Choď na obsah Choď na menu
 


Numerológia - prehľad autorov, druhov

 Rozbor nášho dátumu narodenia, mena, priezviska, osudu a mnoho iného. Každý z nás s číslami pracuje, denno denne sa nám preháňajú hlavou. Potrebujeme ich všade – matematika. To síce nie je moja silná stránka, ale čísla ako také sú super. Dokonca existujú aj anjelské čísla. Teda nás sprevádzajú každou sférou, či už ste ateista, veriaci alebo idete vlastnou duchovnou cestou.

Z vlastnej skúsenosti viem, že o numerológii je toľko kníh, toľko rôznych možností výpočtov, že keď sa niekedy rozhodnete aspoň trocha k nej pričuchnúť, zistíte, že sa stratíte, lebo zvyčajne sa postupy a následne výsledky tak trocha rozchádzajú vo výklade. Nie úplne, ale predsa.

Došlo mi, že tak ako v kartách, aj v numerológii je potrebné nájsť ten svoj spôsob, svoju metódu, to, čo nám sadne. V praxi to znamená, že musíte preliezť naozaj veľa kníh a mnoho autorov, aby ste objavili to, čo vás najviac oslovilo. Ak náhodou nie ste naslovovzatý numerológ.

Poďme si pomôcť odborníkmi. Ing. Vladimír Škach vo svojej celkom sympatickej knihe Numerológia v praxi píše, že „numerológia je veda, ktorá má veľa spoločného s astrologickou vedou.“

Astrológia je tu s nami asi od nepamäti, numerológia vznikla neskôr, ale tiež veľmi dávno. Základy numerológie vychádzajú z magického významu čísel, pričom sa používajú iba 1 – 9. Ku každému číslu je priradená určitá charakteristika planéty, použitá tiež v astrológii.

No, keby som chcela použiť všetko, čo som sa dočítala, čítali by ste ešte veľmi dlho. Skúsim to teda napísať svojimi slovami. V podstate numerológia pracuje na rôznych princípoch. Zvyčajne ide o numerologickú mriežku. Zostavujete ju podľa dátumu narodenia. Na internete použite uja Googla a nájdete online veľa stránok, kde vám bez námahy počítač vyhodí tú vašu charakteristiku. Lenže jej zostrojenie sa líši od autora k autorovi. Niekto do nej zapisuje len dátum narodenia, iný dopisuje aj vibračné číslo či číslo osudu, inde sú zas ďalšie výpočty a tabuľka sa zapĺňa ďalšími číslami. Rozdiel je aj v tom, či sa vykladajú len čísla v tabuľke, alebo sa pracuje aj so súčtom v nej. Teda je možné zrátavať stĺpce, riadky, diagonály. A máme ďalšie a ďalšie interpretácie. Je toho naozaj tak veľa a toľko spôsobov, až človek začína mať pocit, že to potom nemôže byť ani pravdivé. No, na počudovanie je. Osobne si myslím, že správne je každé zapisovanie, ktoré vám najviac vyhovuje a ktoré vás najviac priťahuje. Koniec koncov, predsa ich vymysleli či prevzali alebo vypočítali odborníci, vedci, hoc aj tu sa nájde názor, že astrológia je paveda. Hm... Uhol pohľadu či vec názoru.

Pôvodne som myslela, že tu normálne začnem rozpisovať, ako sa vôbec tvorí numerologická mriežka, čo ktoré číslo znamená, ale to by som sa fakt upísala a celkom zbytočne, lebo – opakovanie matka múdrosti – na nete je toho kvantum. Stačí „googliť“. Preto skôr napíšem svoju cestu a svoj názor, vy si už nájdete ten svoj...

Vynechám všetko to predchádzajúce, kedy človek hľadá a len čisto zo zvedavosti číta rôzne knihy. Nejakým spôsobom, na ktorý sa už nepamätám som si požičala knihu Numerológia v praxi. Celkom zaujímavé čítanie.  Ale... presne v tom čase som sa zoznámila s istou paňou, ktorá si urobila k numerológii kurz. Lenže tá jej metóda bola celkom iná ako tá Škachova. Veľmi ma zaujala a tak som skúsila preštudovať aj ju.Jej metóda mi sedí oveľa lepšie ako všetko dovtedy. Vyskúšala som to na najbližších a fakt to sadlo ako - no, sadlo.

