Choď na obsah Choď na menu
 


O slepote

  Chvíľu som sa pohrávala s myšlienkou, či toto tu napísať. Či to tu vôbec patrí. Nejde totiž ani o anjelov, karty, mantry alebo čokoľvek podobné. Ale nakoniec som si uvedomila, že všetko, čo súvisí s našou povahou, je svojím spôsobom o našej duchovnej ceste.

 Chvíľu som sa pohrávala s myšlienkou, či toto tu napísať. Či to tu vôbec patrí. Nejde totiž ani o anjelov, karty, mantry alebo čokoľvek podobné. Ale nakoniec som si uvedomila, že všetko, čo súvisí s našou povahou, je svojím spôsobom o našej duchovnej ceste.

Chcela by som sa s vami podeliť o to, čo všetko pre nás znamená priateľstvo, kamarátstvo.

Reálny príbeh z môjho života začal pár rokov dozadu, keď ma kamarát požiadal o láskavosť voči jednému jeho známemu. Dopadlo to katastrofálne... Už vtedy som sa ofučala, že to čo preboha za "ješiťáka"...  Ale nakoľko sa vždy ukecám, že šancu treba dať každému, aj tu som urobila výnimku, napriek svojim pocitom, intuícii. Čas síce zariadil to, že nakoniec sa z nás dvoch stali celkom fajn kamaráti, ale... Prešli sme aj horším či lepším obdobím. Klasika. Kamarát mal však jednu chybu - veľkú chybu. Koniec koncov, kto z nás nie je bez chyby. A tak sme ho aspoň tí, ktorých máme ako spoločných priateľov, brali takého aký je, hoc sme presne vedeli, ako je to zlé a koľko EGA, upozorňujem, ťažkého ega sa za tým skrýva. Kým sme ale chodili po špičkách, všetko bolo fajn, dosť dlho som to v podstate ani neriešila, snažila som sa určitým témam vyhýbať. Až prišiel čas, keď som sa skrátka nemohla pozerať na to, ako sa chlap zahrabáva v svojej realite a uniká mu tá skutočná, ako žije niečím, čo v živote nie je podstatným a dobrovoľne zo seba robí blázna na pobavenie iným. Nuž, kamarát nekamarát, upozornila som ho na to. Výsledok? Stal sa zo mňa pokrytec, lavírujúci medzi tým, čo je pre mňa výhodné. Prišla som o svoju ľudskú hodnotu a o jeho dôveru. Len preto, lebo som sa nemohla pozerať, ako sa rúti do záhuby. Nuž, vedela som, že to takto dopadne, ale to, ako sám seba ničil mi za to zatratenie stálo. Nemohla by som sa asi sama sebe pozrieť do očí, keby som naďalej hladkala jeho ego a tvárila sa, aký je úžasný. Bohužiaľ, niektorí ľudia majú na kamarátstvo iné priority. Vlastne na mojej ceste ezoterikou som sa naučila, že niektorým veciam sa treba postaviť. Neľutovať to, čo sme urobili, pretože by sme mohli ľutovať to, čo sme neurobili. Nedávno mi v kartách vyšla smrť - zrod niečoho nového po bolestnej skúške. Neviem síce, či karty mysleli stratu kamaráta, ale aj keď pociťujem smútok, v podstate mi to nevadí.

Chcem tým celým povedať, že občas musíme robiť aj veci, ktoré možno ukončia niečo čo by mohlo vydržať. Ale nemôžeme sa toho držať len preto, lebo... Ak kamarátstvo alebo čokoľvek iné nestojí na pevných základoch, načo sa držať starých vecí? Zvyčajne mi v kartách vychádzajú rady ako - pusť sa starého, nedrž sa toho, začni niečo nové.... Možno také dva tri mesiace by ma táto situácia trápila, teraz mi vlastne odľahlo. Nemôžem a ani nechcem zabudnúť na to pekné, čo medzi nami bolo, ale nepotrebujem mať vedľa seba človeka, ktorému ide len o jeho pohľad, jeho slepotu, jeho realitu. Pustila som ho zo svojho života a toto tu by mali byť posledné písmenká venované nášmu exkamarátstvu. Naďalej si ho budem vážiť ako inteligentného človeka, no v mojom živote už nemá miesto. Sám sa tak rozhodol a ja nebudem bojovať o to, čo ma oberá o energiu. Prajem mu veľa šťastia v ďalšej jeho životnej púti, hádam sa spamätá a nakoniec neostane celkom sám.

Každému z vás prajem, ak sa náhodou ocitnete v podobnej situácii, neodkladajte zbytočne rozhodnutie. Aj tak vás dobehne.

(január 2010)

 
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< január >>
<< 2020 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Štatistiky

Online: 5
Celkom: 623561
Mesiac: 22583
Deň: 700