Choď na obsah Choď na menu
 


Kontakt s anjelmi

  K napísaniu tohto článku ma prinútilo hneď niekoľko okolností. 1. vlastná skúsenosť, 2. Anjeli. Už dlhší čas som bola presvedčená o tom, že som pripravená na vyšší "level" v komunikácii s nimi. Ale kým sa dopracujem k vlastným skúsenostiam (už to vidím na kilometrový článok), pokúsim sa dať dokopy všetko čo som potulkami internetom našla. Časť skopírujem, zvyšok prerozprávam.

 

haniel.jpg

K napísaniu tohto článku ma prinútilo hneď niekoľko okolností. 1. vlastná skúsenosť, 2. Anjeli. Už dlhší čas som bola presvedčená o tom, že som pripravená na vyšší "level" v komunikácii s nimi. Ale kým sa dopracujem k vlastným skúsenostiam (už to vidím na kilometrový článok), pokúsim sa dať dokopy všetko čo som potulkami internetom našla. Časť skopírujem, zvyšok prerozprávam.

Kontakt s Anjelmi sa podľa rôznych zdrojov dá uskutočniť mnohými spôsobmi. Ale asi najdôležitejšia je tá časť predtým, teda AKO sme MY schopní s nimi komunikovať. Zvyčajne je to pomocou kariet, obrazov, myšlienok, pocitov, kyvadla, vnímania, počutia, videnia. Celkom slušná kôpka možností, čo poviete? Vychádzajme z dobre známeho, že všetci sme individuality. Teda to, čo vyhovuje jednému, nemusí druhému, tretiemu sadne až desiata možnosť a štvrtý nemá problém s ničím. Takže z vlastných skúseností odporúčam tak trocha experimentovať a počúvať svoje vnútro, nakoniec nájdete to pravé.

Opäť si to zhrnieme - podrobnejšie.

Niekto Anjelov vidí - a sú to rôzne podoby, pokiaľ som dobre informovaná, anjel sa vám zjaví v takej podobe alebo tvare, na ktorý ste pripravení. Môže to byť svetlo, priesvitná postava, zvieratko, človek, bacuľatý krídlatý sexi chlap... Vsuvka v podobe vlastnej skúsenosti - keď som sa pokúšala o priamy kontakt s anjelom, snažila som sa mu pozrieť do tváre a žasla som, pretože tak rýchlo menil podoby, že som nebola ani schopná rozlíšiť, kto to je, rozosmiala ma ale jedna podoba, ktorú som stihla zachytiť - Legolasa v podaní Orlanda Blooma. Ono to chvíľu vyzeralo tak, že anjel nemôže mať stálu podobu, pretože JA ešte neviem, ako vlastne chcem, aby vyzeral.

Počutie - niekto anjelov počuje - vyslovene ušami. Raz sa mi to stalo. Spieval mi Rafael. Lepšie povedané, zobudil ma, ale prečo, to netuším. Vnímanie ako energie, pocit tepla, príjemné vône... Aj toto je spôsob komunikácie s anjelmi.

Pri čom by som sa chcela pristaviť je vnímanie pomocou myšlienok. Lebo tento spôsob som vždy obdivovala na iných a túžila byť tam, kde oni. Stalo sa. Trvalo nejaký čas, kým som si uvedomila, že to čo vnímam, sú oni. Vlastne som našla na internete viac internetových stránok, kde sa o tomto písalo a všetky tie veci, ktoré boli spomínané som poznala, akoby boli o mne. Najskôr máte pocit, že vediete monológ. Počujete seba, vyberáte si tie najvhodnejšie odpovede, no postupom času prídete na to, že síce je to o vás a vo vás, ale odpovede už nie sú vaše. Naučíte sa rozlišovať, kedy uvažujete vy a kedy máte nápad poslaný "z hora". Jednoducho VIETE.

A teraz sa pristavme na tom, ako sa Anjelom skontaktovať, meditovať, vidieť ho v hlave... Či trebárs aj inak. Asi najčastejšou možnosťou je meditácia pomocou dúhy.

Najděte si klidné a pohodlné místo. Sedněte si nebo lehněte, uvolněte tělo, několikrát se zhluboka nadechněte a představujte si, že s každým výdechem je vaše tělo uvolněnější. Při každém nádechu si představujte, že vdechujete zlaté světlo, které prostupuje vaším tělem.

Až bude vaše tělo plné tohoto světla, obklopte tímto světlem i celé své tělo.Představte si duhu nad svou hlavou a začněte stoupat po duze směrem vzhůru. Na konci duhy čeká váš strážný anděl. 

