Choď na obsah Choď na menu
 


Rok 2012 - strašiak či mýtus?

  O roku 2012 sa už píše a hovorí viac ako by snáď bolo prijateľné. Hoďte si do uja Googla rok 2012 a zistíte, že je tam snáď milión odkazov na články, videa, zaručené či nezaručené informácie. Tak o čo vlastne ide?

 O roku 2012 sa už píše a hovorí viac ako by snáď bolo prijateľné. Hoďte si do uja Googla rok 2012 a zistíte, že je tam snáď milión odkazov na články, videa, zaručené či nezaručené informácie. Tak o čo vlastne ide?


Podľa môjho skromného názoru ide o určite veľkú senzáciu, ktorej sa chytia mnohé sekty na svoje zbohatnutie a manipuláciu s ľuďmi. Nechcem tým povedať, že ide o nejaký podvod, to nie, rok 2012 určite bude prelomovým, či už sa vyplnia katastrofické scenáre alebo sa nestane nič. Ale obávam sa, že mnoho ľudí podľahne strachu a akejsi zvrátenej túžbe po apokalypse.

Pozrime sa na to trocha bližšie, čo sa to vlastne deje. Lebo vzácne sa na rok 2012 dívajú podobným spôsobom zástancovia konca sveta, ezoterici a veda. Každý z nich vidí to svoje, spoločný však majú dátum:21.12.2012.

Počuli ste už o indiánoch kmeňa Hopi? Išlo o ľudí, ktorí zanechali po sebe mnohé proroctvá a predpovedali budúcnosť ešte pred objavením Ameriky. Dá sa povedať, že ich proroctvá sa takmer naplnili. Aj keď dnes Hopi indiánov žije len pár, ich svedectvá naberajú na čoraz väčšej popularite. 
Svoje proroctvá (aspoň časť z nich) zaznamenávali na kamenných tabuliach. Podľa povestí im ich darovali tajomní Kačini – vesmírni učitelia. 


Vedec by nebol vedcom, keby nechcel vyvrátiť všetko tajomné. A tak veda rozhodla o preskúmaní spomínaných tabúľ a kresieb, ktoré boli namaľované rastlinnými farbami. Skúmanie sa uskutočnilo pomocou rádiouhlíkovej metódy C-14 a výsledok vedcov priviedol - mierne povedané – do rozpakov a šoku. Metóda, ktorá sa požíva na stanovenie archeologických nálezov starých až šesťdesiat tisíc rokov preukázala, že kamenné tabuľky indiánov kmeňa Hopi majú cca desaťtisíc rokov, možno aj päťdesiattisíc! Nuž, ako toto vysvetliť? V každom prípade, na tabuliach je zachytené proroctvo o minulosti, budúcnosti a spomína sa tam aj koniec ľudskej civilizácie. Napriek jeho utajovaniu v roku 1948 Rada starších rozhodla o ich zverejnení.

Legenda o indiánoch Hopi je dlhá, skúsim ju však skrátiť.

V úvode sa píše, že kedysi dávno žili dvaja bratia, biely a červený. Spolu v porozumení nažívali a hospodárili pri kamennom stole, ktorý sa jedného dňa zlomil. Každý z bratov si vzal jednu polovicu a rozdelili sa. Biely odišiel za more rozvíjať techniku a červený ostal aby uchovával odkaz predkov. 
Ako prvé proroctvo upozorňuje na to, ako sa vráti biely brat. Ak donesie polovicu kamenného stola, na zemi zavládne mier, hojnosť, no keď príde so znamením kríža, vypukne krviprelievanie a červení ľudia budú skoro celkom vyhladení. Z histórie vieme, ako dopadlo objavenie Ameriky. 
V proroctvách kmeňa Hopi sa písalo, že okolo sveta vznikne pavučina, pomocou ktorej sa ľudia budú môcť dorozumievať bez rozdielu vzdialenosti. Osobne som rada, že TELEFONOVANIE a INTERNET sa stali skutočnosťou. 


