Choď na obsah Choď na menu
 


Koleso šťastia

 Z tejto karty mávam občas zmiešané pocity. Je to pre mňa neutrálna karta ale pritom tak silná a občas až nadčasová. Nech už používate akékoľvek zobrazenie a symboliku, v podstate hovorí 

koleso.jpg

o koncoch a začiatkoch, ale nie takých, o akých hovorí Smrť či Blázon alebo Svet. Nie, Koleso hovorí o iných začiatkoch a iných koncoch. Vyššie spomínané karty s Kolesom majú možno spoločné to, že ide o ukončenie jedného cyklu a začatie druhého, ale pritom to vôbec nie je to isté. Je dôležité si uvedomiť, aké posolstvo Koleso dáva. Osud či šťastie? Som hore alebo dole? Padám či stúpam? Mení sa niečo? Veci sa hýbu, nestagnujú... A hlavne, je to môj osud? 
Neberte to ako veľa otázok za sebou, berte to ako výzvu na zamyslenie sa. Pre mňa je koleso osudu či šťastia o tom, že isté veci v živote ovplyvniť nevieme, nemáme možnosť, skrátka koleso života sa točí svojím rytmom či sa nám to páči alebo nie, neberie na nás ohľad. Ale to zase neznamená, že sa máme vyhovárať na osud. Čo je to osud? V mojich článkoch o tom často píšem a moja filozofia hovorí o tom, že osud je to, čo robíme, lebo tým si pripravujeme budúcnosť. 
Koleso nám hovorí, že vždy je možnosť voľby, že naše rozhodnutia nás niekam dostanú, ale na isté veci skrátka vp

lyv nemáme. 
Ak si túto kartu nájdete vo výklade, vnímajte svoje vnútro, čo vám hovorí. Pokojne môže ísť o nový začiatok v niečom, v kapitole života, v projekte, ale môže vás karta upozorniť, že príliš sa nechávate unášať životom bez vlastných rozhodnutí alebo naopak, idete hlavou proti múru... V podstate je to pozitívna karta, aj keď môže varovať pred pádom, alebo povzbudiť  - hore hlavu, dole sme už boli. Tiež môže ísť o to, že niečo v minulosti sa skončilo a nevrátite to, alebo o tom, že idete do budúcnosti. Výklad je len vo vašich rukách. Vnímajte tarot svojim srdcom, budete prekvapení, aký vie byť rozmanitý.

 
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< máj >>
<< 2019 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Štatistiky

Online: 12
Celkom: 461571
Mesiac: 17017
Deň: 794