Choď na obsah Choď na menu
 


Humanizmus, altruizmus či úmyselná krátkozrakosť?

Na tému horúcejšiu než je tohtoročné horúce počasie  - migranti, som vôbec neplánovala písať článok na stránku o osobných spirituálnych zážitkoch. Na stránke, ktorá je akýmsi ezoterickým blogom. Ale koniec koncov, prečo nie aj táto téma, zvlášť, keď sa v nej skloňuje humanizmus, altruizmus, solidarita a iné prekrásne superlatíva.

Na tému horúcejšiu než je tohtoročné horúce počasie  - migranti, som vôbec neplánovala písať článok na stránku o osobných spirituálnych zážitkoch. Na stránke, ktorá je akýmsi ezoterickým blogom. Ale koniec koncov, prečo nie aj táto téma, zvlášť, keď sa v nej skloňuje humanizmus, altruizmus, solidarita a iné prekrásne superlatíva.

Poslednou kvapkou k tomuto rozhodnutiu bol článok, kde dve Slovenky (samozrejme už medializované) sa rozhodli, že poskytnú vlastný domov utečencom.

 No, čo Vám poviem. Ostala som bez slov.

Berme to takto. Vo všeobecnosti k téme migrantov – áno, je potrebné pomáhať, byť solidárnym, je potrebné byť ľudským a úžasným, sladkým a hlavne sprostým. Lebo inak si to celé neviem vysvetliť. Videla som veľa videí, čítala mnoho článkov, reakcií ľudí, vyjadrení politikov, osobných skúseností ľudí, ktorí sa s touto otázkou a hlavne realitou stretli a ŽASNEM!!!

Na vysokej škole sme mali jedného profesora sociológa, ktorý nám okrem iného (cca 4 roky dozadu) vysvetlil, že tretej svetovej vojny v tom klasickom ponímaní sa nemáme báť. Vraj to nebude potrebné, lebo iné vierovyznanie nás vyhladí veľmi jednoducho. Populačnou bombou. Dal nám vtedy čísla krivky pôrodnosti, ukázal, ako klesá populácia u nás – v Európe a ako rastie v tom počernejšom „inom“ svete. Teraz s odstupom tých štyroch rokov som to pochopila ÚPLNE. Vtedy to bolo len AHA – tak toto sa môže stať, ale ešte sa nedeje, možno ani tak skoro diať nebude. OMYL...

Učili nás, že Európa a jej kultúra je postavená na troch pilieroch. Z nich vychádza všetko...

  1. Antická filozofia
  2. Rímske právo
  3. Kresťanstvo

Ukážte mi, kde v týchto troch bodoch sa nachádza Islám, mešita, neúcta k ženám... Učili nás, že správna pomoc je tá, ktorá smeruje k svojpomoci. Že nielen solidarita, ale hlavne subsidiarita je tá potrebná. Inými slovami, človeče, v prvom rade si pomôž sám a ak to nezvládneš, tak potom žiadaj o pomoc svoju rodinu, potom vyššiu inštitúciu a nakoniec ti možno pomôže štát. Aj na tomto princípe funguje náš slovenský (európsky) sociálny systém. Nie je dokonalý, je deravý ako ementál, ale je. Kde je pomoc k svojpomoci imigrantom? Prečo pre nich platí len solidarita, pomoc za každú cenu nehľadiac na výdavky, prečo dostali prednosť pred tými obyvateľmi štátu, ktorí si tú pomoc zaslúžia v prvom rade? KDE?

V rámci náboženstva a viery sa viedli vojny. Dlhosiahle, do dnešného dňa nevyriešené, nezmieriteľné, jednoducho, meno Boha, Alaha, Mohameda, Manitua a tak ďalej bolo a je stále zneužívané. Niekto tomu verí úplne celým srdcom, že len tá jeho viera je najsprávnejšia, verí a je pre to ochotný fanaticky urobiť čokoľvek. Odsudzujeme vrahov, ktorí vraždili ľudí v mene Biblie a v mene Ježiša a hlasov v hlave ale na druhej strane vyzývame obyvateľov, aby poskytli solidaritu, pomoc a lásku ľuďom, ktorí nie sú kresťania, nechápu naše princípy a nebudú sa prispôsobovať, ktorí v mene ich Boha spáchali a možno spáchajú viac svätých vrážd než masový vrah. Lebo oni majú svoju vieru. Nekompromisnú. To nie je kresťanstvo a pomoc každému... A to už nehovorím o tom, že nám dosť škodí aj ten úplne trápny, neprirodzený a účelový celibát kňazov istej našej najrozšírenejšej vetvy katolicizmu. Kde potom vznikajú úchylky, pedofília, homosexualita, plienky v podkroví. Ale to je zas iná téma... Česť výnimkám, ale v tomto prípade je namieste paušalizovať, lebo práve princíp je chorý.