Prvá svetová vojna, druhá svetová vojna, popis atómovej bomby... Toto všetko bolo zapísané ešte skôr, ako Kolumbus vstúpil na pôdu jeho „Indie“. 


Poďme sa ale pozrieť na apokalypsu, ktorá nás ešte len čaká – podľa indiánov Veľká očista ohňom, príčinou ktorej bude hnev Veľkého ducha. Príchod nášho kata sa dá spoznať podľa znamení:
- Biely muž vstúpi do posvätného územia Štyroch rohov a vyženie červený národ, z pôdy začne vykopávať vnútornosti Matky Zeme, aby získal jej silu. Keď jej lono bude vykradnuté, príde na bielych skaza. Mohutná sila od východu zaodetá do červeného plášťa udrie na biely ľud a bude ho nemilosrdne vraždiť. 


V preklade na súčasnú reč – indiánov kmeňa Hopi v roku 1985 schválením Kongresu USA presťahovali a ťaží sa urán. Červený plášť - žeby Čína začala atak na USA?
Nebudem tu vypisovať ich proroctvá, lebo je ich dosť a sú podobné so Sybilou a inými proroctvami, ktoré sa zázračne zhodujú. 


Indiáni kmeňa Hopi však hovoria aj inú vec. Proroctvá ukazujú len možnosti, čo sa stane AK... Teda aj keď možno malá šanca na záchranu pred koncom sveta, ale je. Takže asi by sme sa nemali pýtať, či sa splnia proroctvá ale aká je šanca, že sa nestanú...

Pokračujeme ďalej. Mayovia. Čoraz viac sa dostávajú do popredia ich výpočty, kalendáre, vedomosti. Mayovia, o ktorých si myslíme, že vieme veľa, no súčasne o nich nevieme nič. Nachádzame po nich v džungli mestá, nie celkom preskúmané písmo a veľa dôkazov o ich nezvyčajných astronomických vedomostiach. Stopy ich hlbokého poznania dnes bádatelia nachádzajú napríklad v umiestnení chrámov. Mayovia dokázali presne vyrátať pohyby nebeských telies, preslávili sa svojím neobyčajne presným kalendárom i tým, že keď sa zrazu vynorili v 4. storočí v Mexiku, mali pevne sformovanú kultúru. Umiestňovali na svojich stavbách do kameňa vyryté kalendárové inskripcie. Práve ony umožňujú dnešným archeológom pomerne presne určiť významné dáta tohto národa. Problémom však naďalej zostáva rozlúštenie písma Mayov.


Pre nás je však dôležité to, že sme dokázali podľa ich záznamov určiť začiatok sveta. Stalo sa to 13.0.0.0.0. 4 Ahua, 8 Cumhu, čiže 15. októbra 3373 roku pred naším letopočtom. Podľa kalendára Mayov má byť posledným dňom našej civilizácie 22. december 2012. Podľa tohto starodávneho národa ide o veľmi presné výpočty. Odborníci zaoberajúci sa Mayským kalendárom (A. G. Gilbert, M. M. Cotterell či K. Johnson) podľa dobre podložených výskumov potvrdzujú presnosť mayských astrologických predpovedí.


Aha – a strašiak je na svete. Čo sa stane, ak príde daný dátum? Prečo mayovia nezaznamenali ďalšie dni a roky? Bude naozaj koniec sveta alebo jednoducho sa kalendár cyklicky začne opakovať? 
Podľa Carlosa Barriosa - odborníka na mayskú civilizáciu, historika a antropológa vzniká šialenstvo a nepresnosti okolo výkladu mayského kalendára. 


