Choď na obsah Choď na menu
 


O anjeloch všeobecne

 Čo sú to anjeli? Existujú vôbec? Je to len výmysel, rozprávka, nadpozemská bytosť, fantázia? Či je to realita?


Slovo anjel znamená posol. To sa dočítate kdekoľvek na akejkoľvek stránke. Stačí použiť „uja Googla“, nahodiť slovo anjel a máte o čítanie na dlhý čas postarané. 

  Čo sú to anjeli? Existujú vôbec? Je to len výmysel, rozprávka, nadpozemská bytosť, fantázia? Či je to realita?

Slovo anjel znamená posol. To sa dočítate kdekoľvek na akejkoľvek stránke. Stačí použiť „uja Googla“, nahodiť slovo anjel a máte o čítanie na dlhý čas postarané.

Je veľa dobrých stránok, kam rada chodievam. Tvoria ich ľudia, ktorí sú duševne na vysokej úrovni. Poskytujú veľa pozitívnej energie, lásky a slniečka. Nepriamo pomáhajú. Veria v anjelov a napriek tomu sú úplne normálni. :o) Lebo takto dnešný príliš materialistický svet chápe vieru. Ako bláznovstvo. Skúste povedať ateistovi, že veríte v anjelov. Pomyslí si o vás toľko nelichotivých prívlastkov, že slovo blázon bude asi jedno z tých lichotivejších. Osobne si myslím, že ateista je tiež človek veriaci. Len verí vo veci hmotné. Verí len v svojich päť zmyslov. Sluch, čuch, chuť, hmat, zrak. No myslíte si, že je to všetko? Že toto sú tie konečné zmysly, ktoré človek má? Ja nie.

Možno trocha odbočím od anjelov, ale viera v nich či v čokoľvek iné je vierou a považujem za potrebné to dokázať. Raz sme s priateľmi sedeli na jednej narodeninovej oslave. A slovo dalo slovo a jeden z prítomných o sebe tvrdil, že je ateista a v vieru v Boha označil za hlúposť a fantazmagórie. Pustila som sa s ním do polemiky, že viera je vždy vierou, aby sme do toho nemontovali len Boha. Aj ateista verí. V čokoľvek. Nedal si povedať a stále opakoval, že veď nikto Boha nevidel, tak ako môže existovať? Vtedy niekto len tak mimochodom položil zaujímavú otázku. „Veríš, že rozmýšľaš?“ „Áno,“ odvetil môj spolu diskutujúci. „A veríš na svoje myšlienky? Veríš, že ich máš?“ „Jasné, že mám myšlienky,“ začudovane odpovedal známy. „Nuž a videl si niekedy niektorú z týchto myšlienok, keď tvrdíš, že vieš a veríš, že ich máš?“ „Nie.“ A tu sa celá diskusia skončila. Kamarát sa aspoň na tú chvíľu vzdal. Došli logické argumenty.

 

 

Ja neberiem žiadnemu ateistovi jeho vieru vo vedu. No ako som nedávno čítala, súčasná exaktná veda je tak roztrieštená na chlieviky, že vlastne pravá ruka nevie čo robí jej ľavá ruka. A sama veda dochádza na fakty, ktoré podporujú mnohé doposiaľ len teórie o angelológii. No ja nie som vedec, som len človek, ktorému anjeli zmenili život. Skúste si prečítať knihu od známeho angelológa Emila Páleša – Angelológia dejín a budete prekvapení, koľko vedy, od matematiky, stavebníctva a čo ja viem čoho ešte je úzko späté práve s anjelmi. Lenže čítať takéto knihy by mal človek s otvoreným srdcom a hlavou. Ten, kto už dopredu je presvedčený LEN o tej svojej pravde a žiaden iný názor ako ten jeho nie je správny, tak ten sa v mojom ponímaní radí medzi oslov s klapkami na očiach. Prirovnanie osol neberte ako urážku. Je to len krásne prirovnanie. Aj on ide za svojou mrkvou, ktorú má pred očami a svet napravo a naľavo nevidí. A už vôbec nie to, čo je za ním.

Uznávam ľudí, ktorí sú ľuďmi. Ktorí dokážu iný názor akceptovať a pripustiť, že MÔŽE byť aj iná cesta názoru ako tá ich. Ak niečo neviem, nepoznám, nevidela som to, neznamená to, že to aj byť nemôže. No povedať jedným dychom, ja neverím a neberiem ti tvoju vieru v rozprávky je už povyšovanie sa. Koniec koncov, čas možno ukáže, kto veril a v akú rozprávku.

Pre mňa anjeli existujú. Existujú pre každého, bez rozdielu či v nich človek verí alebo nie. A je na každom z nás, aká silná je tá jeho viera, ako ďaleko siaha naše zvolenie pustiť ich k sebe.

Anjelmi sa zaoberalo ľudstvo od počiatku svojho uvedomenia si. Ich opis je rôzny, no všetky sa nakoniec zhodujú v jednom. Ide o éterické nehmotné bytosti. Môžu sa prejaviť ako ľudia s krídlami, môžu sa prejaviť v podobe vibrácií. Je to zrejme individuálne. Existujú zápisky, knihy o stretnutiach ľudí s anjelmi.

Existuje veľa literatúry a veľa anelológov, ktorí s anjelmi pracujú, píšu o tom knihy. Samozrejme, vždy treba rozlíšiť zrno od pliev. Ako všade, aj tu sa môžeme stretnúť so šarlatánmi. Chcela by som povedať, že napriek tomu, že v anjelov verím a mám s nimi celkom pekné množstvo skúseností, z nejakého mne dôvodu (hovorím tomu intuícia) nie som naklonená skupine, ktorá si hovorí Vesmírni ľudia. Jej hlavný predstaviteľ pán Benda síce hlása peknú myšlienku plnú lásky, no mňa akosi nepresvedčil. Píšem to preto, aby ste si nemysleli, že všetci čo veria v anjelov sa po nociach stretávajú s anjelmi vo vesmírnych lodiach a podobne. Ale samozrejme, fanúšikom Vesmírnych ľudí prajem len to najlepšie. 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Haniel - S anjelmi

S anjelmi je naozaj svet krajší

jarka - sama mám skúsenosti

Verím v anjelov som obyčajný človek ťažko skúšaná životom ,ale na svojich anjelov nedám dopustiť .Každý deň sa mi ukazujú ,cítim ich energiu ,Ak ich poprosím dajú mi o sebe vedieť niekedy sa hrajú zo zvonkohrou ,niekedy cítim teplo ,inokedy nájdem pierko.Teším sa keď sú so mnou.

 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< január >>
<< 2020 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Štatistiky

Online: 9
Celkom: 623603
Mesiac: 22567
Deň: 670