Choď na obsah Choď na menu
 


Ezoterika je cesta

Byť skutočným  ezoterikom znamená byť večným turistom. Duchovno ľudí zaujíma, prečo by aj nie, veď všetci v sebe nesieme ten kúsok Univerzálnej iskry, všetci sme zložení z tela a duše, prípadne aj z ducha, čo dáva zmysel. Takže áno, tak nejak sme trojjediní.

Byť skutočným  ezoterikom znamená byť večným turistom. Duchovno ľudí zaujíma, prečo by aj nie, veď všetci v sebe nesieme ten kúsok Univerzálnej iskry, všetci sme zložení z tela a duše, prípadne aj z ducha, čo dáva zmysel. Takže áno, tak nejak sme trojjediní.

Byť ezoterikom neznamená sa na spiritualitu pozerať oknom. Nakukovať spoza rohu a achkať nad tým, ako je tam krásne. Znamená to vstať, vykročiť a už sa nevrátiť. Nepíšem to preto, lebo vás chcem poučovať. Píšem to preto, lebo čoraz častejšie sa v mojom prípade ukazuje synchonicita, rezonancia a ja som si VEDOMÁ toho, čo sa deje vo mne a okolo mňa.  Veriť v niečo je krásne. No vedieť to, to je cesta... Cesta, ktorá nie je ľahká, nie je jednoduchá, nie je vždy príjemná a dosť často dá človeku zabrať maximálne. No na strane druhej dá iný uhol pohľadu na život, na seba, na veci okolo... Dá slnko, lásku, požehnanie, cukrovú vatu. Ezoterika nie je cieľ. Nedá sa proces učenia obísť.

Kedysi som chcela byť chytro chytro niekde – ale kde? To som nevedela, len som poznala ľudí, ktorí tam niekde už boli. Byť ako oni. Byť tam čím skôr. Viete čo? Nedá sa. Nemôžete nastúpiť do prvého ročníka a vedieť hneď počítať integrály. Nedá sa byť odborník po jednom prečítaní článku, knihy či pobyte na nejakej prednáške. Som šťastná, že som to veľmi rýchlo pochopila. Lebo byť Alenkou v ríši divov je síce krásne, ale vyčerpávajúce. No ani tejto fáze sa nedá vyhnúť.

Cieľ nie je byť dobrým karmalógom, astrológom, terapeutom, kvantérom či kartárkou. Cieľom je byť stále na ceste a učiť sa. Zbierať skúsenosti, študovať, skúšať, spadnúť na hubu, vstať, oprášiť sa a ísť ďalej.

Aj ezoterik je človek. Nikto, nech už je duchovne na akomkoľvek stupni svojej cesty nie je iný ako my všetci ostatní. Áno, máme možno svoje „dary“, ale len dar nestačí. Chce to celoživotnú turistiku za učením. Karmalógia je úžasná, astrológia je úžasná, ale čím viac sa tomu venujem, tým viac zisťujem, koľko toho ešte je predo mnou, vidím, ako sa tá cesta pekne odvíja a koľko vedomostí pribudlo, koľko súvislosti mi došlo.

Platí to aj na kvantovanie. Mám za sebou semináre, chystám sa na ďalšie ale nie preto, aby som bola lepšia, tou sa stávam len praxou a aj tú už mám celkom bohatú. Kto povie, že tak a teraz dosť? Myslela som si, že sa nemôžem považovať za profesionála. Ale viete čo? Môžem. Mám za sebou naozaj dosť práce, učenia, skúsenosti, aby som vedela, že to čo robím a ako to robím, prináša svoje výsledky. Ale aj keď sa už konečne po tých mesiacoch driny považujem za skúsenejšieho kvantéra, stále je toho v tomto smere toľko, že jeden život nestačí. A to mi nebude stačiť ani na karmalógiu či astrológiu. Metaforicky povedané, dnes viem viac ako som vedela včera, ale menej, ako budem vedieť zajtra....

Cesta je pochopiť hlavne sám seba. Naučiť sa žiť sám so sebou, so svojimi chybami, pochopiť karmickú úlohu, slobodne si vybrať cestu v živote, nájsť harmóniu medzi egom, dušou a duchom. Nebáť sa ísť do najťažšej cesty a tou je cesta do stredu vlastného vnútra. Pochopiť, ako fungujeme. Kde máme vzorce, ktoré nám v živote spôsobujú problémy...

Pekne sa to píše, ťažšie sa to žije. Viem o čom píšem, lebo touto cestou idem. Nepíšem teórie, píšem prax. Celý tento blog, celá stránka – je moja cesta životom, cesta, ktorou som sa slobodne rozhodla ísť, keď som sa zbavila strachu a prestala som nakukovať na to, čo ma k sebe ťahalo cez okno. Cesta, na ktorú som sa vydala otvorením dverí a prvými nesmelými krôčikmi. Zaviedli ma k ľuďom, ktorí ma hodili do vody a nechali nech sa učím plávať. Nemala som učiteľa, čo ma viedol za ručičku. Mala som len samu seba a vedomosť, že späť sa už ísť v mojom prípade nedá. Aj keby sa dalo, nevrátila by som sa. Mojim najväčším učiteľom je Saturn. Patrím k tej celkom bohatej skupinke ľudí, ktorým nie je dané robiť v živote kompromisy. Vždy, keď sa o to pokúsim, skončí to len ďalšou lekciou a bolesťou. No som vďačná aj za to. Ďakujem všetkým tým, ktorí mi v tomto smere pomáhajú a ktorí aj keď idú inou cestou, občas sa ku mne pridajú a či už láskou alebo kovovou čižmou ma naštartujú ďalej. Ďakujem za ruky, ktoré ma dvihnú, keď kľačím na zemi a plačem, že ďalej už skrátka nevládzem. Vedia, že to zvládnem. Saturn mi nedáva iné možnosti. Buď – alebo. Nič medzitým. Ďakujem krídlatým aj dvojnohým anjelom za všetko to, kam som sa dostala a kam sa aj s ich občasnou pomocou dostanem ďalej. Ďakujem za majáky... Viem, že raz pochopím aj to, čo moju dušu momentálne najviac trápi. Viem, že to nebude ľahký proces, ale už som v ňom, už som tak ďaleko, že mám bližšie k ďalšej križovatke mojej cesty.

