Choď na obsah Choď na menu
 


Vyvarujete sa výčitiek

 Tento príbeh venujem svojmu partnerovi. Keď som mu otvorene priznala svoju empatiu a tento príbeh vlastne so mnou zákulisne aj prežil, spýtal sa: „Prečo práve ty ich vnímaš?" Moja odpoveď znela: "Neviem, prečo práve ja, ale som rada, že ich viem aj oslobodiť.“ Objal ma a moje "baterky" sa zas nabili na 100%

Bolo to koncom roku 2011. Telefonoval mi neznámy muž, ktorý sa u mňa objednal na ošetrenie... Bežná rutina, avšak on o mne podozrivo veľa vedel. Vraj ma registruje už veľmi dávno, celý môj predošlý 2-ročný (vtedy čerstvo ukončený) vzťah. Bol mladší odo mňa, o to ľahšie sa mi ho darilo držať od tela, aj keď on trval na častých ošetreniach a stále mi dvoril. Časom začal byť dokonca nepríjemný, ak som zas raz odmietla pozvanie či som neodpisovala  na správy. Vždy som to profesionálne aj vďaka anjelom uhrala.
Prešli sviatky. Nekontaktoval ma nejakú dobu a úprimne, mne to ani nechýbalo. Keď zrazu som si našla veľmi zvláštny mail od neznámej ženy, že sa stalo nešťastie a že snáď to zvládnem, ale nech neodpadnem, mám jej zavolať na priložené číslo. Nechápala som, o aký zlý žart ide...Hneď som jej volala. Predstavila sa ako sesternica dotyčného a vraj nakoľko som jeho partnerka, musí mi povedať, že zahynul pri tragickej nehode...Všetko mi opísala, pričom ja som jej vysvetlila, že rozhodne nie som nič iné ako jeho kamarátka. Vyšlo najavo, že mladý muž si žil vo svojom vlastnom svete a vlastne nik netušil, aký naozaj je.

Ibaže vtedy začala pracovať moja hlava a nastali výčitky. „Musela som byť vždy tak chladná? Veď snáď to nemyslel až tak zle, nebol až tak zlý človek,“ atď... Ako sa hovorí, po boji je každý kráľom...
No a toto zapríčinilo, že po návrate z práce ma doma čakalo prekvapenie - nasťahoval sa ku mne jeho duch... Mám dar empatie a práve on mi umožňuje cítiť a vnímať ich prítomnosť. O to viac, ak je duch zacielený na mňa. Snažil sa o moju pozornosť akýmkoľvek spôsobom. Stály pocit, že vedľa vás ktosi stojí, v noci vás budí vyslovovanie vášho mena neidentifikovateľným hlasom, strata vlastnej energie prekročením prahu bytu, nakoľko on ju z vás vysaje (veď aj on z niečoho musí žiť...) a ďalšie „maličkosti". Po týždni som sa konečne odhodlala a urobila som rituál, ktorý som si vytvorila práve vďaka Skajkiným radám. 
Ten príval energie pri jeho uvoľnení do svetla je neopísateľný... Keď mi aj kyvadlo potvrdilo, že už je spokojný a v nenávratne, našla som absolútny pokoj.

Teraz radím z vlastnej skúsenosti každému - VYVARUJTE SA VÝČITKÁM... Ak aj príde čas niekoho blízkeho na odchod z tohto sveta, je to jeho osud (samozrejme aj voľba, ale to je na inú tému) a vedzte, jemu už je dobre, naopak tešte sa z jeho nájdeného pokoja... Ak ho tu budete držať svojimi výčitkami, on tu ostane zakliesnený a bude ešte len trpieť!!! A toto isto naozaj nechcete. A ani on.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< júl >>
<< 2019 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


Štatistiky

Online: 6
Celkom: 494367
Mesiac: 15797
Deň: 540