Někdo ho může vnímat jako sloup světla, příval energie, zážitky mohou být různé. Pozdravte svého anděla, vnímejte jeho lásku a podporu. Můžete mu klást otázky nebo se ho zeptat na jeho jméno. Pokud máte problém, požádejte o pomoc. V tomto bodě můžete požádat anděla, ať obejde vaše tělo, abyste ho mohli vidět.

V přítomnosti vašeho anděla můžete být tak dlouho, jak je vám to příjemné. Až budete chtít odejít, poděkujte, vraťte se do běžného vědomí po duze zpět opět ke svému tělu. Třikrát se zhluboka nadechněte a vraťte se do běžného stavu mysli. (Zdroj: http://portal.andelskysvet.cz)

 

Prípadne to môžete skúsiť aj takto, pomocou jednoduche techniky inšpirovaná titulom Diany Cooper: Světla Andělů - Andělé nám pomáhají:

1. cvičenie - vnímanie energetického tela, nastavenie receptorov

Na vycibrenie schopnosti stretnúť a komunikovať s anjelmi, resp. so svojim anjelom strážnym odporúčam začať ukľudniť a vnímať, uvedomovať si svoje energetické pole, resp. auru. Toto ukľudnenie sa dá ľahko dosiahnuť tak, že zaujmete pohodlnú, vám príjemnú telesnú polohu a spontánne, zhlboka dýchate a vytesníte tak všetky svoje problémy z hlavy. V tomto stave sa pokúste rukami, dlaňami vnímať, odhadovať, svoje energetické pole, pokúste sa s ním hrať, hladiť ho. Venujte sa miestu nad pupkom a keď nadobudnete pocit, že viete, kde energetické telo končí, pokúšajte sa s ním pohybovať smerom od tela a späť. zvyšuje sa tak vnímavosť energetického tela. ak sa toto cvičenie robí s úmyslom komunikácie s anjelmi, anjeli o tom vedia a cez neviditeľné svetelné, farebné a zvukové vibrácie nastavia, vyladia človeka, jeho ochranné obaly, všetky vaše telá na príjem a možnosť komunikácie s nimi tak, že prečistia naše energetické pole a telo samo začne vytvárať "bunky" s vyššími vibráciami schopnými vnímať anjelov.

2.cvičenie - stretnutie so svojim anjelom ( môžete skúšať kedykoľvek, ale najúčinnejšie je, keď si už uvedomujete svoje energetické telo )

Zaujmite pohodlnú polohu tela, dýchajte trochu hlbšie ako obyčajne, ukľudnite myseľ a telo. keď ste úplne kľudní, pozvite svojho strážneho anjela bližšie. Vnímajte cez svoje energetické telo, ako sa k vám približuje, ako vás jeho krídla zahalili, možno pocítite vôňu, začujete zvuk, zacítite závan vzduchu...môžete sa ho opýtať na meno, možno vás v tom momente napadne, ak nie, nie je to až tak dôležité, radšej sa venujte prijímaniu jeho lásky a bezpečia, ktoré vám ponúka, cez energetické telo si uvedomujte, koľko veľa anjelov sa neustále pohybuje okolo vás... Zhlboka vdychujte tú lásku a energiu, pripomínajte si, že si zaslúžite byť milovaní, lebo ste deťmi stvoriteľa a anjel vám túto jeho lásku sprostredkúva.... a vydychujte zo seba všetko zlé .... ak ste sa plne nasýtili, poďakujte svojmu anjelovi a pomaly otvorte oči ... - toto cvičenie - stretnutie vás pripraví na ďalšie anjelské zážitky tým, že váš anjel strážca pôsobí priamo na vašu dušu a prebúdza ju, prebúdza vo vás vyššie Ja, poprípade ho očisťuje , dáva duši priamo návody, ako čistiť svoju karmu a dostať sa na vyššie duchovné úrovne tak, aby ste na sebe, aj pomocou komunikácie s anjelmi, mohli začať efektívnejšie pracovať....

(Zdroj: http://novazeme.ning.com/profiles/blog/show?id=1315955%3ABlogPost%3A27156)

To sú dve internetové rady. Je na vás, či si vyhľadáte aj ďalšie alebo sa necháte viesť intuíciou. Lebo vždy je to o tom, že nič nie je dobré pre všetkých rovnako, musíme si nájsť vlastnú cestu životom a takisto aj vlastnú cestu k Anjelom.

 

Nedávno som mala dva dosť zaujímavé a vcelku aj stresujúce zážitky, no určite stáli za to a niekam ma posunuli.