Nezastávam sa žiadneho VRAHA, nie, naopak, je to príšerné a je potrebné to sankcionovať. Ale nemôžeme mať tisíc metrov a každý bude merať inak.

Istá veľmoc, čo sa pasuje do úlohy svetového policajta a ktorú vraj Boh žehná pred každým vojnovým útokom a zásahom do integrity iného štátu tu skrátka s vysokou asistenciou niektorých silnejších európskych štátov pod zámienkou pomoci (KLAM), demokracie (KLAM) a ľudských slobôd (UTRHNUTÝCH Z REŤAZE) vedie vlastné ťaženie za mocou, vplyvom, bohatstvom. Prečo nejdú pomáhať, riešiť slobodu, demokraciu tam, kde vládne skutočný teror, diktatúra – ale kde je krajina chudobná na nerastné zdroje? Odpoveď je v otázke. Lebo nie je dôvod, NEOPLATÍ SA! Keby sa zázračne niečo našlo, zdroj ropy, napríklad, to by ste videli tú pseudosolidaritu. Pseudopomoc. Nech mi odpustí ten, čo mu hovoria BOH, ale chudák by mal plný diár požehnávania...

A tam vzniká problém, ktorého dôsledok MY máme niesť. Niekto skrátka príde, rozvráti, lebo z toho plynú dobré zisky v zbrojárskom priemysle, v rôznych „budovateľských“ spoločnostiach, a tak ďalej... Ruka ruku myje a je to pekne pospájané. A dôsledky? Tak, to už nie je podstatné, s tým nech sa trápi kto chce – najlepšie Európa. Pretože takto sa vlastne jednou ranou vyriešia dva problémy. Prvý je hrať sa na chrumkavého a humanistického a solidárneho a zbaviť sa dôsledkov konania(bez ohľadu na to, že nastúpila strata pamäti, že kto toto celé spôsobil) a druhý problém – ako ovládnuť konkurenciu, v tomto prípade európsky trh KOMPLETNE, zničiť všetko, čo by mohlo stáť v ceste... No čo vám poviem, veľmi elegantné riešenie.

Krátkozrakosť sa naozaj neoplatí. Som síce zástanca teórie TU a TERAZ, ale v ponímaní, že tu a teraz treba použiť zdravý sedliacky rozum a myslieť na to, kde a s kým a ako bude vyrastať naša ďalšia generácia.

Aktivisti podľa môjho názoru chcú „pomáhať“, lebo z toho majú zisk. Politici „chcú“ alebo „musia“, lebo sú nenažratí, vydieraní alebo servilní.

CHARITA sa začína (už predlho) stávať najlukratívnejším zdrojom príjmov a ohlupovania ľudí apelujúc na ich dobré srdce. A že sa im to darí...

Takže áno, pomôžme chudobným, deťom, matkám v tomto štáte, potom poskytneme azyl ľuďom, chudobným, matkám, deťom, ktoré potrebujú prežiť – doslova.

 

Neviem ako vy, ale ja hovorím NIE!

Nechcem pomáhať ekonomickému migrantovi, ktorí vlastne nie je utečenec. Nie je, on neutiekol, aby si chránil holý život a príde tu plný sily a s presvedčením, ako si zariadi vlastný gang a ako prísť k prachom bez práce. Nebudem pomáhať nikomu, kto zneužíva naivitu a kresťanský princíp na to, aby nás jednoducho zničil.

Viete, ak mi niekto povie, že preháňam, že ľudia to vidia zle, ako istá pani europoslankyňa, ktorá ovláda akurát tak ctrl c a ctrl v, nech ide príkladom a nasťahuje si ich k sebe, tak ako to chcú spraviť tie dve Slovenky... Chudery. Rada by som ako karmalóg videla ich dátum narodenia. Lebo toto nie je normálne... Tam to musí byť tak izolované ... Uf. Jedine, že sú to dobré herečky a biznis je biznis. Neviem. Naozaj nie. Nech už to robia z akýchkoľvek PRAVDIVÝCH vnútorných pohnútok,  vonkajšie prezentovanie mi príde naivné, krátkozraké, zblbnuté a herecké... Ale – nech skúsia. No najskôr nech sa odsťahujú niekam do divočiny, kde široko ďaleko nebudú mať susedov, lebo osobne si neviem predstaviť, že by niektorý môj sused či suseda sa rozhodne a ja sa ráno budem stretávať s človekom, o ktorom silne pochybujem, že je UTEČENEC a určite potrebuje našu pomoc... Aj keď nosím okuliare na čítanie, slepá ešte nie som.

