prevrátila očami. Myslím, že tento rok je ťažký celý, bez ohľadu na to, v ktorý deň sa zobudíme. Akurát sa nám trocha inak „zafarbí“. Číselné vibrácie, ktoré nám v tomto ťažkom februári dávali primárne aj nádej na šťastie, teda nejaký ten záchranný pás, od marca nebude. Ale do konca februára sa ho treba poriadne držať. Planetárne vplyvy a číselné vibrácie dnešný deň robia naozaj dosť zaujímavým. Karmy sa dnes vytešujú, lebo sa ich stretlo celkom pekné množstvo, čosi kdesi na poniektorých číha, iných trafí rovno medzi oči a nebude to práve najkrajšie. Ale možno to šťastíčko predsa len sadne aj na nás, čo celý rok fičíme v karmickom kanále a nič „svetoborné“ sa nepritrafí. Okrem toho, že nám viac zafunguje empatia, mnohí konečne dokončia čo dokončiť chceli, aj keď by pri tom mali niekoho vyhodiť z domu. Bude to chcieť veľa energie, vytrvalosti a niekto príde na to, čo to znamená dedičnosť. Dúfam, že globálne dnes akýkoľvek „IZMUS“ dá pokoj a nikde nič nevybuchne, nikto nevyskočí z okna, muž neprihluší ženu a žena nedostane hysterický záchvat.

Nuž čo, povedala som si. Čo má prísť to príde, náhody neexistujú. Ešte sa mi nechcelo vstávať, tak som si pustila môj playlist na také ranné driemkanie. Do mojich uší sa rinuli tóny piesne Je Suis Malade od Lary Fabian. Asociácie začali pracovať. Moja myseľ sa preniesla istý čas dozadu a spomenula som si na mladého muža, ktorého som poznala veľmi krátko, bol to taký správne trafený, uletený mladík, s ktorým sa veľmi dobre komunikovalo. Bol vtipný, pohotový, zamilovaný. Nás dvoch spájala láska k niekomu, kto mal rád nás oboch. Každý z nás sme ľúbili veľkú malú slovenskú Francúzsku svojim spôsobom. On ako muž, ja ako sestra. Bohužiaľ, táto láska mala tragický koniec. Mladý muž nás opustil vo veľmi mladom veku. Dopravnú nehodu neprežil. Zložilo nás to obe. Mňa dvojnásobne, pretože som v tej chvíli strácala naraz dvoch ľudí. Videla som to uzatvorenie, s ktorým som nemohla pohnúť, cítila som tú bolesť, ktorú som nevedela poslať preč. V tom čase som s ním viedla dlhé monológy a plakala nad tým, prečo je osud taký krutý, prečo nedoprial dvom ľuďom lásku, o ktorej som vedela, že síce bola náročná, ťažká, čakalo ju mnoho nástrah a bolestí, ale bola ÚŽASNÁ! Nestihli si ju ani poriadne užiť. Nestihli absolútne nič, okrem trápenia, ktoré sa nestihlo ani poriadne vstrebať a už nebolo čo riešiť. Hnevala som sa, ale postupne som sa musela zmieriť, že jednoducho to už inak nebude. Že na nebi je nový anjel a vedela som, kde je, pri kom je a cítila som, aký je z toho sám nešťastný. Postupom času som ho prestala vnímať, skoro som na neho zabudla. Skoro. Spomínanú pieseň som počula už naozaj mnohokrát, no akosi tie asociácie nechodili. Dnes ma prepadli plnou silou. Je mi to jasné, Luna, Mars a Škorpión. Vzhľadom k môjmu tranzitu sa ani nedivím, že to prišlo dnes. Dnes, keď karma bije na poplach. A bude biť takto silno ešte pár dobrých dní.

Nebo neplakalo samé. Plakala som s ním. Plakala som a vlastne ani neviem prečo. Je to už naozaj dávno, ale ja som opäť precítila jeho energiu. Zasiahla ma a otvorili sa tie dvere, ktoré Mars v Škorpiónovi bude otvárať, hoci u každého inak. U mňa sa zrejme otvorila brána niekam k iným dušiam, lebo potom som už plakala nad všetkými energiami tých, ktorí z môjho života odišli. Odrazu boli pri mne. Môj spolužiak, ktorý umrel tesne predtým, než sa mal oženiť. Bolo to moje zlatíčko, kamarát do dažďa... Sedávali sme na schodoch a prekecali hodiny, bol to môj poradca, keď som chcela vedieť názor opačného pohlavia na moje boliestky. Rovnako som pred sebou videla chlapca, s ktorým som si rozumela v časoch mojej strednej. Umrel, keď som mala 17. Odišiel a nechal ma tu, nechal ma bez toho, aby sme sa udobrili. Do dnešného dňa som sa s tým celkom nevyrovnala. Občas na neho ešte hučím, ale on tvrdohlavo odmieta odpovedať. Chvíľami ho ale cítim, vnímam, je pri mne a snaží sa ma upokojiť. Lenže ja chcem odpovede a tie neprichádzajú. Dnes ráno som precítila tri rôzne energie od troch ľudí na ktorých mi záležalo a ktorí odišli z môjho života dávno, no predsa tak skoro. Tak skoro... Plakať s nebom je občas dobré.

