Choď na obsah Choď na menu
 


Reč nášho tela

Rubrika o tom, ako k nám prehovára naše telo. 

 

Príspevky

Kašeľ

2. 1. 2018

| Rubrika: Reč nášho tela

Kašeľ ako taký je v podstate reflex nášho tela vyvolaný istým podráždením dýchacích ciest. Telo sa snaží či už cudziu látku alebo hlien vypudiť a tak kašleme. Samozrejme, kašeľ môže byť aj vyvolaný napríklad astmou, chrípkou a podobne. V tomto článku sa na kašeľ pozrieme ako na neduh ktorý je bez zjavnej príčiny, hoci aj pri iných chorobách s tým môžete skúsiť pracovať – aspoň na tej sekundárnej úrovni.

 

Vysoký krvný tlak

26. 9. 2017

| Rubrika: Reč nášho tela

Hypertenzia – vysoký krvný tlak poznáme ako chorobu, ktorá nebolí. Súvisí s cievami, cez ktoré srdce pumpuje krv a tým sa vytvára istý tlak. Bez toho tlaku by nebolo možné, aby krv mala svoj „obeh“, orgány by ostali bez kyslíka, ktorý je potrebný pre ich činnosť. Vďaka krvnému tlaku máme zaručené, že krv sa dostane do každého kúska nášho tela a orgánu. Pri zdraví sú cievy pružné a rozťahujú sa v závislosti od toho, koľko sily vynakladá naše srdce na vypudenie krvi.

 

Herpes

5. 9. 2017

| Rubrika: Reč nášho tela

Kto z nás by nepoznal herpes. Horúčkovitý pľuzgierik ktorý je spôsobený vírusom HSV. Šíri sa priamym kontaktom s nakazenými ľuďmi, bozkom, dotykom a tak podobne. Ak ste ho už raz mali, ostáva vo vašom tele v latentnom stave a zjaví sa vždy v tú najmenej vhodnú chvíľu, hlavným spúšťačom môže byť stres, nadmerné opaľovanie, náhla zmena počasia či hormonálne zmeny. Medicína na nepríjemné opary pozná farmaceutické medikamenty, z ktorých si môžete vybrať.

 

Reč nášho tela - úvod

5. 9. 2017

| Rubrika: Reč nášho tela

Zaujíma vás, o čom sú naše choroby? Alebo teda minimálne ukáže jeden z mnohých iných uhlov pohľadu. Tento "úvodník" je potrebný prečítať, kým prejdete k čítaniu ďalších článkov. 

O možných príčinách istých "neduhov"  budem písať priebežne (nie pravidelne) a podľa môjho výberu.