Choď na obsah Choď na menu
 


Voz

 

voz.jpg

Zvyčajne na tejto karte nájdete zobrazené dva kone, prípadne sfingy, ktoré sú odlíšené farbou. Čierny a biely kôň symbolizujú naše základné inštinkty a lepšie stránky povahy. Ako každá aj táto karta má dve stránky. Znamená to, že sme na ceste, musíme zvládnuť nielen vnútorné ale aj vonkajšie protiklady, ktoré nám v živote prinášajú možno konfliktné situácie. Voz vo mne vždy evokuje pocit sily, pevnej vôle dokázať udržať na uzde to búrlivé v nás alebo možno neriešiteľné okolo nás.


Vo výklade môžete kartu Voz vykladať v tom význame, že zrejme sa vo vašom živote objavia konflikty, ktoré budete musieť vyriešiť. Stret záujmov, pocit, že sa ženiete vo voze ktoré ťahajú splašené kone. Ale máte dosť sily aj odvahy na to, aby ste zvládli danú situáciu. Len si musíte priznať, ktorá časť či už vo vás alebo v danom vonkajšom probléme je tá najobávanejšia a nájsť harmóniu, zlatú strednú cestu. Ak poznáme príčinu, ak si ju uvedomíme, vieme s tým aj pracovať. Konflikt záujmov alebo vnútorný zmätok vieme vyriešiť, ak si pripustíme, že kone zvládneme len vtedy, ak dáme do súladu to prevládajúce, vyťažíme z toho to najlepšie. Karta hovorí o tom, že nech vyzerá situácia akokoľvek zle, máme na to, aby sme to zvládli.


Poznámka: Pre mňa karta voz často znamená nielen priame konflikty, ale hlavne vnútornú rozpoltenosť, ak napríklad viem, že niekto v mojom živote sa ku mne nespráva najlepšie, no napriek tomu ho mám rada, čo mi často spôsobuje bolesť a pocit, že toto už naozaj nemá význam. Voz mi ale ukazuje, že sa to dá vyriešiť, ak nájdem harmóniu a nebudem nič riešiť násilne, ale nájdem silu zvládnuť to a dôjsť do cieľa bez ťažkých následkov. Uvedomením si, kde robíme chybu, často zistíme, že táto cesta sa dá zdolať úspešne.

 
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< máj >>
<< 2019 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Štatistiky

Online: 12
Celkom: 461571
Mesiac: 17017
Deň: 795