„Antropológovia navštevujú chrámy, študujú nápisy, ale nečítajú tieto znaky správne. A potom píšu o Mayoch pútavé historky, ktoré sú však len výplodom ich obrazotvornosti... Iní píšu o proroctvách týchto Indiánov a vravia, že podľa nich skončí svet v roku 2012. Dnešní mayskí starejší sa kvôli tomu hnevajú. Svet neskončí. Iba sa zmení. Domorodé kalendáre vedia presne interpretovať iba oni sami, nik iný!“
 

(zdroj: http://profit.etrend.sk)


Ako som sa na uvedenej adrese ďalej dozvedela:


Čo je podľa C. Barriosa podstatou tajomného mayského kalendára? Zmeny, ako vraví, prebiehajú už od 16. augusta 1987. Je to deň, ktorý nazývajú domorodí obyvatelia Počiatkom harmonického zblíženia.
„Odvtedy až dodnes,“ pokračuje, „sme prežili dobu, v ktorej pomaly, ale neúprosne zaniká pravá ruka materialistického sveta. Dnes sme na vrchole éry, po ktorej nastane poriadok a ľudia budú žiť v harmónii s matkou Zemou. V súčasnosti už nežijeme vo svete Štvrtého slnka, ale do sveta Piateho slnka sme ešte nedospeli.“ 


Pokračuje, že tento prechod bude sprevádzaný globálnou konvergenciou, deštrukciou prostredia, sociálnym chaosom, vojnou a postupnými zmenami Zeme. Bude to zmena, ktorá zmení všetko. Mayskí „strážcovia dní“ sa na 21. december 2012 pozerajú ako na dátum znovuzrodenia, na začiatok sveta takzvaného Piateho slnka. 


Pri svojom východe 21. decembra 2012 Slnko po 26-tisíc rokoch opäť vyjde v konjunkcii priesečníka Mliečnej dráhy a roviny ekliptiky, čo sa na oblohe charakterizuje veľkým krížom z hviezd a planét. C. Barrios však hovorí, že pokiaľ ľudia na Zemi dokážu do tohto dátumu vyvolať priaznivý stav a pritom priveľmi nezničia Zem, pozdvihnú sa spolu s ňou na novú, vyššiu úroveň. „Ľudstvo pretrvá, ale bude iné. Hmotné hodnoty sa zmenia a potom budeme mať príležitosť stať sa ľudskejšími,“ vysvetľuje antropológ.

A takto sa dostávam k pohľadu ezoterikov. Alebo ľudí, ktorí neholdujú ani koncu sveta no ani exaktnej vede ako jedinej pravde. 


Ich pohľad je dosť podobný tomu čo prezentoval C. Barrios. 
Inými slovami, blíži sa čas zmeny nového veku, kedy prechádzame z veku Rýb do veku vlády Vodnára. Na presnom dátume sa zrejme nezhodneme, lebo šak hádam sa to neuskutoční z večera do rána, ale približný termín sa pohybuje okolo roku 2012... Náhoda? 
Kto pracuje s energiami, chanelingami a podobne, nuž v týchto kruhoch sa ľudia zhodli na tom, že zmena je tu čokoro. Zvyšuje sa energetická mriežka Zeme, menia sa hodnoty, vnímanie, zvyšuje sa vzostup po duchovnej línii, čoraz viac ľudí pochopilo pointu života v spiritualite ako v materialistickom svete. Ťažko povedať, čo to obnáša. Či je nutné pracovať na sebe tak, aby sme boli ja neviem kde... alebo stačí, že na sebe budeme pracovať – ego, láska, pomoc iným, liečiteľstvo, objavovanie svojho neobjaveného potenciálu.


Alebo naopak nás zahubí tento materialistický a mocenský životný štýl, nivočenie životného prostredia, nenávisť vojny, boj o moc... Podľa mňa, ak má byť koniec sveta tak si ho spôsobíme najskôr asi sami. Ja neviem, ale ľudstvo sa honosí titulom „Pán tvorstva“, ale občas mám pocit, že je to dosť prehnané. Ktorý iný druh tak ničí sám seba a píli pod sebou konár ako my???? Ak sa nespamätáme, patrí nám titul „Pán idiotov a samovrahov“. 


Ak sa vrátim k ezoterike, bavíme sa o energiách, ktoré sa postupne zvyšujú. Podľa ďalšej teórie naša Zem v roku 2012 doslova poskočí do iného spôsobu fungovania a len tí, čo poskočia s ňou, prežijú. Aby som vysvetlila to naše poskočenie. Ak to správne chápem, ide o dlhodobé hľadisko, kedy sa budeme musieť prispôsobiť tejto zmene a nebude to vôbec jednoduché, takže prežije len ten, čo to dokáže. No, tak toto je síce katastrofa, ale nie globálna, čo poviete? 