Ako som spomínala na začiatku, dlhší čas sa mi v hlave točili myšlienky o tom, že som zrelá na vyšší level, že už by som s nimi rada "kecala" face to face. Vysielala som signály o pripravenosti. Naozaj som o tom bola presvedčená, no hlavne som veľmi CHCELA.

Začalo sa to pri behaní, keď som v mysli nabehla na strieborný KOSO lúč a už to išlo skoro mimo mňa, občas som sa pristihla, ako kibicujem samej sebe do fantázie. Logika, čo? Nebudem vás tu nudiť opisom o tom, ako dlho to trvalo a kadiaľ som šla, to všetko preskočíme a pozrime sa na výsledok.  Naozaj som sa s nejakou bytosťou stretla. Mala krásny tmavý zlatom vyšívaný plášť, jasne som videla len jeho ruku, s tvárou bol problém, ale to som popísala vyššie. Pointa celého je, že po prvotných celkom povznášajúcich pocitoch

 mi odrazu začalo byť zle od žalúdka a neskutočne ma napínalo. Prestala som behať a trvalo dosť dlho, kým som sa nejako z toho dostala. Ale neriešila som.

Na druhý či tretí deň som sa rozhodla, že to vezmem frontálnym útokom a išla som do kúpeľne, zapálila som sviečku, vymyslela vlastné privolávanie pre anjela a začala praktizovať výstup na dúhu. Opäť preskočíme cestu. Tentokrát som sedela na stoličke oproti zrkadlu, v vnímala som len svetlo sviečky, ktoré bolo príjemné, pokojné... Ako som tak čakala, či niekto príde, sviečka začala blikať. Napadlo ma, že možno budeme komunikovať takto a začala som klásť otázky. Fungovalo to, sviečka bola spojivom medzi anjelom a mnou. Zo začiatku to bolo úplne úžasné, dokonca som sa dozvedela aj meno anjela, čo bol pre mňa mierny šok. Nešlo ale o môjho anjela strážneho. A odrazu som opäť začala mať pocity závrate, napínania žalúdka, ale verila som, že to prejde.

Sviečka začala blikať neskutočne, vedela som, že sa niečo deje, pretože zrazu moje telo už nebolo moje. Bola to jedna zmes nedefinovateľných tvarov, keď som mala hlavu asi pri pätách a päty nad hlavou. Tlak, ktorý mnou prešiel  a pocit, že o tri sekundy odpadnem. Nejasne mi preblesklo mysľou, že anjel sa rozhodol na mňa napojiť v dobrom úmysle, len zrejme môj organizmus to nezvládol. Okamžite som v duchu volala Michaela, nech ma odpojí, lebo skutočne veľa nechýbalo a bola by som si hlavu rozbila o umývadlo. Nakoniec som bezvládne visela a nedôstojne grcala. Trvalo hodnú chvíľu, kým som bola schopná sa vôbec postaviť a prejsť bytom aspoň ako čerstvo narodené žriebä.

Keď som sa upokojila, vzala som do rúk kyvadlo a šla si to s nimi vysvetliť. (Zaujímavý fakt, pretože dovtedy som s kyvadlom pracovala málo a už vôbec som ho nepoužívala na kontakt s anjelmi.) Čuduj sa svete, bez dlhých prieťahov som sa podozvedala "pikošky" a ľútosť, nechceli mi ublížiť. Neskutočne zlatí boli. Najnovšie teda testujem kyvadlo ako ďalšiu z foriem komunikácie s krídlatými a je zaujímavé, ako nám to spolu celkom ide. Klop, klop...

Nuž, nemienim sa vzdať kontaktu s nimi, ale pochopila som, že na to musím ísť pomalšie a hlavne nájsť tú správnu cestu pre mňa. Aj to čo už mám je nadmieru a som im za to nekonečne vďačná. Navyše, naučila som sa s nimi žiť, akceptovať a konečne prestať nielen frflať, ale hlavne sa brániť. Lebo som dosť tvrdohlavá a mala som vlastné predstavy, ktoré som chcela silou mocou zrealizovať. Čuduj sa svete, keď sa nebránim, aj život je jednoduchší.

