Choď na obsah Choď na menu
 


Miernosť

26. 5. 2014

 Karta, ktorá nás učí rovnováhe. Zvyčajne je zobrazená ako žena, ktorá prelieva vodu z džbánu do džbánu, ale môže ísť aj o kontrast medzi vodou či ohňom. V podstate je jedno, aké zobrazenie máte na svojich kartách, dôležité sú asociácie, ktorá karta vo vás vyvoláva.

Miernosť je rovnováha vo všetkom, ale hlavne v emocionálnej oblasti. Nemôžeme žiť a správať sa v extrémoch, potrebujeme nájsť zlatú strednú cestu. Potrebujeme pocítiť dotyk anjela, ktorý sa na nás usmieva, z ktorého cítite pokoj, harmóniu.

Vždy, keď si vytiahnem túto kartu, cítim, že zrejme je v mojom živote (v situácii) niečo, kde začína chýbať rovnováha. Že som skrátka mierne (alebo aj viac) uletela. Prípadne, že sa k problému musím postaviť s rozvahou, že moja komunikácia by mala byť diplomatická.

Najčastejšie pracujem s tarotom snov, preto aj moje videnie kariet je ovplyvnené práve touto sadou. Miernosť ako nahá žena v oblaku dúhy s obručami ohňa a vody vznášajúcou sa nad krajinou je pre mňa ako balzam na nervy. Každým jedným výkladom mi karta ukáže niečo iné, čo som pred tým nevidela, v závislosti od toho, čo potrebujem, hovorí ku mne symbolika protikladov.

Nachádzam v nej silu, aby som dokázala stáť v prúde vody, lietať vzduchom a pritom si udržať (či hľadať) rovnováhu medzi tým vnútorným a vonkajším. Kongruencia. 

miernost.jpg