Swami Shivananda (jogín) k tomu hovorí:


“21. december 2012 je Deň vzostúpenia pre rozvinuté ľudské bytosti. Môže to byť aj ”súdny deň” pre tých, ktorí na sebe nepracovali. Každá ľudská bytosť má individuálne vedomie. Planéta Zem má tiež svoje vlastné vedomie, ktoré je veľmi čisté a jasné. Preto celá galaxia vrátane Zeme sú na vzostupe. Rok 2012 je pre planétu Zem obdobím prechodu, keď zo svojej súčasnej pozície v tretej dimenzii prejde do štvrtej dimenzie. Zem sústavne vzostupuje od konca 80. rokov a odvtedy sa jej vibrácia zvyšuje. Začiatkom 90. rokov vibrovala frekvenciou 7 hertzov. K decembru 2012 bude vibrovať už frekvenciou 16,8 hertzov. To znamená, že jej vibračná frekvencia sa zdvojnásobí. Vyššia vibračná frekvencia poukazuje na vyššiu čistotu a na nasmerovanie do vyššieho rozmeru. A v roku 2012 Zem prejde do štvrtého rozmeru s čistejšou energiou, plnou lásky. (zdroj:
http://helar.wordpress.com)


Nuž... Táto verzia sa mi páči najviac. Na porovnanie k nej doložím aj tento výňatok: 
Iné teórie o prelome sveta v roku 2012 hovoria, že to, čo príde, bude odrazom vnútorného života a chcenia človeka. Tvrdia, že to, čo sa deje vo vonkajšom svete, nie je odlišné od toho, čo sa deje v ľudskom vnútri. Vychádzajú z nápisu starovekého Herma Trismegista (údajne zakladateľa hermetických učení) na takzvanej Smaragdovej doske: „To, čo je hore, je ako to, čo je dole.“
Medzi vonkajškom a vnútrom neexistuje žiaden rozdiel. Človek je v skutočnosti vesmírom. Svet nie je iný, než je jednotlivec. Ľudia sú plne zodpovední za stav sveta. Za každú prebiehajúcu vojnu je zodpovedný každý človek: prejavom svojich vlastností, myslením, konaním, predsudkami či ideálmi. Teda vplyvom takzvaného kolektívneho vedomia. A iba keď bude všetkým ľuďom úplne jasné (nielen rozumovo, ale tak skutočne, ako je zrejmý hlad či bolesť), že spolu zodpovedajú za súčasný chaos a útrapy okolo seba a že k nim svojím každodenným životom prispievajú ako príslušníci ľudského spoločenstva, až potom budú konať tak, aby odstránili zo sveta zlo. A rok 2012 je prelomom v tom, že sa prelomí v človeku buď dobro, alebo zlo, a to bude znamenať buď novú éru v histórii človeka – onen Zlatý vek, alebo postupujúcu skazu a zánik ľudstva. (zdroj:
http://profit.etrend.sk)

Uf, ale toho je. Bohužiaľ, stále sme len na nejakom zlomku teórii a nedostali sme sa k tomu poslednému pohľadu – vede. 


Podľa vedcov totižto nastáva obdobie, kedy môžeme očakávať slnečné erupcie a posun pólov. No, s týmto sa musím popasovať, lebo aj keď ma vesmír vždy fascinoval, na fyziku či matematiku veľmi nie som.
Hovorí sa o posune magnetického pólu Zeme a presune fyzického pólu Zeme. Presun fyzického pólu vyzerá síce celkom nepravdepodobne, ale keby k nemu vraj došlo, bude to mať za následok otrasné zmeny v klíme a v sopečnej činnosti, ktoré povedú k zmenám v rotácii Zeme.