Poznáte meno Norman Shine? Jeho kniha Numerológia je ďalšou v poradí, ktorá ma svojim spôsobom zaujala. Aj keď tento autor sa viac menej zaoberal numerológiou mien, rôznym diagramom. Interesantné čítanie. Ale napriek všetkému ma tam tak naozaj zaujala len jedna kapitola. Predpovedanie budúcnosti. Podľa neho sa náš život odvíja v 18 ročných cykloch. Stačí sa pozrieť naspäť o toľko rokov a postupne zapisovať na sínusovej krivke náš život v cykloch a pol cykloch (9 rokov). V podstate sa náš život opakuje, lepšie povedané niektoré zážitky, len v inom vývoji. Veľmi ťažko sa to vysvetľuje, odporúčam si to radšej prečítať. Samozrejme, čo je najlepšie, než si to vyskúšať na sebe? Tak som si sadla a narýchlo načmárala graf a začala spomínať. Postupne som dopisovala guličky vždy k roku, kde sa v mojom živote udialo niečo prelomové, čo ma nejako ovplyvnilo. Keď som skončila, zistila som, že Shine sa absolútne nemýli. Môj život dostal takú presnú pravidelnosť, až to bolo k neuvereniu. Síce ešte nechápem to, ako mi to pomôže zistiť, kedy mám pozitívne a kedy negatívne obdobie, ani ako sa mám na to pripraviť, to by chcelo konzultácie, ale v podstate na overenie jeho metódy to stačilo. Podarilo sa mi približne odhadnúť roky, kedy sa mi v živote zas niečo prihodí – niečo dosť závažné. Možno sa raz k tomu dopracujem tak, že to aj budem ovládať. Zatiaľ je to v sfére zaujímavých vecí vhodných na opakovanie.

A to som už ale bola v numerológii vážne zapadnutá. Nie tak, že to ovládam, ale na také základné určenie ľudskej povahy mi to stačí, aj ako samoukovi. V podstate s tým nemám problém. Čísla sa naozaj dajú využiť. Každému. Nepotrebujete k tomu nič, len kúsok odvahy a štúdia. A hlavne intuíciu. Vedieť poskladať to, čo vám vyšlo.

Ako hovorí autorka duchovnej numerológie, je to systém, ktorý treba brať s pokorou. Nie všetko sa dá naučiť v škole, určité veci skrátka musia ísť samé, musíme na ne mať dar. Súhlasím s ňou. Vyššie som spomínala, že pre mňa je numerológia v rovine kariet. Nemôžete si prečítať, ktoré číslo čo znamená a ak vám vyjde, že napríklad dvojku máte v rodine traja, všetci ste automaticky rovnakí. Nie ste. Je milión ľudí narodených v znamení kozorožca a nie sú si podobní ako vajce vajcu. Tu ide naozaj o charakteristiku všeobecnú, ovplyvnenú mnohými aspektmi . Alebo karta znamená automaticky pre každého rovnakú novinu. Figu borovú. Vždy je v tom kus vášho srdca, váš dar intuície.

Vhodné je vykladať karty či numerologickú mriežku ľuďom, ktorých poznáte. Pracuje sa tak lepšie, lebo karty dávajú presnejší význam. A rovnako aj čísla. Skúšala som to aj na celkom neznámych ľuďoch. Zaujímavé je, že na 90 % to vyšlo pravdivo. Tých desať, čo sa akože nehodilo do rámca, sú percentá, ktoré ukazujú to, o čom ešte nevieme, prípadne si to nechceme uznať.

Čísla neklamú. Ale nie sú statické. Tak ako žijeme svoj život, tak nás ovplyvňujú. Meníme sa, pracujeme na sebe a oni ukazujú ten potenciál, ktorý v sebe máme, na čom by sme mali pracovať a čomu sa vyhýbať. Ukazujú naše talenty ale aj zlé stránky. A je na nás, či sa tým budeme zaoberať alebo to pustíme z hlavy von. Už sa mi stalo, že čísla ukázali povahu, ktorá sa k danému človeku vôbec nehodila. Javil sa iný. Lenže to neznamená, že to nesadlo. Naopak, len to ukázalo, prečo sú niektoré veci v jeho živote presne také, aké sú. Ale to som si nechala pre seba.

Až som natrafila na knihu Tajomstvo čísel nášho dátumu narodenia od Johanny Pauggerovej/Thomasa Poppea, ktorá celú numerológiu postavila do absolútne iného uhla, svetla, logiky a významu. Nie nadarmo má kniha v názve TAJOMSTVO. Na 300 stranách je napísané niečo úžasné, niečo, čo sa mi okamžite vrylo pod kožu. V spolupráci s numerologickou mriežkou bude tirolské koleso čísel úplne ideálne. Dokonca mám pocit, že spomínané koleso je najviac pravdivé, najviac životom odskúšané, len ako píše autorka, musíme s tým pracovať a veriť, aby sme to dostali do krvi. Zatiaľ som v štádiu spoznávania, takže je to pre mňa nové, príťažlivé a občas nepochopiteľné. Zato zas len pravdivé. Ste severné dieťa? Či južné? Ako nás ovplyvňujú farby v spolupráci s číslami? Prečo nám niektorí ľudia sedia a s inými sa cítime zle? Aký je váš podpis a ktoré čísla máte ukryté, ktoré naopak chýbajú či dokonca idú do extrému? Nuž, to všetko je tajomstvo čísel...

Všetkým prajem veľa úspechov na tej vašej ceste za poznaním... Ak vás náhodou čísla chytili.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< máj >>
<< 2019 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Štatistiky

Online: 12
Celkom: 461582
Mesiac: 17024
Deň: 796