Na zmenenie sveta naozaj stačia maličkosti. Nie vždy sa podaria tak, ako by sme chceli, nie vždy sme len usmievaví, srdeční a láskyplní. Niekedy sme aj protivní, drzí, tvrdohlaví a slepí. Aj na mojej ceste sú slepé ulice, jedna dokonca hlavná, neviem, či niekam vedie. A trápi ma. No nemôžem inak, zvládnem ju.

Každý z nás máme nejaký ten život. Lepší horší? Ťažko povedať, štartovacia čiara je daná nami a našimi karmickými skúsenosťami. Nikto nemôže nadávať na to, čo žije. To je náš osud, ktorý sme si slobodne vybrali, či sa nám to páči alebo nie. No je na nás, ako ho prežijeme od križovatky ku križovatke.

Poznám jednu mladú ženu. Neviem ako sa volá, absolútne netuším. Ale občas ju stretávam na ulici ako kolportérku charitatívnej literatúry. Kúpila som si časopis  raz, druhýkrát, tretí...  Postupne sa na mňa začala usmievať. Neskôr ma už spoznávala v dave ľudí a už z diaľky ma zdravila. Keď ju zbadám prvá, vidím, ako tam stojí, nikoho nenúti, aby si časopis kúpil. Nemôže. Majú to v pravidlách. Potom ma zbadá a vidím zmenu. Vystrie sa, usmeje a rozžiari. Odrazu tam stojí vymenená mladá žena. Náhody neexistujú. Stretneme sa len s tými, s ktorými si máme čo to vybaviť z minulosti. Akýmkoľvek spôsobom. Maličkosťou, veľkou vecou... Začali sme spolu komunikovať. Nedávno sa ma opýtala, či som bola chorá, lebo ma dlho nevidela. Cítila som z nej takú starosť o moju osobu. Zlatá bola. Začala som byť na ňu zvedavá. A v tých pár prchavých momentoch, kedy spolu komunikujeme, sa o nej dozvedám čoraz viac. Ujala sa jej charita. Keby som ju mala citovať: „Bola som ako odpad, rodičia ma vyhodili ku kontajneru...“ Napriek tomu sa usmieva. Má veľké zdravotné problémy, nemôže ísť pracovať, hoci by chcela. Tak sa venuje charite, je šťastná tam, kde je. Mladá 22 ročná slečna, ktorá ma učí, že život môže byť ťažší než máme. A ja som šťastná, že keď nič, tak aj tou kúpou časopisu jej pomôžem. Vo vnútri viem, že si ma obľúbila a robím jej deň krajším. Len tým, že okolo nej prejdem, usmejem sa a najnovšie ju už aj hladkám po ruke... Darmo, som silno kontaktný typ.

Nuž, cesty života sú nevspytateľné a aj toto je CESTA ako ním ísť. Ako sa učiť a neprestať zbierať skúsenosti, byť múdrejšími a možno aj šťastnejšími. Hoci šťastie je v polarite prchavé. Nedá sa nájsť inde, než v sebe. Viem to. No nie vždy dokážem touto cestou kráčať vzpriamene... Ale neostanem stáť... Pôjdem ďalej aj s chybami, ktoré na svojej ceste spravím. Budú to moje chyby a moje poučenia.

Veľa šťastia na tej vašej ceste životom. Ak ste sa vydali na cestu ezoteriky, kráčajte... Aj keď často zablúdite. Hľadajte ale cestu von. Nepočúvajte hlas sladkých sirén, ale hlas svojho vnútra. My samotní sme sami sebe najlepším kompasom.

S láskou a svetlom.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Tachyon Technology Pharm - Seminár

Prechod na pránickú výživu pri aktívnom pestovaní ideálu ženskej alebo mužskej krásy, zdravia a mladnutia Jedinečná možnosť stretnúť sa s autorom “motýlieho domu” alebo s iným špecialistom, oboznámiť sa s informáciami s využitím umenia a najnovších vedeckých poznatkov z oblasti kvantového vedomia ako nadstavby mysle, transformácia rozšírenia vedomia pre získanie osobných skúseností. Kedy: 04.11.2017 o 17:00 hod v Hoteli Galéria, Bratislava. Spoznajte prechod na pránickú výživu pri aktívnom pestovaní ideálu ženskej alebo mužskej krásy, zdravia a mladnutia. ,,Sedieť vo vláčiku, nechať sa unášať čítaným románom a vystúpiť priamo na mieste.´´ Využite pozvánku a na základe telefonickej rezervácie sa prihláste na úvodný seminár pre prácu s kvantovím vedomím jednotným s celkom. Dobrovoľné vstupné. Viac info na tel čísle +421/254777817, 917 632 452 alebo spirit.hotel1@gmail.com.

 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< január >>
<< 2020 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Štatistiky

Online: 5
Celkom: 623564
Mesiac: 22576
Deň: 692