Nedávno som na nete našla článok, kde sa písalo o tom, či krídlatí dokážu robiť zle. Z mojich vlastných skúseností viem, že anjeli nie sú len láskavé bytosti, ktoré nás hýčkajú, no tiež viem, že určite nie sú zlí vo význame - škodoradostní. Čo som určite pochopila za ten spoločný čas bolo to, že nás posúvajú na našej ceste preto, aby sme boli vyššie, aby sme sa niečo naučili, jednoducho boli lepšími. No zvyčajne sa to stáva v situáciách, kedy my to dobré a láskavé nevidíme, nevieme to našim mozgom a ľudskou logikou pochopiť. Mám veľmi dobrého kamaráta, ľudského anjela, s ktorým sa často o týchto veciach bavíme. Vždy keď mu vysvetľujem niečo čo urobili krídlatí zvykne povedať  - "Mám v tom hľadať logiku? Radšej nie, čo?"

V tom článku (mimochodom je od Helar) bolo krásne opísané nielen spolužitie ale aj kontakt s anjelmi a ja verím, že ten článok som nenašla náhodou. Bolo v ňom aj pár odpovedí pre mňa, ktoré ma zas niečo nové naučili, posunuli a vysvetlili... Nebudem ho kopírovať celý, ale nejaké časti určite stoja za to:

Prevzate z: http://angelarium.wordpress.com/2010/02/13/mozu-anjeli-ublizovat/#comments

Anjeli sú isté vibrácie. Gabriel je vibrácia F, Michael je vibrácia B, Uriel je vibrácia T a podobne. Tie písmená som volila náhodne, takže ma nechytajte za slovo. Vibrácia je istá forma energie. Energia nemá záujem. Energia pôsobí. Nemá ego v zmysle „nepotrebuje sa tváriť alebo niekomu niečo dokazovať“. Nepotrebuje dosahovať. Je.

Zložité? Rozmýšľala som nad vhodným príkladom a napadol ma magnet: magnet predstavuje istý druh energie (=“energia, ktorá priťahuje istou silou kovové predmety“). Nemá ego. Neuvedomuje si sám seba (tu je malý rozdiel oproti anjelom) a nepotrebuje nič dosahovať. Jednoducho je a pôsobí. A kedykoľvek ide okolo nejaký železný klinec, magnet ho pritiahne. Z pohľadu náhodného pozorovateľa to môže vyzerať tak, že magnet striehne na klince a chytá ich. Ale magnet nič také nerobí… on len je a pôsobí.

A presne tak isto fungujú aj anjeli. Sú a pôsobia. Každý z nich vyvoláva inú rezonanciu v nás. A my obsahujeme plnú škálu anjelských rezonancií, len ich nemáme aktívne. V rôznych životných situáciách sa stávame vnímavejší na istý typ rezonancie. Situácia má istú vibráciu. Keď sa do nej dostaneme, naša rezonancia sa prispôsobí vibrácii situácie. Začneme vibrovať intenzívnejšie na istej frekvencii. A začíname byť vnímavejší pre vibráciu anjela s veľmi podobnou frekvenciou. Anjel neurobil vôbec nič – všetko sme urobili my…

Pre mňa je absurdné predstavovať si, že by niečo tak dokonale vyvážené ako „anjel“ (pre neanjelských „čistá energia“) špekulovalo nad tým, ako nám urobiť zle… Napriek tomu sa to niekedy stáva.

Kedy prichádzajú anjeli?

Ak mám so svojou teóriou pravdu, tak otázka obsahuje absolútny nezmysel: anjeli neprichádzajú. Anjeli sú s nami celý čas – každý jeden z nich. Brala som ich už hodne dlho ako nejakú ezoterickú, mimofyzickú mendelejevovku, kde anjeli sú jednotlivé prvky a každý z nich je obsiahnutý v štruktúre nášho éterického tela. Sú tam po celý ten čas, ibaže ich nevnímame, až kým nezačneme vibrovať na im podobnej frekvencii.

Kedy začíname vibrovať inak? V zlomových životných situáciách (krízy, úmrtia, šoky, depresie). V okamihoch absolútneho šťastia a vytrženia. Keď na sebe pracujeme a cielene meníme svoje vnútro. Alebo keď začneme experimentovať s psychotropnými látkami alebo technikami na menenie stavu vedomia. Napríklad s regresom a hypnózou.

V týchto prípadoch sa mení naša vibrácia – ale pokiaľ sme sa k novej vibrácii nedopracovali cielenou prácou na sebe, je to len zmena dočasná. Začneme vibrovať na inej frekvencii a po čase sa vraciame späť do pôvodnej frekvencie. Robievame to priebežne počas každého dňa, ale v hraničných situáciách bývajú tieto výkyvy výraznejšie. A odrazu sa „zobudí“ niektorá z podobných anjelských frekvencií, poobzerá sa a povie si: „Fajn! Začal vibrovať! To značí, že je nachystaný! Ide sa komunikovať!“

Lenže ak za našou zvýšenou vibráciu nestojí cielená práca, ale náhoda, nie sme pripravení! To však nešťastný anjel nemôže vedieť… Vytešený, že po toľkom spaní sa s nami konečne dá baviť, pustí do nás celú svoju energiu… a čo urobíme my? Prekotí nás to!