Zapáliť sviečku za tými, ktorých sme mali v živote radi a ktorých už očami neuvidíme, len ich môžeme cítiť v svojom srdci, to môžeme naozaj kedykoľvek. Zapaľujem ju. Jednu za všetkých tých troch mužov, ktorí mi do života priniesli kúsok seba. Ktorí chýbajú svojim blízkym a na ktorých spomína asi naozaj dosť ľudí. Tí, ktorí ich milovali. Jednu za všetkých a tri za každého. Dnes, 21...

Ľudia z nášho života odchádzajú. Musia, splnia si svoju úlohu a idú ďalej. Už nás viac asi nemajú čo naučiť a my im už nemáme čo ponúknuť tiež. Kruh sa uzavrel. Niektorí odídu definitívne do večnosti, so sebou si vezmú len svoju dušu. Iní odídu do iného mesta, alebo jednoducho len od vás... V tomto roku bude odchodov asi naozaj požehnane. Odídu tí, ktorí nám bránia v rozlete, odídu tí, ktorí už nemajú v našom živote čo hľadať, odídeme my, lebo zrejme bude čas. Áno, odišli dušičky s krásnymi energiami, poďakovali za pomoc a ja ďakujem im. Finito, vybavené. Nech už sa tie duše nachádzajú kdekoľvek, nech je im tam dobre.

Ak ste v lone Univerza, prosím, občas ma objímte, doprajte mi, nech sa aspoň takto s vami môžem podeliť o to, čo ma bolí a trápi a čo ma naopak napĺňa radosťou.

Ak ste ešte na matke Zemi a skrátka už sa vzájomne v živote nepotrebujeme, nuž, majte krásny život. Nech spoločné skúsenosti a odovzdané vedomosti rastú a pomôžu vám ísť vo svojom živote ďalej.

S niektorými by som možno ešte občas rada prehodila slovo. Spomínam na tie babské jazdy, ktoré boli, ale už nebudú. Na zmrzlinu a laptop v ruksaku.

S inými sa už stretnúť nechcem, nechcem ani žiaden iný kontakt. Neviem prečo, ale skrátka, tak to cítim. Majú svoju cestu a prajem im nech idú tým správnym smerom a majú úžasný život. A ja mám zas tú svoju, ktorou chcem ísť bez nich. S nimi by to nebolo ono...

Nuž, tak je to, keď z nášho života odchádzajú ľudia. Či už sa nám to páči alebo nie, či nás to bolí alebo nie. Ale všetko sa deje pre nejakú príčinu. Niekto opustí nás, iných opustíme my. A niekto skrátka ani nevie, možno nechce vedieť, koho vo vojom živote stretol a nechá si to dobré prekĺznuť pomedzi prsty...

Nikdy sa nevracaj do minulosti, pretože to len zabíja tvoj drahocenný čas.

Príbehy sa neopakujú, ľudia sa nemenia.

Nikdy na nikoho nečakaj.

Nestoj na mieste...

Choď vpred, neobzeraj sa.

Ľudia, ktorí sú ti súdení ťa doženú alebo budú kráčať s tebou rovnakým smerom celý tvoj život.

Nechaj ľudí odísť...

Ak sa vrátia, patria k tebe, ak nie, nikdy nepatrili.

P.S. Na margo celého, práve mi prišla spätná väzba od niekoho, komu som dala malinkatú karmalogickú radu. Stálo v nej (spätnej väzbe), že som mala pravdu a niekto z jej života asi odíde. Hm, náhoda? Ach jaj, Ľ....a. Verte mi, nie je jednoduché to vidieť a vedieť, že som mala pravdu. Často by som ju mať nechcela. Radšej by som bola, keby to bolo viac o tých srdiečkach ako o tých odchodoch... Moja Luna a Venuša sú postavené tak, že som nenapraviteľná romantička. Ale čo už. Veľa šťastia a veľa síl prajem. V tomto roku to budeme potrebovať naozaj mnohí.

Na záver už len jedno jediné. Prianie. Dnes naozaj jednoduché. Prajem vám výbornú slepačiu polievku pre dušu...

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< január >>
<< 2020 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Štatistiky

Online: 5
Celkom: 624039
Mesiac: 22595
Deň: 659