Pomôžem si výňatkom z jedného článku:


Na internete sa objavila správa z NASA z 26.3.2008, v ktorej sa hovorí, že každých 11 rokov sa Slnko správa nekooperatívne - vybuchujú na ňom slnečné škvrny a posielajú k Zemi elektrónové mraky rýchlosťou hraničiacou s rýchlosťou svetla. Tieto slnečné búrky dokážu odstaviť elektrickú sieť a narušiť televízne vysielanie. Pretože svet je dnes tak “zosieťovaný”, ako je, sme veľmi citliví na tieto poruchy. V januári vraj vedci objavili nejakú slnečnú škvrnu s obrátenou polaritou, ktorá signalizuje začiatok nového cyklu - a niektorí predpovedajú, že za 4 roky, keď bude vrcholiť, sa nám nebude vodiť najlepšie… Ich predpovede pre 2012 vyzerajú nasledovne:
• satelitné signály budú vykazovať vysokú poruchovosť - ich vlny narážajú do iónových čiastočiek a spomaľujú sa - a naše krásne GPSká budú nanič


• zvýšená slnečná energia zohreje atmosféru, atmosféra expanduje a nízko letiace satelity môžu vypadnúť z obežnej dráhy (ako sa to stalo v roku 1979 so Skylabom nad Austráliou)


• čiastočky sú priťahované k zemským pólom, kadiaľ vedie mnoho leteckých trás. Narušujú komunikáciu, absorbujú rádiové vlny, a tak bude problém s leteckou dopravou


• budeme môcť pozorovať Severnú žiaru, Aurora Borealis - keď čiastočky dopadnú na plyny vo vrchnej časti atmosféry.


John Jay Harper (vedecký výskumník, spisovateľ - ak som to dobre preložila) pozbieral ešte viac informácií, ktoré potvrdzujú “koniec sveta” v roku 2012: silné zemetrasenie na Islande, ktoré podľa neho ohlasuje posun pólu. Dopad bude v rýchlejšom rozlámaní polárnych čiapočiek, podmorské vulkány začnú vybuchovať, posunú ľadovce do teplejších vôd, zriedia slanú morskú vodu, to povedie k obrovským oceánskym búrkam a masívnym zmenám klímy na celej Zemi. Aj keď podľa neho ide o prirodzený cyklus Zeme, pre ľudí bude predstavovať obrovský problém prežiť tieto zmeny. (zdroj:
http://helar.wordpress.com)

No a aby som to celé úplne dokonale zaklincovala, hodím na vás výraz WEB BOT. Ak to správne chápem a pamätám si, tak na nejaké zisťovanie ohľadom burzy sa vyvinul špeciálny program na vyhľadávanie ani neviem čoho. Fungoval a funguje na vyhľadávaní kľúčových slov a dedukcie. Skutočne mi to celé nie je celkom jasné. Dôležité však je to, že pracovníci, ktorí pri počítačoch sedeli a analyzovali jeho výsledky, odrazu zistili, že už nejde o predpovede na poli finančnej burzy ale o iné, oveľa širšie analýzy, ktoré sa desivo začali spĺňať. Tak sa ako vedľajší produkt WEB BOTU ukázalo aj veštenie stroja – jeho predpovede budúcnosti. A tento stroj, ktorý pracuje na svojej nekompromisnej logike jednotiek a núl vyhodil dátum 2012. No, koniec sveta podľa počítača. 
Ako vidíte, je toho veľa, katastrofické scenáre sa na nás sypú z každej strany. Aj keď je to dlhé, je to len výcuc toho, čo som pre vás dala dokopy.

A čo si o tom myslím ja? Kde je pravda? Neviem. Stať sa môže všetko, kto ho vie? Osobne sa prikláňam k názoru, že zmena sa naozaj blíži. Zmena v myslení ľudí. Čoraz viac sa stretávam s ľuďmi, ktorí sú rovnako „švihnutí“ ako ja. Ktorí pomáhajú svojím svetlom, láskou a prácou s energiami nielen sebe, iným, ale aj našej matičke Zemi. Chcem veriť, že rok 2012 bude zmenou v ľudskom myslení a nie zmenou kontinentov. Že sa postupne zmažú rozdiely v nenávisti pre vieru, moc a bohatstvo. 
Možno to vidím zle, ale moje myslenie, ktoré je úzko späté s anjelmi, energiami a univerzom, mi inak ani myslieť nedovolí. A z tohto pohľadu, kde je sa stále čo učiť, mi príde rok 2012 ako energetická zmena možno aj DNA. Osobne na jej premene pracujem, pomocou energií, hudby a všetkých dostupných prostriedkov. Aby som sa však vrátila k téme – rok 2012 a DNA, použijem ďalší výňatok z jedného článku:


