Choď na obsah Choď na menu
 


Význam Moola mantry

Opäť sa dostávame k hinduizmu. Učitelia Amma a Bhagavan nám dali túto krásnu mantru. (Neviem ako, či ju vymysleli alebo čo.) V každom prípade, naplnili ju úžasnou Božskou silou, ktorá z Mool mantry robí veľmi silnú pieseň s vysokou účinnosťou. Patrí k védickým mantrám – môžeme ju nazvať aj chválospevom. Vyzýva energie Ammy a Bhagavana. 

Ak sa potrebujeme liečiť, je veľmi vhodná, má silu uzdravovať. Prebúdza Božiu prítomnosť v našom srdci. Môžeme ju použiť na aktiváciu tretieho oka či korunnej čakry. Jej počúvanie prináša pokoj, mier, harmóniu. Dočítala som sa, že sú aj takí, čo pri jej počúvaní zažívajú hlboké stavy vnútorného mieru, radosti a rozšíreného vedoma. Ale všetci sme individuality, tak to treba vyskúšať. Vraj je to mantra Zlatého veku.


Jej preklad by bol dosť obšírny, nakoľko každé jedno slovo je odstavec... Skúsim to zhrnúť.


V podstate sa tam spieva o tom, že na začiatku bolo slovo – univerzálne, ktoré má silu tvoriť, ničiť ale aj dávať. Je to slovo – boží zvuk. Vzývame všadeprítomné bytie, nehmotné, beztvaré, ide o čisté vedomie vesmíru, ktoré je nekonečné a manifestuje silu vesmíru. Spievame o blaženosti, láske a priateľskej povahe vesmíru. Pomaly mi to príde, ako by sa tam vzývala najvyššia energia stvorenia a vstúpime do stavu božskej blaženosti a nekonečného šťastia. Hovorí sa tam ďalej o najvyššom bytí v jeho absolútnom aspekte mimo času a priestoru. Hm, nájdete tam aj Dušu – najvyššiu energiu so silou viesť. Človeka a inkarnovanú emergiu... Jaj, komplikované to je. Skúsim to ešte skrátiť – nájdeme tam najvyššiu vnútornú energiu, ktorá je prítomná v každom stvorení, silu, čo nám pomáha kedykoľvek to potrebujeme. Ženský princíp – najvyššia inteligencia v činnosti – princíp stvorenia matky Zeme. (Božej matky). Mužský princíp stvorenia, ktorí je nemenný. Pozdravy a pokorné poďakovania Vesmíru.


Naozaj veľmi hrubý a oklieštený výcuc. Tak sorry...


Opäť ale tvrdím, pri mantrách je síce fajn vedieť, o čom sú, ale ich pôsobenie je aj bez toho... Dôležité podľa mojich zistení je naozaj to, či vám mantra vnútorne pomáha – akusticky. Mne teda áno.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< máj >>
<< 2019 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Štatistiky

Online: 6
Celkom: 463129
Mesiac: 17785
Deň: 757