Som však zhnusená z toho, AKO sú hlasy, výkriky a názory ľudí pre tých HORE NA POLITICKÝCH NEBESIACH nepodstatné.  Nepodstatné, keď široká verejnosť bije na poplach, keď sa  u ľudí prebúdza zdravý pud sebazáchovy. Keď kresťania, ktorí FAKT majú v sdciach zakódovanú POMOC BLÍŽNEMU svojmu inštinktívne chápu, že sa po nás nechce pomoc srnke ale predátorovi. Teraz je pekne vidieť, čo znamenajú obyvatelia – nič, sú to len hlasy raz za čas, je to plebs... Viď referendum Gabčíkovo.

Z pohľadu karmalógie je jasné, že toto je len začiatok a ak sa to nezastaví (čo sa asi nezastaví), tak budúci rok to bude o niečom inom. Ale potom sa nečudujme. Ničomu.

Som bezmocná.

A vy?

Chcem pomôcť, ale chcem pomôcť tak, aby to malo zmysel. Nehrám sa na altruistu, lebo potom budem vyzerať ako svätá, nepotrebujem mať imidž humanistu. Snažím sa nemať mozog vymytý a občas si aj tie zbierky preklepnem. Neverím na 100%  charitu... Nedá sa.

Pomáham tak, ako viem. Tam, kde vidím zmysel.

Pomáhať by sme mali. ÁNO, veľké a niekoľkonásobné áno!!! Pomáhajme, prosím, naozaj pomáhajme.

Matkám s malými deťmi, sexuálne zneužívaným deťom, bezdomovcom, ktorí tam nie sú vlastnou vinou, hendikepovaným ľuďom, pomôžme všade tam, kde AKÁKOĽVEK naša pomoc v akejkoľvek forme má ZMYSEL!

Zmysel pomôcť ekonomickým migrantom nemá. Prepáčte, osobne ju tam nevidím a nevidí ju tam vysoké percento Slovákov, Čechov... Len tí, čo o tom môžu rozhodnúť, čo to môžu ovplyvniť a mali by v prvom rade chrániť záujmy obyvateľov suverénneho štátu (ak sa teda o štáte ešte dá hovoriť), tak tí zázračne a (ne)čakane oslepli, ohluchli, stratili zdravý rozum, ľudovo povedané – osprosteli (najhoršie je, že oni presne vedia, prečo treba osprostieť).  

A nebezpečenstvo tu je, lebo sa snažia, aby sme boli úplní blbci aj my.

Nechcem byť idiot, ale som bezmocná... Zatiaľ.

V jednote je sila... Nájde sa riešenie, ako toto celé zastaviť? Nájde sa zázračný lekár, ktorý vylieči „vládnucu šľachtu“? Pche...

Asi nie. Ale spoločnosť sa bude silne radikalizovať a vzniká pôda pre tých „šialencov“, ktorí to dokážu využiť v svoj prospech... A viete čo? Ani sa im nebudem čudovať... Ani Hitler by sa nedostal k moci, keby ľudia necítili bezmocnosť a nechceli zmenu. Fašizmus pokladáme za niečo čo je neprípustné, ale náboženstvo, ktoré je v princípe podobné než vyššie spomínaný smer, tak tomu chceme pomáhať... Toto moja hlava fakt neberie... Paradox, iný meter či ZÁMER? Osobne vsádzam vysokým percentom na to tretie.

Budem rada, ak sa k tomu vyjadríte. Nemusíte, aj mlčanie je názor. Len ma zaujíma, či sa nájde niekto, kto mi toto celé vysvetlí, možno ma vyvedie z omylu, možno to ja chápem zle, ale zatiaľ ma o tom ešte nikto nepresvedčil. Zatiaľ mám len zlý pocit, pocit nemohúcnosti a obavy z budúcnosť. Čo by malo byť prirodzené.

 Srnka predsa nepôjde pomôcť levovi tak, že mu nechá na večeru celú svoju rodinu a bude umierať s pocitom, ako pomohla kráľovi zahnať hlad... 

Toto čo sa teraz deje, nie je POMOC, je to OBETOVANIE... Už len to, že EU má momentálne 28 členských štátov je z karmalógie JEDNOZNAČNÉ!!! 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< január >>
<< 2020 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Štatistiky

Online: 9
Celkom: 623602
Mesiac: 22566
Deň: 672