Tu ale vzniká otázka, čo sa stane s ľudstvom, ktoré žije v tretej dimenzii? Ľudia hovoria o záchrane Zeme, ale to sú len reči podmienené naším egom. Zem má svoje vlastné vedomie, vzostupuje a nepotrebuje naše “záchrany”. Ľudia by sa mali starať skôr o záchranu seba samých. Máme svoje individuálne vedomia a vibrujeme ešte stále na omnoho nižšej úrovni. Vyše dvoch tretín ľudstva vibruje pod priemerom! Preto v ľuďoch je aktívnych len 3.5% DNA a zvyšných 96.5% DNA je celkom neaktívnych - dôsledok nízkej spirituálnej úrovne a vysokej ignorancie. (Budha a Kristus mali 100% svojej DNA aktívnych a preto boli tak vysoko rozvinutí.) Nízka úroveň aktivácie DNA ovplyvňuje myslenie ľudstva - myslia negatívne a tým okolo seba vytvárajú negatívnu energiu. Kolektívne produkovanie negatívnej energie povedie ľudstvo do záhuby. To značí, že dve tretiny dnešnej populácie by bolo treba zachrániť pred deštruktívnym vplyvom egoizmu, nenásytnosti, nenávisti, sebapresadzovania, stádového pudu a túžby dominovať, ovládať iných.
Vyžarovanie rozvinutých bytostí dokáže aktivovať vašu DNA a vymazať vaše nazbierané karmické dlhy z minulosti. Vtedy ste schopní povzniesť sa nad negatívne emócie a vyštartovať svoju vlastnú aktiváciu DNA. Aktiváciu nemôžete vyštartovať sami - musí vám v tom pomôcť Spirit. Ak potom budete na sebe pracovať, ľahko sa vám podarí dosiahnuť štvrtú dimenziu spolu so Zemou. V rokoch 2012 až 2028 budú všetky ľudské bytosti, ktoré sa dostanú do štvrtej dimenzie, spojené vysokou úrovňou spirituality a bezvýhradnej lásky a šťastia.


Tí, ktorí to neurobia a budú vibrovať na nízkej frekvencii v dobe, keď Zem vstúpi do štvrtej dimenzie, budú obeťami prírodných a ľudských katastrof. A keď príde čas ich znovuzrodenia, nevrátia sa na Zem, ale prídu na inú planétu, ktorá ešte bude vibrovať v tretej dimenzii s jej negatívnymi prístupmi: utrpením, bolesťou, chorobami a ’alp aayu’ (= pletichárčenie).
Takže poďme sa do roku 2012 spoločne postarať o to, aby sme vzostúpili, a pomôžme vzostúpiť aj našim blízkym. Ak budeme postupovať spoločne, dokážeme pozdvihnúť ľudstvo a doviesť ho k šťastiu, bezpodmienečnej láske a sebarealizácii. Ak sme aj v minulosti urobili chyby, nevadí - nikdy nie je neskoro. Poďme osvietiť naše vlastné životy a životy iných ľudí.”

(zdroj: http://helar.wordpress.com)A teraz to hádam môžem uzavrieť. Vyberte si z toho celého to, čo je vášmu srdcu blízke, to, čo chcete chápať rozumom. Je to len na vás. 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Scarlett - Vlastný komentár

Tento článok som písala dávno pred rokom 2012 a myslím, že som sa v celku nemýlila. Nič sa nestalo, len naša myseľ by sa mala pripraviť na zmenu. Otázka znie: Dokážeme to?

 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< január >>
<< 2020 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Štatistiky

Online: 5
Celkom: 623564
Mesiac: 22575
Deň: 692