Choď na obsah Choď na menu
 


Raz bosorka, navždy bosorka

Čo vám budem hovoriť. Život je pestrofarebný. Pred rokmi keď mi bola odporúčaná kniha Pozemskí anjeli od Doreen Virtue som konečne našla materiál, ktorý mi dal odpovede na mnoho mojich nezodpovedaných otázok, pocitov. To bolo asi tak cca 8 rokov dozadu. Spravila som si test a voilá, som pozemský anjel. Našla som sa v jednej z kategórii a celkom to v tom čase dávalo zmysel. Viac menej. Síce som pri tom natrafila na oblasti, v ktorých som stále mala zmätok ale neriešila som. Spokojná s tým, že konečne viem viac ako predtým a mám vysvetlenia som v ezoterike začala pracovať vedome.

  Prešlo tých 8 rokov a kategóriu pozemských anjelov som neriešila. Často som však mávala pocit, že čosi je iné. Že znamenia mi ukazujú iný smer a dokonca aj reakcie ľudí sú iné. Stále som tomu nevenovala pozornosť. Až do nedávna. Bez toho, aby som vôbec uvažovala, len tak „náhodou“ som vzala do rúk knihu a pretestovala som sa. Bola som si viac menej istá, že zmena byť nemôže. Na moje prekvapenie som sa odrazu ocitla v kategóriách dvoch. To je normálne, pretože aj o tomto Doreen písala, vysvetlila, prečo je to tak. Nuž, osobne som z toho aj tak mala zmätok. Nechápala som, čo sa zmenilo? Prečo okrem tej pôvodnej pribudla ďalšia a navyše dokonca prevalcovala tú prvú? Takéto veci je najlepšie odkomunikovať. Večer sme s jednou mladou budúcou bosorečkou (ešte sa len profiluje) sadli a začali tento môj „problém“ rozoberať. V podstate sme to nakoniec vyriešili v priebehu krátkych pár minút. Dospeli sme k záveru, že človek sa vidí trocha inak zvnútra ako nás vidia ostatní. Klasická psychológia. Vrhla som sa rozoberať kategóriu z pozemských anjelov, kde som sa odrazu ocitla a moja spolubesedníčka mala za úlohu rozhodnúť, ako to vlastne je so mnou a okolím. Čím viac som o tom čítala, tým jasnejšie to bolo aj mne samotnej. Povedala by som, že som sa ocitla pred zrkadlom a že niekto o mne píše seminárku. Jej pohľad bol pobavujúci a slová „raz bosorka, navždy bosorka“ povedali asi všetko podstatné. Prebehli sme ešte aj pôvodnú kategóriu a bolo vymaľované. Momentálne síce neviem, či ostávam v dvoch kategóriách ako skokan, ktorý k svojmu rozvoju potrebuje vlastnosti oboch (viac prevažuje zasvätenec) alebo sa skrátka presúvam. Podľa vysvetlenia od Doreen mi viac sedí skokan než nová duša. Ale skokan nie v pravom zmysle, len skrátka pozemský anjel, ktorý sa postupne sťahuje, je viac tým druhým než tým prvým, ale isté veci skrátka ostanú aj keď by som sa celkom definitívne stala len zasvätencom.

Najviac ma však pobavil fakt, že aj keď charakteristika zasvätencov je aj o negatívnych stránkach, napriek tomu som sa v tom našla úplne dokonale. Stále síce nechápem zmysel toho, prečo moja duša musela začať tak ako začala, ale v zmysle mojich všetkých skúseností to nakoniec zmysel dáva. Bola to akási predpríprava na to, aby som sa vrátila tam, kam zrejme naozaj patrím. Ale so skúsenosťami vteleného anjela. To sa zrejme nezmení. Určité poznatky moja duša potrebuje práve odtiaľ. Isté veci som robila preto, lebo vtelený anjel vo mne inak nemohol. No súčasne ma to stále ťahalo k zasvätencom, čomu sa zrejme dosť dlho bránila. Podvedome. Ale podstatu nezmením. Už pri prvom testovaní bol náznak toho, že sa to môže zmeniť. Nuž, je to tu.

Som spokojná. Naozaj úplne spokojná. Nedávno som písala, že viem, len si stačí spomenúť. Tak som si spomenula. Nasmiala som sa sama zo seba, pretože momentálne, keď mám za sebou roky vedomej práce s duchovnom som sa naozaj vyprofilovala a som pyšná na to, že som možno trochu inak divná, ale o to normálnejšia sama pre seba. Že to, že viem, mi otvára cestu k duchovnému rastu o to viac. Spomenula som si na obdobie, keď som ešte s ezoterikou ani nekoketovala a už mi ľudia hovorili o tom, že som bosorka. Nuž, ak teda vtelený anjel chce byť mágom, prečo nie... Ťahala som si hviezdne karty na rok 2015 a hádajte čo mi vyšlo? Okrem iného MÁG. Potrebujem ešte ďalšie potvrdenia? Nie.

Ďakujem anjelom za to, že ma posúvajú na mojej duchovnej ceste a vedia, čo je pre moju dušu najlepšie. Že mi dali možnosť pochopiť to, aj keď nie vždy som chápavá na prvýkrát, dokonca ani druhý či tretí. Že tú diskrepanciu vteleného anjela som konečne rozlúskla.

Záver? Páči sa mi byť tým, čím som. Tým mixom dvoch úžasných kategórií, tým jednoznačným zo zasvätencov. Som aká som a nehanbím sa za to. Viem, že ma ešte čaká dlhá cesta, už viem, prečo ma tak často vytáčajú konania iných ľudí,  viem, prečo je mi dobre tam, kde pracujem, viem prečo VIEM aj keď neviem ako. Tak veľa maličkostí odrazu dalo úplne iný zmysel alebo lepšie povedané, konečne mali svoj zmysel. Konečne viem, prečo neznášam pocit bezmocnosti. Prečo som aká som. Lebo najskôr som sa musela naučiť niečo iné. Niečo, čo ma posúva ďalej. Inou cestou ale vždy k tomu istému cieľu. K láske, dobru, pomoci a harmónii. K rituálom, drakom a vlastným kúzlam. K mágii života o ktorej som v poslednom čase tak často písala a sama nevedela prečo. 

 
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< september >>
<< 2019 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            


Štatistiky

Online: 10
Celkom: 535153
Mesiac: 19452
Deň: 707