Choď na obsah Choď na menu
 


Čo nás čaká a neminie?

Raz som nevedela ako začať písať to, čo vám chcem povedať. Titulok je mierne zavádzajúci, lebo našu budúcnosť si tvoríme sami, ALE – niektoré veci sa skrátka dejú bez toho, či chceme alebo nie. No a toto je presne tento prípad. Čo sa to vlastne okolo nás bude diať?

Ide o postavenie planét. Oni si tak pekne krásne letia na tej svojej dráhe vo vesmíre, ale z času na čas si povedia „a dosť“ a začnú spätkovať. Nie doslovne, ale my to tak vnímať môžeme. Inými slovami, bavíme sa o retrográdnych planétach. A keďže planéty ovplyvňujú náš život, či chcete alebo nie, oni skrátka sú (pozor, upozorňujem, že to treba brať v prenesenom význame) a vibrácie, ktoré sme im „prisúdili – vypozorovali“ fungujú. Síce na každého podľa toho, ako to potrebuje v tom ktorom čase.

article preview

saturn_family.jpgRaz som nevedela ako začať písať to, čo vám chcem povedať. Titulok je mierne zavádzajúci, lebo našu budúcnosť si tvoríme sami, ALE – niektoré veci sa skrátka dejú bez toho, či chceme alebo nie. No a toto je presne tento prípad. Čo sa to vlastne okolo nás bude diať?

Ide o postavenie planét. Oni si tak pekne krásne letia na tej svojej dráhe vo vesmíre, ale z času na čas si povedia „a dosť“ a začnú spätkovať. Nie doslovne, ale my to tak vnímať môžeme. Inými slovami, bavíme sa o retrográdnych planétach. A keďže planéty ovplyvňujú náš život, či chcete alebo nie, oni skrátka sú (pozor, upozorňujem, že to treba brať v prenesenom význame) a vibrácie, ktoré sme im „prisúdili – vypozorovali“ fungujú. Síce na každého podľa toho, ako to potrebuje v tom ktorom čase.

Už od 6.2. sa nám Jupiter vracia vo Váhach, ale skrátka nejaký ten stupník nám ostane dlhšie a bude mu to trvať do 9.6.2017.

4.3.2017 sa rozhodla „spätkovať“ Venuša a z Barana sa „vráti“ späť do Rýb. Retrográdna bude do 15.4. Akoby toho nebolo dosť, 6.4. sa pridá Saturn (stále v Strelcovi) a bude tak do 25.8.2017. Pozor, 10.4.2017 prichádza najčastejšie zmieňovaný Merkúr – z Býka späť do Barana. Prvý cyklus končí 3.5. a retrográdny bude opäť až 13.8., kedy pôjde z Panny späť do Leva.  Keď už sme v tom apríli – 20.4. sa pridá aj Pluto, (stále Kozorožec) šak čo. Keď žúrka, tak poriadna.

Čo to teda znamená pre nás? Čo nás čaká a neminie? V podstate sa tak trocha niektoré vibrácie dobre nakombinujú a budú vplývať tam, kde môžu, alebo kam majú. U mňa bol posledný retrográdny Merkúr o držku. Ale totálne. Dúfam, že tento už prežijem v pohode. Tak poďme sa na to pozrieť trocha podrobnejšie.

Už od 6.ferbruára je možné si všímať zvláštnu únavu alebo teda potrebu viac relaxovať, oddychovať, pocit, že riskovať sa nám síce nechce, ale radi by sme vypadli z kolobehu všedných dní. Mnoho vecí ktoré sme mali rozbehnuté sa odrazu akoby zastaví, prípadne spomalí. Ako na porazenie, veci, o ktorých sme si mysleli, že sú za nami sa budú vracať. Potvrdzujem. Skrátka tak dosť všeobecne si treba uvedomiť, že pri retrográdnych planétach  sa nejakým divným spôsobom vracia minulosť, či už z tohto života alebo aj z tých predchádzajúcich. Nečudujte sa preto, keď odrazu zistíte, že riešite to, čo ste už uzavreli. Vlastne veci sa budú správať opačne, všetko sa bude diať skôr v nás než navonok  bude to teda iný odvar, pretože ako sa ich vibrácie budú premiešavať, tak v čase od 10.4. do 15.4. budeme mať šesť dní, kedy budú „cúvať“ hneď 4 planéty. No, vlastne aj dlhšie, len si miestenky vymení Venuša s Plutom.

Venuša primieša obrátenie citov, odrazu budeme mať problém sa v sebe vyznať, nebudeme vedieť svoje city vyjadriť tak, ako by sme chceli alebo ako sme boli zvyknutí. Emócie sa začnú potláčať a preto možno budeme mať pocit, že sa k nám ľudia správajú chladno či necitlivo, ale rovnako môžeme pôsobiť aj my. Môžeme svoje city schovávať. Preto sa pripravte, že tým, ktorých sa to bude týkať, sa vynorí citové sklamanie, bolesti, zranenia, pocit frustrácie, odstupu. Objaví sa v nás zvýšená citlivosť, možno sebahodnotenie alebo len hodnotenie dostane zabrať, ak teda niekto ide vo vzťahovej karme a Univerzum s ním má na tento čas plány, spomeňte si, že to treba vydržať... Hoci prechádzka ružovou záhradou to nebude. Nastane zvláštna ambivalencia medzi tým, čo naozaj cítime a tým, čo prejavujeme navonok. Apríl je mesiac, kedy nám bude vládnuť karma neistoty, agresivity, sexuality ale aj pracovitosti, spätosti s prírodou, zvieratami. Už to samo o sebe nám dá zabrať. A do toho nám krásne vpadnú ďalšie planéty, ktoré si trocha „zacúvajú“ a pomiešajú karty v našom živote.