Ako vyzerajú stavy „prekotenia“? Tak, že naše vedomie zaostáva za našou momentálnou vibráciou. My máme silno čiernobiele vnímanie, vidíme svet ako nepriateľský a útočný, máme strach a mykajú nami vášne, a odrazu sa tu pechorí nejaký anjelský kretén a rozpráva nám o láske a dôvere a trpezlivosti a pokore… a celý vytešený nami preháňa „volty“, na ktoré nie sme stavaní, varí nám mozog a spôsobuje výboje po celom tele! Ochádzajú nám nervy, lekári na nás pozerajú ako na simulantov alebo vaďasov, okolie protestuje proti našim náhlym výkyvom nálad… Vidíme pred sebou niečo krásne a nie a nie to dosiahnuť…

Ak máte pocit, že to popisujem príliš emotívne, tak vedzte, že som si touto cestou prešla… každý jeden krok. Už neviem, ako ku kontaktu došlo v mojom prípade, ale došlo k nemu príliš skoro a ja som nebola na kontakt vôbec pripravená. Anjeli sa to snažili opraviť tým, že mi pod nos napchali zasvätenia reiki a vyčistenie a spriechodnenie kanálu. A vtedy ešte len začali problémy! Kanál bol prechodný, moja vibrácia bola viac-menej trvalo „v norme“, lenže moje predstavy a hodnoty boli na úrovni neandertálca… Kyjak do ruky a niekoho švacnúť! A tak s čímkoľvek ku mne pristupovali, ja som na to reagovala svojím „neandertálskym“ spôsobom. Páči sa mi? Hepíííííí! Nepáči sa mi? To čo mi ubližuješ, ty potvora krídlatá?!

 

Nuž - keď som si toto prečítala, okamžite mi napadlo to moje zvracanie a pocit, že asi v lepšom prípade odpadnem, v horšom umriem. A vedomie, že nie som vadná alebo neschopná, jednoducho som sa príliš ponáhľala. Niežeby som nebola pripravená, som, ale zrejme nie tak, ako by som mala. A to, že som objavila Helarin článok len svedčí o tom, ako ma krídlatí vodia za ručičku a ukazujú a vysvetľujú. Vždy budem vďačná za Helar, pretože svojim spôsobom je pre mňa vodítkom a žriedlom múdrosti.

V tejto chvíli, keď píšem toto tu som si uvedomila, že ma obklopuje príjemná vôňa. Nádherná vôňa. Pre istotu som obehala celý byt, odkiaľ to mohlo byť, ale nikde ju nebolo cítiť, len pár sekúnd sa okolo mňa točila krásna kvetinová vôňa a ja som automaticky zvolala: Haniel? Pretože tento anjel ma kontaktoval pri mojich "silou mocou" potulkách za nimi. Teda, aspoň toto meno sa mi v mysli zjavilo, keď som sa pýtala ako sa volá.

Usmievam sa. Aj vôňa je jednou z mnohých možností, ako sa s nimi kontaktovať. Och a už je tu zas. Na chvíľu zmizne a potom ju cítim opäť. Ha, dokonca občuchujem aj seba, ale nie je to parfémom. Uf, silnie to. Tak tento pocit by som teraz priala každému. Je nádherný.

Krídlatí, viem, že som občas (dosť často) rožkatá koza, ktorá ide za svojim a hnevám sa, ak sa rozhodnete meniť moje plány, ak mám pocit, že mi manipulujete so životom. Ale takisto viete, že nakoniec si vždy uvedomím, že to, čo ste robili alebo kam ma dostali bolo pre moje dobro, aj keď ho v tej chvíli nevidím. Držíte ma aj vo chvíľach, keď robím somariny a napriek všetkému ma ľúbite stále rovnako. Ďakujem za to, že robíte to, čo robíte, posielate mi do života ľudí, ktorí mi pomáhajú a učia ma.

A vám všetkým, ktorí ste toto dočítali posielam veľa anjelského svetla a povzbudenia. Nenechajte sa odradiť, len sa naučte používať svoju intuíciu. Veľa šťastia na tej vašej duchovnej ceste.

(27.05.2010)

 

 

 
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< január >>
<< 2020 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Štatistiky

Online: 16
Celkom: 624003
Mesiac: 22594
Deň: 648