Choď na obsah Choď na menu
 


Sila

sila.jpg

 Sila je karta, ktorá patrí k mojim obľúbeným. Tých obľúbencov mám síce viac, ale Sila sa mi páči. Možno je to aj tým, že v mojich posledných kartách (Tarot snov a Tarot magického mesiaca) je zobrazená nádherne. Aj keď vizuálne na mňa najsilnejšie asi pôsobí práve tarot snov. Niekedy sa môže stať, že jej číselné umiestnenie nenájdete pod osmičkou, ale pod jedenástkou. Mení sa s kartou spravodlivosť (11). Záleží to od autorov tarotu, kde sa rozhodnú ju dať, svojim spôsobom na to majú ich vysvetlenie. Osobne som ale za to, aby Sila bola na osmičke, preto ju tam aj mám. 
Je to karta, ktorá má pre mňa symbolicky veľký význam. Je o odvahe, sile vôle a využití vnútorných zdrojov. Sila patrí k štyrom základným cnostiam. V kartách ich nájdete ako Sila, Pustovník, Miernosť a Spravodlivosť. 
Nech už používate akýkoľvek tarot, zvyčajne sa na tejto karte zobrazuje muž alebo žena, ktorá drží na reťazi leva. Variácie sú naozaj rôzne. Preto popíšem približne tarot snov. Nádherná žena, vážna, pekne oblečená a pred ňou obrovská hlava tigra, okolo ktorej je reťaz. Tá ale nie je na tigrovom krku, je len okolo neho. Napriek tomu, že tiger má otvorenú papuľu akoby vrčal alebo reval, žena sa nebojí. Je pokojná a absolútne nemá problém s blízkosťou nebezpečnej šelmy. 
Sila je znamením toho, že v každom z nás sa nachádza nejaká šelma – naše pudy, inštinkty, túžby. Ale zároveň aj gracióznosť predátora. Pri Voze sme sa stretli s tým, že máme v sebe mnohé protiklady, ktoré sa musíme naučiť ovládať. Pri Sile sa ich učíme využívať. Musíme si uvedomiť, že ak je v nás niečo živočíšne, netreba to popierať. Naopak, treba sa s tým naučiť žiť a nasmerovať to pozitívnym smerom. Len ak poznáme čo v nás je, vieme tým pracovať. 
Na každú kartu sa pozerám z dvoch uhlov pohľadu. Z toho pozitívneho aj z toho negatívneho. Pozitívne posolstvo sily je v tom, že prijatím a pochopením šelmy v nás poznávame lepšie samých seba a dokážeme postupovať. V negatívnom význame nám Sila ukazuje, že ak prepadneme inštinktom, impulzom, ktoré nie sú zdravé, stávame sa horšími, egoistickejšími a je jedno, či ide o vnútorné alebo vonkajšie vyjadrenie. 
Ak si vo výklade vytiahne Silu, znamená to, že máte dosť sily aj odvahy na vyriešenie problému alebo nad tým, aby ste sa dokázali ovládať. V prípade, že sa vo vašom živote objavujú mnohé prekážky, Sila naznačuje, že v sebe máte dostatok vôle ich zvládnuť a nájsť riešenie. Samozrejme, vždy je to aj o tom, že si musíte veriť, veriť vo vlastné schopnosti. Nepoddávajte sa vnútorným porazeneckým myšlienkam. Niekedy skrátka stačí len skrotiť svoje emócie a život ukáže schodnú cestu.

 
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< máj >>
<< 2019 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Štatistiky

Online: 9
Celkom: 461597
Mesiac: 17035
Deň: 798