Saturn je považovaný za pána karmy ale v čase jeho retrográdnosti nám vlastne dá priestor na to, aby sme sa postavili čelom všetkému, čomu čeliť musíme a čo si vyriešiť máme. A ak sa nám nechce? Nuž, ak si vás nevezme na mušku, ďakujte, ak áno, pocítite to dosť netaktným tvrdým spôsobom. Všetko, čo je v našom živote brzdou, čo vnímame ako olovenú guľu na nohe alebo si zo sentimentality nechávame nefunkčné ako napríklad situácie či vzťahy, všetko toto pôjde šmahom ruky preč. Jupiter, ktorý zvyčajne všetko rozširuje spolu so Saturnom v tomto období sú skôr za to, aby ste niektoré veci riešili takpovediac – posunom pomalej zralosti. Netrpezlivosť sa tu fakt nevypláca. Jednoducho budeme prekonávať prekážky a riešiť, čo treba a posúvať sa pomaly vpred, lebo Saturn jednoducho učí aj týmto spôsobom. Ono je to zvláštne, lebo aj keď veci budeme musieť riešiť, predsa len to bude akoby sme odrazu prudko zatiahli ručnú brzdu a stáčanie plynu nám dá tak akurát riadnu facku, ale nepohneme sa... Urýchlením nič nedosiahneme, naopak, skomplikujeme.

Na tých vyššie spomínaných pár dní kedy v tom všetkom bude aj Merkúr, no pánečku, načisto sa nám „dobabre“ komunikácia nielen ľudská ale aj tá elektronická, všetko čo súvisí s pohybom, čo sa bude mať pokaziť, to sa skrátka pokazí, nevysvetlíte nič sebe a ani iným... Osobne som napríklad  minulý predposledný retrográdny Merkúr nejako zvlášť nepocítila, ale ten čo začal v decembri a končil v januári tohto roku, tak to ma fakt dostalo. Za toho som sa nevedela poriadne vyjadriť, pokazili sa mi BT slúchadlá ale to som zahlásila, že keď sa Merkúr opäť vráti do normálnej polohy, opraví sa mi to aj samo. Stalo sa... Celé tie dva týždne to nešlo a odrazu áno. No, hádky z dôvodu nedorozumenia boli fakt zvýšené.

Mierny súhrn: postupne od toho, ako sa nám núka čas na oddych, riešenie si starých záležitostí, posunutie citov a emócií do vnútra, cez možné boľavé spomienky, čas zbaviť sa nepotrebného a nefunkčného, mať svätú trpezlivosť, od 10.4 do 3.5. pre istotu ani nič nové nezačínať, naopak, dokončiť to, čo ste nestihli, pochopiť, že teraz budú meškať viac vlaky ( a iná doprava), strácať sa sms či maily a k tomu všetkému sa veci „zastavia“, no, myslím si, že máme čo robiť. Naša osobnosť bude prechádzať zmenami, transformáciou a z niektorých sa nakoniec vykľujú celkom zaujímavé osobnosti.  

Bude to čas návratov k sebe samému, k minulosti a ľuďom z minulosti. Nečudujte sa, ak príde niekto „nový“, kto je vlastne „starý“.

Zvýši sa ale chuť študovať, preorientovať sa a napredovať cez samého seba von. V tomto čase je dôležité využiť pochopenie, otváranie sa niečomu novému, hoci to prichádza z toho starého, prepájanie súvislostí. Nepomôže kritickosť či analýza. Nepomôže hnevať sa, treba veci skrátka brať inak. Ono sa to dobre povie, horšie urobí. Keď mňa „preplieskaval“ Merkúr, moja vnútorná sopka bola v určitých situáciách a s tými, s ktorými som si to mala vyskúšať natlakovaná na maximum a  párkrát aj vybuchla... Ach jaj, ako to dáme v spojení s karmou, to fakt netuším.

Tak ale na strane druhej, uvedomme si, že vždy je to v našich rukách. Tie vibrácie tu budú a ak nás aj postretnú, je len a len na nás, ako sa s tým vysporiadame. A ak viete, že za to „môže“ niekto iný (chabá výhovorka, ale momentálne inú nemám), tak predýchať a povedať si, že to chce kľud a nohy v teple. Koniec koncov, je to čas, kedy si fakt môžeme konečne vyriešiť to, čo sa vyriešiť má, oddýchnuť si, ak budete čakať na meškajúci vlak, prečítať dobrú knihu, pre istotu ju zabaľte. Napadlo mi, že je dobrá aj tá v elektronickej forme, ale čo ak sa práve tablet pokazí? No, nevadí, stále môžeme pozorovať ako sa ľudia náhlia sem či tam. Možno je to čas „na jarné vnútorné upratovanie“ v citoch, emóciách, komunikácii  a budovaniu si vlastnej hodnoty.  Trpezlivosť, úsmev a otvorené pole srdca a lásku za každých okolností a využitie všetkého čo sa nám ponúka....

...s láskou a svetlom praje Pavlína 

 
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< január >>
<< 2020 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Štatistiky

Online: 4
Celkom: 623580
Mesiac: 22564
Deň: 679